• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911 hidraulika

Viavegh

Novi član
Tu od
31 Svi 2016
Poruka
1
Pozdrav
Imam problem sa hidraulikom na 4911, tjekom dizanja tereta hidraulik teško diže kao da dižem tone tereta sve se motor guši a kad više nemože počne krčati sve dok ne spustim ručicu, kiper diže dosta dobro i celindar drži zakopčane tanjurače. Dali je problem u razvodniku ( crna kutija ) ili pumpa ili što drugo?
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Pozdrav, imam problem koji se jučer odjednom pojavio. Hidraulika na Zetoru 4911 NE ŽELI IĆI DOLJE !!!
Sve je normalno radilo, a onda odjednom poluge poteznice su ostale gore, svi lanci natezača napeti ko struma, ima osjećaj da stalno diže, a kad stavim polugu u položaj za spuštanje ništa se ne dešava ni pod teretom vitla os cca 300 kg, ne spušta se. I da primijetio sam da mi je ulje iz mjenjača počelo kapati ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Poklopac dole i vidjeti kaj se događa sa polužjem.
Možda je kaj preskočilo ili se kaj otpojilo.
Napamet teško za reči, a izvana bojim se da popravka nema.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Može li kakav uzrok tome biti kaj sam na polugama nosio vitlo i na njega prikvačio prikolicu sa 2 m drva i sve to vukao - nosio cca 8 km ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Najvjerojatnije je to uzrok.
Možeš pogledati izvana da nije pukla torziona osovina mada sumnjam da je tu problem
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Najvjerojatnije je to uzrok.
Možeš pogledati izvana da nije pukla torziona osovina mada sumnjam da je tu problem
Osovina mislim da nije pukla. U jednom trenutku kad sam uspio maknuti vitlo sve je opet radilo normalno, mogao sam dizati i spuštati poluge bez opterećenja istih, ali se nakon par sekundi opet dogodila ista stvar, otišao je u gornji položaji tu ostao napet ko struna. Može li biti stvar u "pregrijanom ulju" ? Ulje mi je počelo negdje dosta kapati, vidim na betonu ispod. Sory na gnjavaži !!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Ako je ostal napet ko struna...ja bi preventivno isključil pumpu hidraulike, da ne bi došlo do kakvog loma...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Provjeri osovinu, a za dalje moraš skidati poklopac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh