• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
Kupio sam zetor 49 11 za uređenje ali otkrio sam da je puko blok između cilindera pa sada moram naći blok rabljeni jer je novi oko 7000kn
Posla na uređenju ima ali zato je i kupljen :)
ima prednje amortizere široku kubinu i tako..
a ako slućajno ko može pomoći u potrazi bloka bio bi mu zahvalan!
 

Prilozi

  • 2013-12-12 13.02.10.jpg
    2013-12-12 13.02.10.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 2,005
  • 2013-12-12 14.22.51.jpg
    2013-12-12 14.22.51.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 2,877
  • 2013-12-12 14.22.07.jpg
    2013-12-12 14.22.07.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 2,296

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Bračo moja mila :icon_hang::icon_hang:
Kolko ti je čovek platil da mu to makneš iz dvora?

Šalim se, može na pp kolko si dal?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Bogami, i to pravi maturski.

Onak na prvu možda ga je bolje u djelovima prodati jer troškovi popravka budu premašili vrednost za koju bi kupil dva u voznom stanju.

Zaboravil sam ti gore napisati da buš blok teško našel, i da 7000 nije puno za novi blok. Naročito zato kaj je tri cilindrta ali ko zna, možda negde uleti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Pa nek dene gore blok s 4 celindera. Bu se teže osavljal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Samo ti složi njemu motor i još ako bude trebalo koju sitnicu i radi s njim,nq izgled ne obračaj puno pažnje,to je veliki radnik i kod nas ima par takvih,izgledaju raspadnuto al idu i idu i rade!
As vremenom ga stigneš uredit detaljnije ako bude novaca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Kaj si ti Oficir pogorel po glavi? Kam s tim na cestu?

Prednji kotači češu po amortizerima, a popravak takvog prednjeg kraja košta :(sweat)::(sweat):
Struja oko 2000 kn.
Za motor treba 15 tisuča minimalno jer u drugi blok ovi sklopovi nepeju, ko zna kaj je s glavama (te su sklone pucanju), Boš pumpa, a treba i hladnjak i ko zna kaj je s kvačilom i na kaj se bu još usput naletelo
Reduktori teku isto ko i hidraulik sa kojim se nezna kaj je jer je makina očito nepokretna, mada to je nebitno za delati.

Jedino kaj vidim da je novo i ispravno je čašica od UK-a ulja pa predpostavljam da kočnice ima.

Ta makina da bi se stavila u radno stanje zahtjeva 20 000 kuna za početak
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ajoj kolko je tu posla ako sve znas sam napravit onda ce bit jos o ok al ako moras majstora placat prodaj to u dijelovima bio je jedno vrijeme od 3511 motor na njuskalu al je prodan sretno kolega u slaganju!!
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
dečki budete vidjeli kak će to izgledat kad prođe kroz moju garažu hehe
pogledajte ima negdje na forumu već kakve sam radio ovo je ništa samo da blok uleti limarija struja sitnice za nas ;)
i da baš bi se bavio kupoviniom neispravnih da mi majstor slaže uozbiljite se dečki
prednji kraj je oke to je neka sjena na slici pa ti se ćini

muhaničar a šta bubaš gluposti di ću u motor nalupat 15k pa nemam ih dje ni potrošit ?
sve je ispravno glave ko nove dize nove kupljene došle s traktorom klipovi karike nove došle s njim i tak da nemam baš problema ..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Niš nemoj varit,nađi rabljeni blok koji nije pukel ili oštečen i gore s njim.
Ti traktori na oko ne izgledaju baš nekaj al rade i rade,ako su donekle ispravni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma jasno,ako se da truda i malo novaca da se sve sredit pic pic.
Još ako sam sve odradiš nebu preveč love.
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
samo što je ovaj puko i dolje i kao na ovoj tvojoj slici!
tj puko je isto kao ovaj gore i još dolje gdje dolaze gumice ako me kužiš
ali nije nigdje vani puko, to na zetorima puca između cilindera zato što ih gore ne povezuju glave nego su zasebne...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
muhaničar a šta bubaš gluposti di ću u motor nalupat 15k pa nemam ih dje ni potrošit ?
sve je ispravno glave ko nove dize nove kupljene došle s traktorom klipovi karike nove došle s njim i tak da nemam baš problema ..
Sinek, imaš ti prav, ja bubam gluposti, ali isto tak znam kolko otprilike koštaju kvalitetniji djelovi.
Nabrzaka, otprilike.

Sklopovi 3 000
Glava 1 000 kn komad
Brtvila, semerinzi, ulje, crijeva ležaji 1500
Obrada radilice i klipnjača1 000
Boš pumpa 1 500 do 2 000
Uređivanje glava 500
Hladnjak 1 000
Kvačilo 500
Sitni potrošni materijal 500

I tu smo na oko 10 000.
Na to dodaš blok minimalno 5 000 i nemožeš reči da bubam bezveze.
Popravak toga puknutog bloka je oko 2 000kn i opet smo jako blizu bubnute gluposti od 15 000

Od kud ja znam da ti imaš doma djelova za još dva sastaviti i da ti samo blok fali.


Blok za 4 cilindra ti je oko 12 000, novi, a onaj za 7 000 je povoljna cjena, samo za tvoju informaciju ako mislimo na istog, tega više nega

samo što je ovaj puko i dolje i kao na ovoj tvojoj slici!
tj puko je isto kao ovaj gore i još dolje gdje dolaze gumice ako me kužiš
ali nije nigdje vani puko, to na zetorima puca između cilindera zato što ih gore ne povezuju glave nego su zasebne...
To na Zetorima puca zato jer neko vodu nije spustil, a to se može i u kučnoj radinosti zavariti, problem je obrada.
Nije istina da ga glave ne drže u hrpi, mada su pojedinačno svaka za sebe
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
ja da neznam tu računicu nebi se time ni bavio ;)
ja taj traktor ne bi ni uzimo da ti dijelovi nisu išli s njim,
što se tiće bloka novi za trojku je 7000kn u više trgovina sam provjerio ali čekam kolega mi je javio da misli da mu neko ima pa ću malo prićekat možda nešto povoljnije ispadne..

nemojte mislit da ja vrijeđam ili nešto to bubanje mi je u rijeći a i malo sam bio napadnut od ljudi koji vjerojatno nemaju ni pola znanja što mi imamo...

ovo za vodu niste u pravu zbog zamora materijala i puno pregrijavanja puca između piksi zbog mikrovibracija jer ga glava ne povezuje,
moro bi ić na varenje i strojnu obradu za što nisam nešto zagrijan...
još k tome puko je odozgo do dolje pa tak da mislim da bi teško našo nekoga da mi donju stranu vari..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bez obzira da li su glave zasebne u tom dijelu puca blok od smrzavanja.Glave su pojedinacne al u tom dijelu su cetiri vijka od kojih su dva i dva udaljeni jedan od drugog oko 30 mm.Pogotovo nemoze bez smrzavanja da pukne u donjem dijelu gdje je blok poprilicno debeo..


Uploaded with ImageShack.us
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
imas u okolici Benkovca tih Zetora 3 cilindra puno.
Tamo sam radio ove godine i 1.i 2. mjesec, uvjerio sam se na svoje oci imaju otpada vise nego ja, Sisak i Bjelovar skupa, najdi nekoga od tamo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh