• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetori - razlika između serija

S

summerbreeze

Guest
Pozdrav svima!

Evo novi sam na ovome forumu, cilj mi je malo vishe saznati o Zetor traktorima i o traktorima opchenito jer postoji velika moguchnost da mi u skorije vrijeme taktori postanu glavna briga i zanimacija.

Vech sam prochitao dosta tema i nauchio sam neke stvari...
Zanima me kakva je razlika izmedju Zetor serija PROXIMA i MAJOR...

Unaprijed hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Zetori traktori - razlika između serija

Motor ti je glavna razlika. Na proximi je dorađeni motor s crystala, identičan kao i na forterra seriji.
Mjenjač je modificirani majorov mjenjač. Ak je s 10+2 brzine, onda je gotovo identičan kao na x321/41 seriji.
 
S

summerbreeze

Guest
Re: Zetori traktori - razlika između serija

Aha, ok... Imam jedno pitanje, mozda ce se netkome ciniti glupim.. Da li su svi Zetori na na trzistu s prednjom vucom ili postoje opcije da se naruci samo zadnja vuca?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Zetori traktori - razlika između serija

Kad kupuješ onda biraš da li želiš prednju vuču ili ne predzadnji broj ti označuje da li ima prenju vuču ili nema
primjer 6320 nema prednje vuče
6340 ima prednju vuču
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Zetori traktori - razlika između serija

Susjed mi uzeo prije mjesec dana 7341 ili 7340,neznam tocno. Mjenjac 10+2, unutrasnjost ista kao i u 5211 kojeg ima od 1991. Jedino ima 1000okr kardan. Veli mi da ima 85ks ali ne vjerujem. Isti takav je u selu i ima 78ks. Potpuno isti sam je ovaj 3god stariji :) To valjda zato kaj je njegov :blackeye Prico mi je prije kako taj od tog covjeka ima 78ks
 
S

summerbreeze

Guest
Re: Zetori traktori - razlika između serija

Ok, shvatio sam ono kaj me interesira... A vezano za iskustva ću pogledati u starijim postovima...

Hvala!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Zetori traktori - razlika između serija

toma84 kaže:
Susjed mi uzeo prije mjesec dana 7341 ili 7340,neznam tocno. Mjenjac 10+2, unutrasnjost ista kao i u 5211 kojeg ima od 1991. Jedino ima 1000okr kardan. Veli mi da ima 85ks ali ne vjerujem. Isti takav je u selu i ima 78ks. Potpuno isti sam je ovaj 3god stariji :) To valjda zato kaj je njegov :blackeye Prico mi je prije kako taj od tog covjeka ima 78ks

Netko je već na forumu pisao kako je Kirs Prom sam promjenio podatke o jačini traktora, tako je npr. od proxime od 80 ks napisao da ima 90.......
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Zetori traktori - razlika između serija

Ajde da i mi svojima mjenjamo konje :blackeye Nemam pojma koja im je to fora. Valjda se ravnaju po zapadnim traktorima iste klase i snage
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Zetori traktori - razlika između serija

mario kaže:
Netko je već na forumu pisao kako je Kirs Prom sam promjenio podatke o jačini traktora, tako je npr. od proxime od 80 ks napisao da ima 90.......

Mario, nije to problem, čak ne mora biti niti laž. Snaga se može deklarirati na nekoliko načina i svi su točni.
Osim toga, možda kirš malo podigne snagu na pumpi za ubrizgavanje, obzirom da su na svim proximama isti motori.
Samo, bilo bi logičnije da tu snagu ne deklariraju (zbog registracije npr.), osim ako su im traktori preskupi usporedivo s konkurencijom, pa im fali malo konja za cijenu po kojoj prodaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh