• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor hlađenje

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Pozdrav svima!
Novi sam na forumu
Molio bi pomoć
Na zetoru mi je procurio hladnjak dolje na nosaču...majstor mi kaze nema spasa mora se staviti novi
Ugradio mi je novi koji je nakon 4-5 mjeseci također procurio na istom mjestu,
Dakle dolje na nosaču gumenom mi kaplje voda...(lijevi nosač gledajuci iz kabine,pored ventila za ispustanje)pa o cemu se radi i jel netko imao slican problem!?
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pusta na samom srafu od nosaca ili je puknuo oko nosaca.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Sto onda promjeniti samo nosač ili?
S obzirom da citav hladnjak ucvrscen samo na ta dva vijka dolje,gore ga ništa ne drži
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Prvo kupiti sredstvo za brtvljenje hladnjaka. Investicija od 35kn za prvu pomoć, ako upali, držat će neko vrijeme. A ako puca na nosaču, onda vjerojatno nema one gumene podloške koja apsorbira udarce/vibracije.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Sipao sam sredstvo u prvi hladnjak nije pomoglo...ima gumena podloska kroz koju prolazi saraf ispod hladnjaka koja se nalazi između nosača i hladnjaka
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dali si sto posto siguran da je hladnjak pukao?

Da nije crijevo krivac curenja? Pritegni sve šelne na gumenim crijevima pa vidi, ako i dalje curi, jeftinije je jedno crijevo promijeniti makar i preventivno, nego dati brdo love za novi hladnjak ako nije on u pitanju.

Također poprati dali curenje ide od vrha hladnjaka rema dolje, češće pucaju gore, nego dolje.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Crijeva sam sva dotegnuo i suha su,ventil za ispustanje suh,
Hladnjak je gore suh samo je mokar taj gumeni nosač ništa drugo i po vijku od nosača se kapi slijevaju...kupovina novog hladnjaka zadnja opcija...s obzirom da mi je majstor odmah rekao mora ici novi hladnjak bez da je probao otkriti o cemu se radi...nisam napomenuo da mi antifriz curi na trečoj glavi motora ispod dizne izvire i polako se slijeva,neznam dali ima kakve veze s ovim,inace rađena je generalka na motoru i od tada curi na glavi antifriz
Hladnjak je malo poslije procurio
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
O kojem se zetoru radi?
Hladnjak se u gornjem dijelu fiksira sa poprečnom vezom haube za difuzor, barem je tako na svim starijim modelima.
Hladnjak je dole na nosaču puknul ili zbog lošeg gumenog nosača ili zbog pretegnutosti matice ili zbog kombinacije jednog i drugog spomenutog. To kaj curi ispod čahure dizne treba glavu najbolje skinut oočistit dosjed,stavit novu podlošku i nabit novu čahuru...
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Zetor 7340 2003 Major zaobljena hauba
Skidaju se samo bočne strane haube tak da ga je malo teze fiksirat ali nisam probao,majstor koji mi je radio generalnu kaže da je otišla glava te da mora ici nova,10ak sati nakon genaralne je procurilo na glavi antifriz
Poslikam oboje kad budem kod kuce
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ono kaj sam napisal za fiksiranje u gornjem dijelu hladnjaka se odnosi na starije modele..... Razgledaj se malo bolje možda postoji neki način da se fiksira ili je problem dole u nosačima.
Kaj se tiče glave ak ju buš mjenjal prodaj meni staru po kili:D
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Da kod njih je kockasta hauba i otvara se gore pa je malo zgodnije...
Hladnjak je skidan kad je rađena generalka i vračen je nazad te je nedugo nakon toga procurio pa je vjerojatno dolje neki problem kao sto kazes pretegnut vijak i sl.
Nadam se da nisam te srece da cu u godinu dana mjenjati dva puta hladnjak
A sto se ti ce glave nova je 550kn nadam se da je necu morati mjenjati...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jel ti ovako curi?
Čahura u koju ide dizna je istrunila, ja sam mjenjao cijelu glavu.

 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
E Marko baš tako samo malo manje curi,pa kad se motor zagrije automatski se suši od temperature
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Onda imaš isti problem kao što sam ja imao.

I kod mene je manje curilo kad se ugrije, moglo se raditi, nije pretjerano vodu trošio.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mjenjaj ti majstora a ne dijelove. Po svemu, do sad, rečenom problem je majstor. 99% nas zna zamjeniti stari dio sa novim ali nekad si treba dati malo truda i za puno jeftinije popraviti stari dio. Valjda si uzeo taj stari kiler ? Koliko si uopće platio novi ?
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
E to sam i sam rekao...tako je,majstor je onaj koji otkrije kvar i odkloni ga,novi dio zna svatko ugraditi
Novi hladnjak je 1800kn original,zamjenski je bio 1400
Uzeo sam original
Evo danas cu ga skinuti dolje da vidim sta je...inace hladnjak je ugrađivao jedan majstor a generalku je radio drugi 3 puta je vadio diznu van i vračao i uzme 100kn svaki puta...da bi onda ustanovio da curi antifriz,a ovaj mi ugradio hladnjak ja malo bio na gasu kad sam dosao po traktor kod njega i zaboravim ga traziti stari hladnjak,sutra ga zovem kaze on bacio sam...mozes misliti ...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Taj stari se zakrpa za 200-300 kuna i proda za 500-600. Možda ga i je bacio. Tko će ga znati. Meni je za 6340, prva serija, u autopoljostroju rekao da je bakreni hladnjak 4500 kuna. Zamjenski je puno jeftiniji, pogotovo turski. Moj je procurio na gornjem dijelu, originalni. Isto jedan kao majstor ga kao zakrpao i uzeo mislim oko 300 kuna da bi drugi dan opet slinio na istom mjestu. Poslje odnesem kolegi koji ga zakrpao đabe i nikad više nije slinio.
 
Na vrh