• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor - udvojeni točkovi

J

Jadranko

Guest
pa sta ce sumarskom trakotru dupli kotaci???
I to jos i naprijed??!!!!!
i ti prednji nisu cak ni iste visine,,e boze kakva nakaza od traktora..
 
B

Bobo

Guest
Cuj, mozda mu pomazu da ne propada u blato koliko bi propadao s obicnim tockovima.

Ne moraju svi sumski putevi biti uski...
 
J

Jadranko

Guest
pa za to i jesu dupli kotaci,,ali...
sad za u sumu,ma nema sanse,to se polomi od prvi panj koji naidje.
 
B

Bobo

Guest
Pa znam da zato sluze, zato sam to i napisao ;)

Pa ako sluzi da samo izvlaci drva na prikolici koja neki drugi traktor dovuce do ceste, zasto bi mu smetali udvojeni tockovi?

Ali prednji mi nemaju smisla, jer nisu istih dimenzija... Da im ne trebaju, na bi ih stavili. Ni prednje ni zadnje.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a vjerojatno mu služe kao dodatni stabilizatori pri utovaru...
 
J

Jadranko

Guest
ma daj mario pogledaj ga na sta to lici !!!!
ja znam da si ti ZETOR fan :D
al priznaj da ovo na sve lici samo ne na traktor.

koja kombinacija tockova boze sacuvaj.
 
B

Bobo

Guest
Mario, idi lijepo po naocale, pa pogledaj na sto ono cudo lici...


Mozda je funkcionalno ovo na zadnjoj osovini, ali mozda su prednje sve 4 napunjene vodom, pa sluze kao uteg, no cisto sumnjam...
 
M

Mister x

Guest
Vjerovatno ima neku svrhu a to zna samo gazda, ako njemu služi svrsi a vjerovatno da. Onda svaka pohvala makar bi to spadalo u rubriku pimp my tractor
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Meni se cini da je ovo zbog prevrtanja,pa u Svici sve one kosacice sto kose o Alpsikim predjelima imaju duple tockove,samo radi prevrtanja(takosumu barem rekli),dobijes na sirini,a ovo sa prednjim ima smisla,oni su nagnuti i dodirne tocke su im iste,pogledajte,a pomaze ako se vozi kroz oranicu gdje pu tnije nabijen.
 
M

Mister x

Guest
Vjerojatno taj gazda ima njive samo po nizinama i moguče da su večinom skliske tako da mu treba dodatna širina kotača kad proklize ovi kotači koji su viši, jer na slici se vidi da su i prednje i stražnje vanjske gume nešto niže od unutarnjih. :!:
 
R

Ratarko

Guest
Ipak ima par tegova naprijed a i sa njima je situacija napeta :!:
 
B

Bobo

Guest
Znam da je bratov kolega jedan pricao u drustvu da se njegov zetor upre u drvo i da ce se prednji kraj propeti. Nisu mu vjerovali, pa im je i pokazao... Prelagani su bili stari zetori naprijed, a za ove "novije" nemam pojma, no mislim da su i oni na slican nacin radjeni.

Kao sto mario kaze, to je neki lagani plug, ili su uz tegove i prednje gume punjene tekucinom...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
stari zetor ima prednje točkove ko valtra,hauba viri još metar ipred njih.... :lol:
sad znamo odakle valtri ideja,hehe...
ja mislim da su oni tu išli na okretnost traktora,ali su izgubili na težištu koje je pomaknuto unazad...i zato se on lako propinje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh