• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zmaj 222

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
što mislite tj. kakva iskustva imate s ovakvim beračima? jel ima više tipa 222-dvojke ili su svi isti?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja imam 222s 87god.mislim da je razlika sta ovaj 222s ima laki tarup a obicni 222 tezi,al nisam siguran.ugl.moj je kao nov i nije puno radio,tek prosle godine su prvi remeni na tarupu zamijenjeni.za sad sam zadovoljan,drugu sezonu je kod mene i nikakav kvar nisam imo.prednosti po meni su sta je lagan za terat jel sam po ravnom ga vuko sa mf-om 55ks i ide bez brige,ima samo jednu getribu a sve ostalo lanci i remeni,sasija je jaka i nije sklona pucanju.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
kakav je po pitanju brzine...jel puno sporiji od sipovog tornada?
jel čisto bere?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
svi kazu da je sporiji od tornada a iskreno ni neznam sam jel nisam usporedivo,meni je dosta brz jel sam imo jednorednog sipa pa sad brze poberem :icon_cool: bere cisto a opet zavisi od guma i od kuruze,prosle godine i ove svi zure a kuruza barem kod mene nije skroz zrela pa slabije ocisti...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije los berac i mnogo prostiji za remont nekih stvari od 224. do nocas sam remontovo jedan zbog lezajeva na sestougaonoj osovini za pogon uvodnih lanaca i puza secke. to je toliko zakomplikovano spram 222 da je za ubiti konstruktora. ceo prednji kraj smo morali rasturiti da se kucista mogu povaditi. nisu losi beraci ali moraju se odrzavati i redovno podmazivati i ocistiti. u zavisnosti od brzine kardana daju se ubrzati ili usporiti tako da nema nekih problema.ali sam cuo da su mnogo komplikovaniji za remonte spram sip tornada
 

Najnoviji postovi

Na vrh