• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7211

  • Temu pokrenuo RATAR5
  • Datum prvog posta
R

RATAR5

Guest
Mislim kupiti zetor 7211, zanima me koje su dobre strane i koje su loše strane ovog traktora.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Mislim kupiti zetor 7211, zanima me koje su dobre strane i koje su loše strane ovog traktora.

..osim što je malo sporiji ništa drugo,imam 6211 pa znam,potrošnja i ne osjetiš ju,održavanje jeftino i lagano,puca od snage šta te još zanima....
 
R

RATAR5

Guest
Da li ima problem sa pregrijavanjem, hidraulikom, motorom, getribom?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
na nakim zetorima je bolna točka cilindar kuplunga
pa onda paljenje po zimi nebu vužgal pol vure kad nema gumba na bosch pumpi za lakše paljenje
mi smo imali 7211 pa smo ga prodali za goričko jednom čoveku
onda alnaser stalno zeza itd itd
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da li ima problem sa pregrijavanjem, hidraulikom, motorom, getribom?

Sa pregrijavanjem sigurno nema problema.
Što se tiče paljenja po zimi, naš dobro pali, hidraulik je ok za sad, ima jedan pomoćni cilindar tak da traktor ide u vagu bez problema.
Hm, a motor, e to budemo vidli, znam 2 komada koji imaju po skoro 10000rh, al nisu ni daleko od generalne, al se i pazi..
Mjenjač, mjenjač ko mjenjač...

Ljetos sam promijenio cilindar kvačila, sad ću morat i kod pedale, nekad bude sve ok, a ponekad hvata niže..
 
Z

zetor4718

Guest
Što se tiče Zetora 7211 nečeš imati problema kao ni sa bilo kojim drugim Zetorom naravno ako je ispravan ali što se tiče nekih mana nema ih tu i tamo neke sitnice nitko nije savršen! Uglavnom moja preporuka
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se tice prvog paljenja obavezno napumpat prije i nema frke ili kupi ac pumpicu bosh kaj nema onog sarafa gore i bolje pumpa i bolje dihta.
Kiler dole i minivosem 15min deri,antifriz unutra i nema vise problema s pregrijavanjem i kamencom!
Dobro bi mu dosli utezi napred bar 120kg jer je jak i na bregu ga zna dizati.
Kaj se tice cilindrica kvacila,ja sam ih oba repariral i mjenjal komplet i od kad sam stavil uka4 od ate-a nemam frke,kad je bila ina uka4 stalno gumice odlaze.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, u 7211 je hipenol, a u svima ostalima nam je transhidrol 85, ispustili bi hipenol i stavili transhidrol tako da se ne mješaju ulja kod priključaka i prikolica, pitam se koliko može hipenola ostati u sistemu i dal postoji kakva caka kak da ga čim manje ostane??

Savjeti, preporuke??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bilo bi ga dobro zagrijat,i ispustit na oba šarafa i ostavit da se cjedi.
I obavezno promjenit kartonski filter i izlijat ulja kaj je ostalo u čaši filtera.
I to vam je odma zgodno da se očisti magnet i mrežica oko magneta.
U 7211 ide do max 32l hipenola.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sve ulje ce de iziđe samo ako skines oba poklopca na dnu mjenjaca i hidraulicnu pumpu.I normalno zamjenis filter hidraulike kod alansera.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mijenjanja ulja znal sam ispustiti sve ulje kod vručeg motora ostavit preko noči . Ujutro nalijati 5 litri motornog ulja malo zapaliti i opet ispustit (to ulje sam koristil za motornu pilu) i natočiti transhidraol i nije bilo problema .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sutra valjda bude izmjena, pa ako naletim do kolege budemo probali da se čim bolje odradi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Šanana, lijepo ti je Lisnik rekel. Bez skidanja dekla s pumpom nema dobre zamjene. To je ujedno i rijetka prilika da se očistiti usisni filter i pumpa od špene.

Kakav ti je po osjećaju Z7211 u odnosu na tvojega 565, po snazi, vučnim svojstvima, okretnosti, rasporedu brzina i lakoći šaltanja?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj nema kaj skidat dekl s pumpom dolje,jer se da magnet i mrežica skinut bez skidanja dekla,uostalom špene u pumpi nemre i nesmije biti.
Tu su tri magneta i fina mrežic i još kartonski uložak filter.
To ulje ako je hladno dugo dugo kaplje i nikako da se ocjedi dokraja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
7211 je ipak malo jači od 565, bolji raspored i veči izbor brzina, šaltaju se tu nekak podjednako, hoće zakrčati obadva, to je normalno. Kaj se pak tiće same živosti motora, obadva su na friško generlano uređena tak da režu i grizu onak pošteno :)
Okretnost na strani 7211, ima veći anjšlag, ali težina prednjeg kraja na strani 565.
Udobnija kabina na 7211, ali me onaj položaj gasa ubija :D:
Sve u svemu, dok ne probam neke malo teže operacije kod kolege s 72 budem pametniji, ali za sada ima malu prednost u odnosu na 565.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Oficir, držim se Lisnikovog savjeta. Usput se, nakon > 20 let, pogleda stanje pumpe. Ionak ju slijedećih 20 let nebu nitko videl.
Uostalom, prije se izcjedi kroz veliku rupu neg kroz malu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da upravu si bolje bi se ocjedil,al ako dobro radi nema ju kaj dirat samo gas a ulje ko ulje nebu mu niš ako malo ostane u kojoj rupi.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Mislio sam kupi zetor 5320 ali mi je po cijeni bolji 7211 a oni su po snazi isti ili ne, koja je razlika ustvari?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
nisu isti.. 5320 je 63 ks, malo jači od 6211, a 7211 je kao 6320 68 ks, ako se ne varam :). I 7211 je serija prije, dakle nekih 5-10 godina stariji od prvih serija *320
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Koliko se sjećam:
33x0...52xx, identični motori, 3xfi102x110
43x0...62xx, identični motori, 4xfi100x110
53x0...72xx, identični motori, 4xfi102x110
63x0...77xx, identični motori, 3xfi102x120
73x0...7745 turbo
 

Najnoviji postovi

Na vrh