• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211 Problem sa Hidraulikom

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Poz za sve formuraše imam problem koji mi se dogodio danas, naime jucer sam pokosio normalno, danas otisao treskati normalno, došao kući išao zakačiti balirku tada hidraulik počne skakutati gore dolje kada sam počeo dizati. Uspio sam zakačiti stao pred kućom i pokušavao ga smiriti, malo sputim stane neskače čim dizes skakuta u rasponu 6,7cm otkačio sam i pokušavao ga smiriti, stanem na njega kad dizem skače spustim neskače, onda ga ugasim traktor i vidio da ne spušta hidraulik probam tada upalit i dizati neće dize povucem ručicu od kipe necuje se zujanje dajem gasa ali nista ugasim upalim dizem on kad dizes neskace kad digne do određene visine počne povucem ručicu od kipe on se smiri i cuje se zujanje tako sam zakacio. Hvala unaprijed!!:icon_eek:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prije bilo cega provjeri razinu ulja u getribi,ocisti magnetni filter i mrezicu kod pumpe,i ako dugo nije mjenjan kartonski filter hidraulicnog ulja zmenjat ga.
Ako nebu pomoglo morat ce poklopac di su ruke dole.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Otišle manžete kiper ne radi dok osnovni hidraulik ne postigne zadanu visinu.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Prije bilo cega provjeri razinu ulja u getribi,ocisti magnetni filter i mrezicu kod pumpe,i ako dugo nije mjenjan kartonski filter hidraulicnog ulja zmenjat ga.
Ako nebu pomoglo morat ce poklopac di su ruke dole.

Ulja ima, jel treba skidati uljnu pumpu i gdje se nalaze magnetni i kartonski filter?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netreba skidati pumpu.
Magnetni filter ti je od ispod pokraj pumpe na skroz zadnjem kraju.
Kartonski se nalazi casi iza uljnih filtera.

Mozda ti se kaj postopalo unutra ili su neka od gumica propisale pa zeza.
Mislim da pumpa nije prdnula.
Ovdje je kartonski ulozak.

A magnetni je na poklopcu pumpe odozdola kljuc 27ili24 a prepoznat ces ga po tome kaj ima oko matice izboceni rub sa malim zupcima,i ulje nemoras ispustat kad ga skidas i na tom cepu je magnet a mrezica u supljini unutra.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na ljevoj strani slike ti je poklopac sa pumpom koji ces vidjet ispod traktora,zelena strelica je mrezica koju izvuces van i dobro ju operi u benzinu ili razredivacu i dobro osusi prije ugradnje,crvena strelica je taj cep sa magnetom.

Ti samo skidas odnosno vadis taj magnet da nebi isel cjeli poklopac skidat,jer se bus kupal u ulju.
Taj poklopac bus vadil ako bus htio izmjenit pumpu ili sigurnosni ventil.Slika ti je samo da bi lakse nasel filter.
Kad skines samo magnet iscurit ce ti samo oko decilitar ulja.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Danas je radio hidraulik normalno al nismo jos nista dirali.

Hvala puno na pomoći.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh