• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7211

  • Temu pokrenuo RATAR5
  • Datum prvog posta

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Zmali netko koje su njegove dimenzije?
Zanima me visina, dužina i širina ako netko zna
 

Forga

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
7
Postovanje kolege, posjedujem Zetor 7211 kod kojeg ima poprilicno dosta lufta na prednjim rukavcima, zbog cega mu je potrebno piksiranje.. Dali je netko to radio bez mastora kod kuce, koji su postupci i na sto sve treba obratiti paznju? Hvala na pomoci.. pozz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Da si se malo potrudil našel bi barem odgovarajuču temu za svoj upit, a da si malo prolistal teme našel bi garant i postupak, ali kaj je tu je.

Osovine rukavca trebaš izvaditi van i odnesti ih kod tokara da ih nadovari i otokari na mjeru ako su zajeđene, a sigurno jesu.
Izbiješ stare čahure i nabiješ nove i to ti je to.
Paziti u biti ne trebaš na ništ samo da se po prstu ne klepiš s batom kod izbijanja i da ti osovina rukavca na nožni palec ne opadne kad izbiješ gore na osovini konus.
 

Forga

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
7
Hvala, a dali se isplati kupiti novu osovinu rukavca, koja bi cijena bila? Ili bolje stare popraviti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
A to ti je obični fi komad željeza.
Poznavajuči današnje materijale, a naročito od čega rade te osovine ja bi radije tu staru nadovaril.
 

Forga

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
7
Budem onda tu staru malo nadovaril, budemo ju zvrtili na drebanku pa bude to dibro, po mojem misljenju moze za traktor biti koja stota tolerance, sada je sigurno par desta ako ne i koji milimetar 🙂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kaj stota, to nema šanse složiti na stotu. Kad potokariš osovinu ona mora na suho lagano iči gore i da čim manje šteka kad ju vrtiš. Mast ispuni desetu ili dvije lufta i to ti je to.
 

Forga

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
7
Hvala vam na pomoci, dok budem slagao ako zapnem budem se javio..
Pozz 🙂

Koje bi mi rotodrljace za njega preporuciki 2m sa paker valjkom ili bi mogao on i 2.5m sa paker valjkom?
Kakva su vam iskustva sa frezom, mislim da je sa njom sporija obrada i da uzima vise snage traktoru ako se ne varam?🤷‍♂️
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nije problem.
A oko priključaka ti ja neznam i nebi se mješal u to.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Budem onda tu staru malo nadovaril, budemo ju zvrtili na drebanku pa bude to dibro, po mojem misljenju moze za traktor biti koja stota tolerance, sada je sigurno par desta ako ne i koji milimetar 🙂
Ja sam prije par godina to isto radio,,, na svom zekanu,,,
znači kao što je muhać kazao,, navarivanje i tokarenje,,, al samo da te upozorim,,,
to navarivanje ide var sa jedne strane pa sledeći ide kontra za 180 stepeni da se osovina nebi krivila,
ja imam tu sreću,, da mi je zet vrsni varilac,,, naime nedavno sam nosio neke osovine vrsnom tokaru da mi ih obradi,,, i ovaj me pita,,,
ko ti ovo vario,,,, poznaje sve te dobre varioce,,,
ja mu kažem da je to mlađi čovjek,,,
i on mi kaže doslovce,,,,
40 godina radim ovaj poso,,, boljih varova nisam imo!!!!!
 

Forga

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
7
Dali je navarivao standardno obicnom elektrodom rel ili wig (tig) zavarivanje uz dodavanje zice?

20201114_081552.jpg 20201114_081546.jpg

Uz malo truda i znanja utezi za Zetora cekaju farbanje i montazu 🙂
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Dali je navarivao standardno obicnom elektrodom rel ili wig (tig) zavarivanje uz dodavanje zice?
Da,, standardnom elektrodom,, špan do špana samo naizmjenice,,, onda normalno hlađenje,, kad je otokario majstor, poroznog vara nije bilo ni za vrh igle,,,
 

Forga

Novi član
Tu od
21 Stu 2020
Poruka
7
Dali je netko od vas piksirao prednji most na zetoru 7211, mislim na glavni dio ispod motora koji se sastoji od jedne osovine i mislim dvije pikse.. Kako se to skida i dali moze netko vise reci o tome..
Jos jedno pitanje vezano za piksiranje rukavaca, iglicasti lezaj ima jednu stranu vecu a drugu istu velicine osovine rukavca, dali je isto na koju stranu se okrene.. Hvala.. pozz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Imaš na prednjoj strani koljevke odozgo jedan vijak kojin je na vrhu konusni, a zašarafljen je u most. Njega izvadiš.
Sprijeda imaš u osovini gumeni čep, ako nije ispal. Njega skineš i ispod njega je jedan osigurač kojeg izvadiš.
Naravno, osovina je uglavnom zahrđala u mostu pa nejde bez milovanja van.
Da bi to napravil obično treba skinuti prednju koljevku i udari nežali, ako nejde onda treba grijati.
Nakon kaj to imaš vani u mostu su čahure koje izbiješ, zamjeniš i sve skupa sastaviš obrnutim redosljedom, naravno, dobro podmažeš
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To nije istina, moj najteži urazumitelj je 7 kila i još nijedna nije rekla da nije razumjela kaj ja hoču od nje ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ni stim se nebi složil, mada kod mene kile nisu problem.
Treba znati vudriti, mlatiti je najlakše ali onda obično najebe okoliš ili mlatitelj ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh