• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor problem

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Pozdrav,

Trebam pomoć/savjet vezan za Zetor 4911 koji je cca godinu-dvije stajao u garaži i sada više neide s mjesta. Upalio je bez problema, ali kada ubacim u rikverc i puštam kvačilo, ne događa se ništa, stoji na mjestu. Nisam probao krenuti prema naprijed jer nema baš mjesta ispred, ali u rikverc ne hvata.
Pretpostavljam da nisu kočnice jer kad ga pokušavam gurnuti, kao da ide par cm naprijed-nazad, kao da je u brzini.
Jel moguće da je zapeklo kvačilo, imate li kakav savjet što pokušati?
Nisam stručnjak, možda radim nešto krivo...

Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,970
Vjerujem da su zapekle kočnice. Tih par centimetara ništ ne znaći.
Probaj ga staviti u ler i povuči unazad da vidiš jel ide.
Ili nek vas više gura.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Jel mijenja zvuk dok puštaš kvačilo ako da onda možda zahrđale kočnice, a da ti nije ručica od brzih i sporih u neutralnom položaju
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Ne mijenja zvuk kad krećem, to mi je i čudno, ko da nešto krivo radim.

Provjeriti ću još jednom ručicu za sporohodne, ali koliko se sjećam probao sam u više položaja, barem dok sam ga pokušavao izgurati iz garaže.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Haha, jesam, ubacim u rikverc i spustim ručnu, to znam :D
Naprijed nisam probaval da ne srušim garažu ak krene :D

Nisam ga probao povući, al probavao sam ga izgurati, isti vrag je dal je u brzini, u leru, u sporoj, ide malo naprijed-nazad i to je to, nije da je skroz zacvikan ali nekaj ga zeza.
Kad ga hoću pogurati, baš kao da je u brzini pa sam mislio da je zapeklo kvačilo.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
A da ti to daš nekome traktor u ruke tko zna pa te uputi u osnove ako nisi to vozil
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,970
pa sam mislio da je zapeklo kvačilo.
Kvačilo kad zapeče ono ostane zaljepljeno pa ne odvaja. Da je tak nebi ga mogel ubaciti u brzinu.
Pošto motor ne osječa opterečenje predpostavljam da ipak nije do kočnica več ga nisi u brzinu stavil.
Najvjerojatnije brze - spore kak je kolega jlukaci napisal.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Isprobati ću još jednom, ali kad sam ga probavao izgurati, micao sam tu desnu ručicu gore-dolje, nije bilo napretka.
Znači trebala bi biti ili skroz gore ili skroz dolje? Mora li traktor biti upaljen za to vrijeme? Kad je ugašen nema razlike jel u sporoj il normalnoj, možda je stvarno bila na sredini kad sam probao krenuti.
Inače, traktor je u zatvorenoj garaži pa je bila ideja da ga izguram van pa čačkam po tome, a ne u zatvorenoj garaži punoj dima iz auspuha :D

Hvala svima na savjetima.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,277
Pogledaj na toj rucici da nije ispala osovinica ili stift, pa neodradjuje poso,, meni se jednom desilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Rokkie javiš rezultat.žlice
Ipak je bilo do vozača, a ne do stroja :D
Bio je između brze i spore, zato nije hvatalo.
Nego sad drugi problem, hidraulika ne radi, a zadnji put je radila. Jedino što znam da sam dirao je ona lijeva ručica, pored one za biranje brza-spora.
Za šta mu dođe ta ručica, u kojem položaju mora biti?
Htio sam uključiti i kompresor, dignem onaj osigurač i probam gurnuti onu "polugicu" unutra, al teško ide pa odustao...dio po dio :D
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
Lijeva ručica skroz dolje hidraulika radi kardan ne
Ručica malo prema gore uključuje kardan
Ima još dva položaja prema gore ali da bi to radilo traktot se treba kretati ili desna poluga treba biti tam gdi to je bila dok nije htel krenut a mjenjaču bilo kojoj brzini. Toliko za sada.
 

Rookie

Novi član
Tu od
31 Ožu 2021
Poruka
14
Onda je vjerojatno ostala u položaju u kojem ne radi hidraulika. Hvala puno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,970
Najvjerojatnije.
A glede kompresora, digneš osigurač i guraš polugu unutra ali motor nek bude na malom gasu da kanđa lakše uzubi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh