• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zračni kompresor na Labinprogres- Specijalu

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Pozdrav znalci, razmišljam o pneumatskom beraču za masline koji bi bio pogonjen kompresorom spojenim na kardan Specijala.Zanima me da li mi se isplati oko toga "igrati" i što bi bilo bolje direktni spoj preko kardana ili pogon preko remenica.Koju glavu kompresora preporučate? Berač maslina treba pritisak 7 bara i potrošnja zraka mu je 200 lit/min.Zahvaljujem na svakom dobrom savjetu i preporuci!:drink:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
I meni je padalo na pamet tako nešto..
Iako, tvoje su specifikacije (7 bara, i 200l/min), odokativno, za dizanje valjka od 10 tona na 3 kat, dovoljne..
Jesi li siguran u njih?
Tribalo bi to radit i s manje bara i litara u minuti.
S nekakvim tankom, pogotovo, jer tad iskorištavaš rad puno bolje...
Ako imaš kompresor, možeš se igrat, ako ne, moga bi experiment bit skup...
Koji berač imaš u planu?
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Mislio sam na ovaj : https://www.njuskalo.hr/strojevi-sj...esac-maslina-vertigo-pn-carbon-oglas-26406871. Kod prodavača sam provjerio specifikacije i on je rekao da su to tvornički podaci.Kampanjola ima jedan sličan sa nešto manjom potrošnjom i tlakom.Prednost ovih berača je što nema elektronike i što su super lagani (oko 1kg), to je itekako važno kad radiš cijeli dan sa njime. Glavu kompresora mogu kupiti za oko 1300 kn, a spremnik za zrak se može napraviti od plinske boce.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Previše love, za eksperiment.
Lova je opravdana samo u slučaju da to negdi vidiš da radi vrhunski, posudiš primjerice, i tad bi uvaljiva toliko love u nešto šta kasnije moš reć da i nije nešto, i da si ulupa u to koliko i u profi tresačicu, a nemaš profi tresačicu...
Čime se pravda cjena od "po plaće" za jedan dvosmjerni pneumatski klip, i 20 deka plastike oko njega?
Ne rade ga kinezi??
E pa okladija bi se da je baš to kinesko, s 900% većom izlaznom cjenom...
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Slažem se sa tobom da je to možda preskupo, ali se makar tu nema što pokvariti pa da je i kineski proizvod.Lani kad sam uzeo u najam profi berač, u sred posla je elektronika počela štekati i tu sam izgubio dosta vremena da mi zamjene za ispravni.Onda tu je i pitanje baterije i njenog kapaciteta, bez obzira što se prodavač kune da sa jednim akumulatorom može raditi cijeli dan moje iskustvo nije baš takvo.
Cijena pneumatskog berača je takva jer nema neke prave konkurencije kod nas,pronašao sam samo dva dobavljača.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na super goldy prodaje se navodni vijčani kompresor pa bi se možda on njeg dalo iskemijati kompresor sa malo većim protokom. Treba ti i neki kihavac koji će limitirati pritisak u boci. Cijena je dosta velika ali još ima prostora do akumulatorskog berača jer je pneumatski više nego duplo jeftiniji.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Hvala na preporuci, ne mogu naći taj kompresor na Internetu.Možeš li mi poslati link na njega. Inače taj kompresor bi trebao raditi svega par dana godišnje ali po nekoliko sati( barem 5-6).
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Hvala ti, našao sam, ali izgleda nema ih za naručiti.Koliko sam vidio radi se o četiri manja elektromotora, pa bi se možda mogao priključiti na agregat od 3kW kad bi se uključivali motori jedan po jedan?
 

Najnoviji postovi

Na vrh