• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Život na sjeveru, pod stare dane, mirovina...

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je otvoren poziv (mamac)vlade da se radno sposobni čim prije penzioniraju ..jer su penziči najbolji i najvjerniji glasači ,,konačno je jednima i drugima dobro ( dok se ima dobara za prodaju)
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Ma pije to vode,,, evo po Bosni,,, more oglasa za rad u Hrvatskoj,,,
dođu, rade(na crno), odu (protjeraju ih, zbog rada na crno), neko je pokupio novce,, a kad imaš novce imaš i ovce(glasače):icon_e_biggrin:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne treba uvoziti radnike nego treba pola penzionera vratiti na posao . Kad mogu po ovoj zimi i snjegu obilazit i rovat po kontejnerima za flaše mogu radit i na razvrstavanju otpada .Otkup flaša treba ukinut. U pučke kuhinje dolaze s autima a radnik nema u firmi topli gablec. Evo konzum traži na ugovor o djelu da se zaposle penzioneri i nema odaziva. Nisu ludi kad im je penzija veća od tritisuće kn koliko dobe ove što rade. Isto tako treba ukinuti privilegije menađera i savjetnika i dati radnicima i rodiljama . Kancelarije su pune ekonomista koji su po cijele dane na kavama i internetu . Prije je bilo jedan radi a dva ga gledaju a sad je jedan radi a pet ga gledaju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam čuo , ne bila mi usta pogana da svaki radnik konzuma koji dopelja nekog da radi u konzumu dobije 200 kn veču plaču
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Neki novinari pišu gluposti, a pojedinci se onda upecaju. Ako se računa odnos prema plaćama iz posljednjih godina u HR je za puni radni staž (41 godina) mirovina tek nešto iznad 50%. Većini je mirovina manja od tih 50%. To su činjenice.
No, kak i sve drugo, to se također može promatrati i s druge strane. Ako se ne radi revalorizacija primanja, onda ju prosječna dobivena plaća u cijelom radnom vijeku, izračunana kao aritmetički prosjek daleko manja. Kod takvog, krivog, sagledavanja stvari, može mirovina ispasti veća od plaće. Zato je u državama s malom inflacijom, obrnuto.
Vjerujem da je novinar, možda ne znajući, ili je zlonamjeran, došao do "takvih" netočnih podataka.

Nama su najveći problem povlaštene, kupljene i mirovine po sili zakona ili poslovno uvjetovane. Ovih zadnjih je bilo jako puno nakon pretvorbe i privatizacije.
Kad bi se invalidsko umirovljenje kontroliralo nekoliko puta nakon umirovljenja, svaki puta kod drugog tima liječnika, bitno bi se smanjile kupljene mirovine. No, to je kod nas, nažalost, nemoguća misija.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
ja sam čuo , ne bila mi usta pogana da svaki radnik konzuma koji dopelja nekog da radi u konzumu dobije 200 kn veču plaču

Istina . Samo što taj novi mora delat najmanje tri mjeseca. Poslije prve plače rijetko da tko ostane.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U jednoj tekstilnoj tvrtci ti daju 10 000kn ako dovedeš nekog tko izdrži 6 mjeseci. Umjesto da lovu preraspodijele na plaće i poboljšanje radnih uvjeta kako bi ljudi ostali u firmi, gazde će plaćati krvosljednike koji budu radni snagu dovodili na silu, valjda i u lancima.Head hunting u doslovnom smislu.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Život i na jugu je težak. Ima posla a nema tko raditi. Traže se sve struke građevinski, ugostitelji, poljoprivredni tehničari, pomoćni radnici, čistačice a najviše oni koji su vrijedni.
Jutros me žena pita da treba nekoga tko bi očistio apartmane u Gradu, 5.000 kn na ruke, nekad dva sata nekad tri. Pa to mi izgleda prilično.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Da situacija je i kod nas na sjeveru losa sa radnom snagom,u jednoj nasoj firmi bili dovozili zene iz Madjarske no nakon prve plate vise se ne pojavljuju.
Ja kazem nema raje ljudi,zatim kod nas pao radni Moral zbog politicara i neradnika Koji primaju place za bahatost i nerad,pa nasi penzici branitelji oni Koji primaju prevelike ili nezavrijedjene penzije.
Smatram da omladina ima pravo sto bjezi iz bivse Juge,puna im je kapa nepravde, no nazalost to ce se lose odrazit na sve nas.
Problem je jedino u nasim pokvarenim i potkupljivim politicarima Koji rade po necijem nalogu,ko sto su rasturili Jugu.:(wait):
 

Najnoviji postovi

Na vrh