• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 8441.12 proxima confort

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
zanimaju me iskustva ovog traktora ako ih netko zna.
ima čovjek tu blizu mene i traktor mi ne izgleda tako loše. baš suprotno. prima gas i povlači ko lud. miran rad miran u kabini brz na cesti, lijepo složen i full opremljen s opremom koju nudi taj model.
cijena je 34 200eura s pdv-om.
bila je 37 000 eura ali su ju spustili jer su kao izašli nešto noviji modeli a i dosta su bili visoki s cijenom pa kako su ukinuli kapitalna oni su cijenu spustili.
tata je išao u kirš po neke djelove za našeg zetora pa je pitao odma za novog usput i takvu dojavu je dobio od prodavača, i gledao ga je i traktor mu se jako dopao.
pa me zanima kaj predlažete za taj traktor.
ovaj čovjek je blizu mene i kaže da on njega ne špara, al da traktor zadovoljava njegve potrebe i da je s njim jako zadovoljan. :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
čuj,znam 2 čovjeka što imaju takav traktor,ito obadva sa utovarivačem!!!
Ljudi su zadovoljni,nikakvih kvarova....
Sve u svemu,super traktorčič...
Jedno što se meni osobno ona stara linija puno više sviđa od nove!!!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nova ima drugačiju haubu i malo drugačiji interijer od starije. meni se više sviđa novija od stare serije.
i ja bi njemu stavio utovarivač jer mi za to treba najviše.mf bi ostao glavni traktor u dvprištu a pored njega bi stajao neki srednji 80-90 ks a u ovom slučaju imam dobre riječi za zetora te serije a i starije serije koje imam nikad me nisu ostavile nigdje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
kikic MF kaže:
nova ima drugačiju haubu i malo drugačiji interijer od starije. meni se više sviđa novija od stare serije.
i ja bi njemu stavio utovarivač jer mi za to treba najviše.mf bi ostao glavni traktor u dvprištu a pored njega bi stajao neki srednji 80-90 ks a u ovom slučaju imam dobre riječi za zetora te serije a i starije serije koje imam nikad me nisu ostavile nigdje.
Nezgoda je s utovarivačem onaj glupo izvedeni auspuh, pa utovarivač stoji previše naprijed...
Proxima plus je bolji traktor, ima 6 brzina (istina, glupo raspoređenih), dvije grupe i 2 powershift brzine, dakle 24+24.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e tako je zj. malo su glupi rasporedi ali mjenjač je kak si i opisao.
traktor mi je na oko dosta lijep kaj se motora i getribe tiče ne strahujem a da i nešto ode nije to tak skupo tak da opet +. e sad neznam kaj da kažem jel to puno novaca za izdvojiti ii nije. neki vele da su prezadovoljni s njima. bio kod par ljudi koji su ih kupili niti jedan se nije bunio.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo video o zetoru
[youtube:3ob9803g]WK2QoXe2PVg&feature=related[/youtube:3ob9803g]
[youtube:3ob9803g]drDwcGELF4w&feature=related[/youtube:3ob9803g]
[youtube:3ob9803g]fwAaPZkD10A&feature=related[/youtube:3ob9803g]
i tuj kosi s dvije kose
[youtube:3ob9803g]CHShHjnP9cU&feature=related[/youtube:3ob9803g]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
kikic MF kaže:
e tako je zj. malo su glupi rasporedi ali mjenjač je kak si i opisao.
traktor mi je na oko dosta lijep kaj se motora i getribe tiče ne strahujem a da i nešto ode nije to tak skupo tak da opet +. e sad neznam kaj da kažem jel to puno novaca za izdvojiti ii nije. neki vele da su prezadovoljni s njima. bio kod par ljudi koji su ih kupili niti jedan se nije bunio.
Čuj, našem je čovjeku svaki novi traktor jednako dobar i bolji od onga kojeg sad ima. Osobno, izvana izgleda lijepo napravljen, relativno dostupan za održavanje itd. Ima velikuu, tj. široku kabinu, no ergonomija na radnom mjestu mi se ne sviđa. Plus je motor od starog Crystala, 4.4 litre.
Mjenjač je krut, invertor isto tak, no to su bili novi, pa neznam kak je kasnije kad se malo podere.
Osobno, radije bi kupil nekaj od SDF braće (Explorer3, Lambo R3, Deutz Agrofarm), iako su nježniji od toga Zetora.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa čuj sve super al nekak mi se ne sviđa sdf niti jedan baš. jest daje manja potrošnja kod sdf-a ali opet. trektor bi meni trebao dosta za šumu a i poljoprivredi mi treba dosta oko nekih sitnica kad bi mi bio mf 3080 zauzet odnosno u radu.
jest da je motor od crystala ali nije potrošač tako veliki kao crystal. naprotiv čovjek tu blizu mene je napravio s traktorom blizu 1300rh i kaže da mu troši čak manje od 4340 a vuče brazdu više ;) što mi se prvo dojmilo. vozio sam ga i traktor kao sam nije loš. mjenjač ja krutiji ali meni i bolje paše.
kod mene traktora nema šparanja kaj bi ga zalomilo to bi radil. ili plug ili 3 metra rotodrljača ili pak rolobalirka. mf ima pune ruke posla s tim strojevima a 6 cilindara je motor.

jednostavno neznam u dilemi sam. sdf mi je i mani i lakši a i slabiji. razmišlajo sam o mf 3645 90 ks ali kad sam ga vidio uživo 539 s kabinom je sitnicu manji od njega igračka a ima 90 jer mislim da za tu svoju veličinu nemože razviti snagu.
1. teži traktor mi treba da ima gripa za povuči i da ga ne ljulja utovarivač a da nije preslab trektor da ga polomim
2. koristio ga bi za sve ponajviše s utovarivačem ili ph zavisi jel bi imao
3. u šumi mi treba za izvlačiti trupce i utovar dok bi mf izvlačio van prikolice
a to nisi baš stvari za neki sitniji traktor mislim moje mišljnje

sad se raspitujem samo pa ču razmisliti u gudovcu kakve budu cijene i kak čeju se stvari kretati al dojmio me se zetor ovaj i tati a djedu najviše pa sumnjam ako i kupim dače biti nešto drugo.
tu par susjeda pokupilo kineze ali bože sačuvaj koji lom niti o tom ne razmišljam. ovo je ipak ponosni traktor naspram kineza a i dugogodišnje iskustvom s njim se nisam razočaral. i ipak nije u proizvodnji godinu i dvije pa tak da ne stahijem da če se kvariti baš
 
J

jovisa

Guest
zetor je izuzetno dobar traktor,naravno uvek od boljeg ima bolje i od losijeg losije ali zetor je zlatna sredina :D :D :D naravno da se ne moze mjeriti s jednim FENDT-om ili MASSEY FERGUSON-om ali je za neke osrednje poslove sasvim dobar cjena je dobro uskladjena tj.koliko para toliko i muzike :? :? ,,,bas sinoc sam bio ispred kuce kada je prosao jedan zetor (proxima 8441) sa balirkom za cetvrtaste bvale ....ljudi to je pravi stroj najezio sam se kad sam cuo mjenjac kako se cuje ono tiho podmuklo zvizdanje...xD...
 

Najnoviji postovi

Na vrh