• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5545

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Mislim da je na 5745 laka tj. niska prednja vuča. Razlika između teške sa bočnim reduktorima i lake bez reduktora je u tome što je ova teška jača jer su joj kardan, poluosovine i diferencijal rasterećeni. Zatim dosta je masivnije urađena pa je i dosta teža i nosi veće gume, kod lake su 9" dok su kod teške 11 i 12". E sad dali ima kakve razlike i u mjenjaču tu gdje je prenos za prednju vuču to neznam.
A isto tako neznam dali to paše na Ursusa!? Nisam vidio da je to neko radio.:scratch
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Mislim da je na 5745 laka tj. niska prednja vuča. Razlika između teške sa bočnim reduktorima i lake bez reduktora je u tome što je ova teška jača jer su joj kardan, poluosovine i diferencijal rasterećeni. Zatim dosta je masivnije urađena pa je i dosta teža i nosi veće gume, kod lake su 9" dok su kod teške 11 i 12". E sad dali ima kakve razlike i u mjenjaču tu gdje je prenos za prednju vuču to neznam.
A isto tako neznam dali to paše na Ursusa!? Nisam vidio da je to neko radio.:scratch

evo pogledaj ove snimke, naicices negde na istu prednju kao na zetoru 5745
evo link pa vidi
http://www.youtube.com/watch?v=FmzTVZQldkU
http://www.youtube.com/watch?v=LciNqoqFgRo
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Njabolja opcija je prodaš Ursusa i kupi Zetora s prenjom vučom.

ma volim ursusa, nikad ga necu prodati :D:D, ali me interesuje jel moram ubaciti neki zupcanik u menjac da bi to radilo (prednja vuca) ??
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neznam za zupčanik, ja sam imao Zetora 5545 bila mu je laka vuča i radila je u rikverc sve uredno. Sad za Ursusa neznam. TRebalo bi otvoriti poklopac ispod mjenjačagdje se stvlja izvod za prednju vuču pa vidjeti kakva je situacija dole. Najbolje nađi kavog dobrog mehaničara neka ti on to pregleda oni to znaju sigura da li može ili ne.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pa 5545 ima fabrički ugrađenu prednju vuču. Ovaj zupčanik je potreban kad se naknadno ugrađuje. Jer solci imaju poklopac gdje se montira izvod prednje vuče ali mislim da nemaju ugrađen kompletan prenos. To se naknadno kupuje.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Nisam baš u toku, mislim da sam pročito da za 1500€ ima komplet vuču sve samo namontirati. Znači njemu treba i izvod prednje vuče. Odnosno ovo:
http://www.pik.ba/artikal/2779479/reduktor-za-prvu-vucu/

ima i to, znaci sve, nema nista da fali, samo neznam da li treba sta unutra od zupcanika da ubacim, neki kazu da bez tog ne radi u rikverc neki da ne radi u sporum, neznam stvarno, otvorio sam ja dole onaj poklopac i ima zupcanik koji se uklapa sa ovim izvodom ali neznam da li gore treba jos nesto da se radi i ubacuje
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Naravno da prednja vuča ide sa tim reduktorom. Kako bi je inače priključio na traktor? :confused: neće valjda uzeti samo prednji most i točkove :mrgreen:
A za taj zupčanik najbolje je da pitaš člana Muhaničar piši mu na PP i on će ti najbolje znati reći šta i kako da sastaviš. :) Jer ovdje koliko vidim svi smo mi nešto čuli da treba ali niko to nije radio.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Naravno da prednja vuča ide sa tim reduktorom. Kako bi je inače priključio na traktor? :confused: neće valjda uzeti samo prednji most i točkove :mrgreen:
A za taj zupčanik najbolje je da pitaš člana Muhaničar piši mu na PP i on će ti najbolje znati reći šta i kako da sastaviš. :) Jer ovdje koliko vidim svi smo mi nešto čuli da treba ali niko to nije radio.

jos jedno pitanje na tom zetoru 5745 ako su zadnej gume 14.9 28 i taj izvod od 51zub koje mu moraju biti prednje gume, jel 9.5 24?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz Zetoraši !
Več dugo se ništa ne tipka o ovom, 5545.....
A mene puni toga zanima jer je jedan na Njuškalu koji mi je zapel za oko. pottrošnja, kvaliteta, rezervni dijelovi ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A kaj reći? Zetor ko Zetor. To ti je stroj klase velikog Ursusa, samo s prednjim pogonom, za kojeg nema dijelova. Dakle, prednji mu je most najslabija karika, osim ak mu mladost od 40+ godina nije preporuka.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
hm .... klasa velikog Ursusa ..... Pa po velikom se ovdje često " pljuje " ! Loša kvaliteta, česti kvarovi .....
Kaj je i taj Zekan takav ??
Znači .... bolje ga ne kupovati !?
A kaj kupit za 30-ak tisućica za šumu ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nisi me razmel. Klasa po snazi, masi, vučnim svojstvima i slično, poput, puno poznatijeg, velikog Ursusa.
Moderniji je, hidraulika mu radi i bez kardana, kak na novijim modelima, obično je imal i zračno sjedalo, servo volan... kvaliteta odgovara Zetoru prve generacije (dake, jedni od najboljih).
Korišten je neki čudni engleski prednji most, za kojeg nije moguće nabaviti dijelove.
Očekuj da je prilično neokretan (u odnosu na tvojeg 335), no ostalo je na njegovoj strani.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ni ne očekujem neku "okretnost" od dupljaka, Barem što se tiće usporedbe sa 335... Trebam ga isključivo za šumske radove i oranje !
A dobro .... nekaj sam i s Muhom imal razgovora pa bum videl tok Zekana hoću li se " rastegnuti" za njega !?
 

imt533

Novi član
Tu od
15 Tra 2014
Poruka
11
Imam jedno pitanje za mehaničare koji se razumiju u most zetora 5545. Zanima me što mu je jer mu kaplje ulje na reduktoru koji izlazi iz getribe. Od njega izlazi kardan za prednju vuču tj. na njoj se uključuje prednji pogon. Molim vas da mi odgovorite. Unaprijed Vam hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Curi na izlazu kardana ili na poluzi za uključivanje?
U oba slučaja je problem O-ring
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Taj reduktor obično zovu mala getriba ima osovinu sa dva konusna ležaja i semeringom koji tu pušta znači pušta semering i ima dva oringa na osovini vilice koja uključuje kardan prednje vuče i dihtung na nečemu od toga pušta .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Zaboravih na semering :icon_redface:, a to je prvo kaj se gleda
 

Najnoviji postovi

Na vrh