• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Živa ograda

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
ovu od ceste, što vjerojatno pod utjecajem soli se polako suši ću iščupati i staviti pravu ogradu, a ovaj dio koji imam u dvorištu ću ostaviti jer je puno bujniji i vrlo lijepo izgleda
 

traktor

Novi član
Tu od
29 Stu 2013
Poruka
28
I šta sada misliš saditi?

Ja razmišljam ovih dana o temeljitoj rekonstrukciji cijele okučnice.Moram ukomponirati ovo što je ostalo,i nekako napraviti kompozicijski tako da kroz cijelu godinu bude nešto cvatučega,ili da se boje preklapaju.Imam ispod asfalta u dvorištu provučenu alkatenku na koju se može sistem navodnjavanja prikopčati,tako da više nemam problema u sušnim godinama.I travnaj bi vcijeli koplet maoao ići van - sad baš razmišljam - obzirom da je topo vrijeme - bi li bilo dobroići totalcem pa onda spaliti istrezati ili si dati truda i skinuti komplet gornji sloj i navesti nvu zemlju.To je svwe skupa zahtjevan posao,ideja ima,ali nema nikoga za odraditi ih.

Ima li tko prilike i zemljište pogodno,jako se lijepo mogu uklopiti Andromede i pernetije kao zasebne skupine ili u kombinaciji sa nekim soliternim grmom ili stabalcem.

andromedapolifolia-blueice.jpg
ovu od ceste, što vjerojatno pod utjecajem soli se polako suši ću iščupati i staviti pravu ogradu, a ovaj dio koji imam u dvorištu ću ostaviti jer je puno bujniji i vrlo lijepo izgleda
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Pozdrav društvo.Ako bi netko bio ljubazan pa mi rekao kada se pelca šišmir ili bušman?
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E ja sam ti to ajesenu plastenik uz rub,i na proljeće je bilo pola ukorijenjeno.Pa ako ti eće smetati i imati ćeš mjeste,a ti navali,popikaj i bude dobro.Za raniji termin neznam,nisam probala.
 

Vizoro

Novi član
Tu od
30 Stu 2013
Poruka
3
molim savjet za podizanje zelene ograde(žive ograde) na najjeftiniji, pa ujedno najbrži i jednostavniji način, a u svrhu izolacije zemljišta u eko proizvodnji.hvala!:icon_e_sad:
 
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
54
molim savjet za podizanje zelene ograde(žive ograde) na najjeftiniji, pa ujedno najbrži i jednostavniji način, a u svrhu izolacije zemljišta u eko proizvodnji.hvala!:icon_e_sad:

Iumeš grančice kaline i popikaš u zemlju. primitak iste oko 80%
 

Vizoro

Novi član
Tu od
30 Stu 2013
Poruka
3
hvala!
što je to kalina, gdje ju nabavit i pošto, kako izgleda....:icon_eyes:, da znam...google:D:

trebam za nekih 1100 metara....:icon_sad:

zaboravio sam dodati da zelena barijera treba ići do žice autoputa gdje nema odvodnog kanala pa zna biti malo močnije...
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ligustrum, probaj ga zguglati.
Imaš listopadni i zimzeleni, preporuka je zimzeleni, cijenu ne znam
Znm da listopadni možeš popikati reznice koje uzmeš od nekoga tko ima živicu, p kad je na jesen orezuje...ako ti se da čekati. ne znam jeli moguće ukorijeniti i sada na proljeće - ali trebalo bi ako se prije kretanja vegetecije to napravi.
 
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
54
Ligustrum, probaj ga zguglati.
Imaš listopadni i zimzeleni, preporuka je zimzeleni, cijenu ne znam
Znm da listopadni možeš popikati reznice koje uzmeš od nekoga tko ima živicu, p kad je na jesen orezuje...ako ti se da čekati. ne znam jeli moguće ukorijeniti i sada na proljeće - ali trebalo bi ako se prije kretanja vegetecije to napravi.

Ako ju dobro zaljeva ukorjeni se i u sred ljeta....
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja kad orezujem Ligustrum prvi put u proljeće pokupim grančice pogodne za rasad i popikam u pijesak. Sa puno vode primitak je sigurno 80 do 90 posto. Bitno je da ispod površine dođe mjesto gdje su listići bili jer tamo potjera korijen.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Razmišljam nešto, ligustrum je zapravo najefikasnija živa ograda ako ne poietoji potreba za nekom drastičnom visinim, preko dva metra recimo, jer ima relativno brzi porast, kao što smo utvrdili, uz malo strpljenja može biti bezplatna, što je od velikog značaja ako se radiu za veliku poovršinu, a ono najbitnije, da se veoma lijhepo oblikovati rezom.
meni se najviše sviđa poluelipsasti rez, sa izraženim četvrtastim stupovima sa završnim kuglama na savkih nekoliko metara, predivo to izgleda uživio

Ligustrum ne pati od nekih bitnih bolesti ili nametnika kao tuje ili šimšir, i tu je isto u prednosti u odnosu na njih.
 

sf70h

Novi član
Tu od
22 Tra 2023
Poruka
10
ekipa, trebao bi par savjeta oko rezanja lovor višnje :) visoka nam je 2 metra i debela cca 1,5 metar, zanima me jel se može šišati proizvoljno ili je nužno šišati po starom rezu?

imam doma dosta einhell baterija, pa sam mislio ove škare uzet, će bit to u redu ili treba nešto "jače"?
 

Najnoviji postovi

Na vrh