• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetori

bakir1

Novi član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
5
Pozdrav svima novi sam na forumu.Imam pitanje u vezi zetora 7245.Teško uključujem kardan ,svako uključivanje sve više se čuje da grći.Dali neko zna o čemu se radi.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pozdrav svima novi sam na forumu.Imam pitanje u vezi zetora 7245.Teško uključujem kardan ,svako uključivanje sve više se čuje da grći.Dali neko zna o čemu se radi.

Moze bit da mu treba pomocno kvacilo nastelovat, a ako to ne bude moze bit i do lamela unutra, a ni to nije strasno..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
To se je i meni dešavalo da krči,dok jednom ručka od kvačila nije postala laka kao da je sajla pukla,ja ugasim traktor i zavlacio se pod njega, iza boce od kompresora su ti sajla od kvačila i ručne našarafljene na neku polugicu i to se odvoju i onda kvacilo ne odvaja dobro. Ja mislim da je vanjska od ručne,a unutarnja od kvacila.
 

bakir1

Novi član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
5
To se je i meni dešavalo da krči,dok jednom ručka od kvačila nije postala laka kao da je sajla pukla,ja ugasim traktor i zavlacio se pod njega, iza boce od kompresora su ti sajla od kvačila i ručne našarafljene na neku polugicu i to se odvoju i onda kvacilo ne odvaja dobro. Ja mislim da je vanjska od ručne,a unutarnja od kvacila.

Pokušao sam sa štelovanjem sajle ali ne vrjedi.Dali li se mogu naštelovati pracne kardanske a da se nerastavlja traktor.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pokušao sam sa štelovanjem sajle ali ne vrjedi.Dali li se mogu naštelovati pracne kardanske a da se nerastavlja traktor.

najbolje ti je da polovis traktor i pregledas lamele i sapu koja pogoni kvacilo znaci dali uopste ima funkciju, moze se desit da pukne ona pa da neradi..
 

bakir1

Novi član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
5
najbolje ti je da polovis traktor i pregledas lamele i sapu koja pogoni kvacilo znaci dali uopste ima funkciju, moze se desit da pukne ona pa da neradi..
Pokušaču zaviriti sa lijeve strane na poklopcu gdje se vide lamele dali radi pri zatezanju sajle.Problem je što tuda ide nosać utovarne kašike.Pozdrav bašiću......
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pokušaču zaviriti sa lijeve strane na poklopcu gdje se vide lamele dali radi pri zatezanju sajle.Problem je što tuda ide nosać utovarne kašike.Pozdrav bašiću......

Pozdrav i tebi ;) :supz:
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ako ti je prevelik trošak, ili nemaš vremena, ugasi traktor i ubaci kardan..Meni se jednom desilo dok smo bacali gnojivo.. Nismo imali vremena to štelovat pa smo gasili traktor :blackeye
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ako ti je prevelik trošak, ili nemaš vremena, ugasi traktor i ubaci kardan..Meni se jednom desilo dok smo bacali gnojivo.. Nismo imali vremena to štelovat pa smo gasili traktor :blackeye

Za nuzdu tako moze :D tako to svi rade, ali eto bolje je da ide sve kako treba :lol:
 

bakir1

Novi član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
5
Za nuzdu tako moze :D tako to svi rade, ali eto bolje je da ide sve kako treba :lol:

Tako sam sada isjeko silažu, jer mi se to desilo prilikom rada sa rolo balirkom prije mjesec dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh