• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7211 hidraulika

milapaja

Novi član
Tu od
4 Pro 2018
Poruka
1
Imam problem jer mi traktor kasno dize hidrauliku odnosno tek kada je rucica tek na pola podignuta
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Postupak zamjene gumica na klipu hidraulike Zetor 7211 najvise me zanima kako doci do poklopca hidraulike da li mora ici kabina dolje ili samo ona sredina na kojoj se nalazi sjediste?
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
pozdrav svima. imam problem sa hidraulikom na zetoru. pred nekoliko dana sam krenuo u sadnju kukuruza i došao u polje sa sadilicom ali nisam mogao spustiti istu. kad sam je na kraju otkopčao na paletama i odvojio traktor poluge su stajale gore. ručno sam ih podignuo još više i nekako se sve oslobodilo. međutim više nije htio dizati. pumpa normalno radi jer sam probao na kiper ventilu. rastavio sam sve i prepakirao cilindar te stavio novi filter na pumpu. promijenio sam i brtve u razvodniku. sastavio sam sve ali se sad ponavlja isto, ide gore ali dole ne. nemam nekog majstora kome bi to mogao odvesti. već nekoliko dana sam u tome i već sam na izmaku snaga. trebam savjet
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ima tko sliku poklopca hidraulike sa unutarnje strane ? Mislim da znam šta je ali nemogu ti ovako objasniti.

Neznam jel vidiš na toj šipki koja ide kroz.oprugu ? Na njenom kraju ima jedna kao pločica koja ima osigurač. Meni je na ursusu to dva puta puklo. Obadva puta.hidrauliks digne i nemreš IMG_20200419_191350_109.jpg ju spustiti.
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
to mi je ispravno

probao sam nakon reparature i zrakom pokretati sustav još na stolu i ne radi ispravno. sve polugice mi se čine na svom mjestu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Razvodnik si rastavil do kraja, baš sve ventile iznutra si izvadil?
I onaj poprečni ventil?
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
Ma sve, jedino nisam siguran u sigurnosni ventil na razvodniku. Kao da nema ništa u sebi. Mogu puhnuti kroz njega. Također mi je sumnjivo da postoje dva izlaza iliti povrata, jedan koji ide na filter I jedan slobodni odmah do tog nepovratnog. Kad testiram zrakom u poprečnom ventilu onaj valjčić klika ljevo desno
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
Danas sam sve u kocki ponovno rastavio i namakao je u ivasolu. dobro isprao sa miniwaschom i nastavkom za otštopavanje cijevi. sastavio sam sve i činilo mi se da radi bez greške. sastavio cijeli hidraulik i on opet ne radi kako treba. gore diže bez problema a dolje ide sam do pola otprilike tada malo trzne prema gore i dalje ne pada. ne vjerujem. izgleda da nije do kocke
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Takvi simptomi su obično kad negdje nekaj u kocki šteka, neki od ventila. Kad si rastavil sve gumice su bile čitave, nijednu nije cviknulo kod sastavljanja?

Pošto ispituješ na zrak predpostavljam da nije kvar u polužju jer ti je jasan sistem rada polužja i razvodnika.
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
nisam baš skroz upoznat u polužje. isprobavam zrakom jer je lakše neko postaviti poklopac na traktor

očito negdje griješim. gumice su ok, postavio sam komplet nove. što se poluga tiče ne vidim da je neka otkvačena. sve mi se čini ok

kao da sve stane kad se poluge spuste do točke kad onaj brijeg na glavom polužju oslobodi glavni ventil. kad sam probao samo ventil zrakom taman je otvarao u trenutku kad se zadnji brijeg na glavnom ventilu približavao ulazu u ventil. pa jel moguće da je još nešto zaštopano u samom ventilu, pa da ga ostavim i cijeli dan i ivasolu pitanje bi li to probilo. zbilja sam ga dugo prao miniwašem kroz sve rupe i od svih strana. ne znam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ja ne vjerujem da je zaštopan. U njemu su velike rupe koje teško da se mogu zaštopati.
Ako si ga kompletnog rastavil i svi ventiliči su ispravni i ako ti nije oštetilo ni jednu gumicu kod ugradnje onda je razvodnik ispravan.
Probaj još malo popratiti kaj se događa s polužjem koje uključuje osovinu koja ulazi u razvodnik.
Gdje se nalazi u trenutku kad su poluge dole, kaj se događa kad povučeš ručicu za dizanje i kaj se događa kad poluge podigneš. Dali to sve radi kak bi trebalo te dali klip u razvodniku reagira na te tvoje pomake.
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
budem još sutra probal nešto ali sam blizu da to odvezen nekom ko se u to kuži. već sam 5 dana u tome. jel moguće da me muči torziona poluga i da one daje krivu sliku. pa ne dopušta da cilindar padne do kraja. probao sam sa onom ručicom za fini ali ništa se ne mijenja u situaciji. hmm
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
Jutro je uvijek pametnije od večeri. Probao sam danas ponovno. Ako dignem malo prije polovice visine tada mogu spustiti bez problema. Ako dognem do kraja tada mogu spustiti do polovice I onda nakon malog trzaja poluge stanu u toj poziciji. Međutim kad ugasim motor I stane dotok ulja poluge padnu do kraja. Hmm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Da ti ne fali neki feder na polužju?
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
Nisam siguran. Moram vidjeti neke slike kompleta. Miram danas probati radi li plivajuči. Mislim da to možda ne radi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
U tom polužju ima 3 federa, ustvari ima ih 5 ali ta dva su nebitna.
Od tih 3 jednoga imamo na slici par postova prije, a ova dva su zakopčana jedan do drugog gore na polužje koje klizi po nosaču klipnjače.
 

Matapur

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
18
Te imam sigurno. Dva stoje u paru I zakačeni su za kučište a ovaj treči je na poluzi od fine hidraulike. Je li moguće da mi je pukla torziona šipka koja daje pobudu za fini hidraulik
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Moguče, ali u tom slučaju bi hidraulik radil normalno. U večini slučajeva je tak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh