• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zrak u Bosch pumpi?

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav,

Današnja situacija, traktor na asfaltu 3 brzina na usponu sa punom čezom. Na pola uspona gecrk. U Boschici zrak. Odzračim, vozim sljedećih 5km ista situacija???? Iskustva? Otkud, gdje, kako najedanput zrak? Otkud ga uvlači. Štore 502 u pitanju roto-pumpa. Otkud da krenem?

Unaprijed fala na pomoći!:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Crijeva, bakrene pločice, možda i fiteri, Ac pumpa ...............
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Crijeva, bakrene pločice, možda i fiteri, Ac pumpa ...............

Aha AC pumpa mi bila čudna kod ručnog pumpanja.. krenem od njezine membrane. Malo je bila tvrda malo koda ne pumpa.
Inače lajtungi svi suhi i bakrene promijenjene sad kad sam radil servis. Doduše možda nisam koji dobro zategnul. Filteri naravno oba nova i čašica oprana. Na Boschici mrežica isto propuhana. Jedino mi je na povratu iznad zadnjeg filtera malo slinilo kaj mislim da nebi trebalo utjecati na dizne?!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Aha AC pumpa mi bila čudna kod ručnog pumpanja.. krenem od njezine membrane. Malo je bila tvrda malo koda ne pumpa.
Inače lajtungi svi suhi i bakrene promijenjene sad kad sam radil servis. Doduše možda nisam koji dobro zategnul. Filteri naravno oba nova i čašica oprana. Na Boschici mrežica isto propuhana. Jedino mi je na povratu iznad zadnjeg filtera malo slinilo kaj mislim da nebi trebalo utjecati na dizne?!

Najvjerovatnije AC-pumpa.Prvo provjeris dovod do nje.Ako dolazi gorivo onda pregledaj ac -pumpu.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
ja sam imal takvi problem, nova AC pumpa je rešila problem
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja bi krenul od rezervara i sita u njemu,ulaz u AC pumpu,meni se na ulazu u nju nakupilo smeča.....
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav svima...

Eto prekopal sam sve lajtunge, predihtal nanovo i raskopal AC pumpu. Danas sam kupil novu membranu, a na staroj sam našel jednu anomaliju?? Ne znam zakaj se ovo dogodilo i da li bi to mogao biti uzrok?:shock:

Slika545.jpg


Slika546.jpg



Iz rezervara curi nafta bez problema. Danas postavljam novu membranu pa bumo vidli :rolleyess:

HINT: Membrana paše od IMT 539 ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Poderala ju capica.
Moguče da zbog toga nije dovoljno pumpala preko bregaste, a ručno je.
Izbaci jedan dihtung ispod nje ;)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Poderala ju capica.
Moguče da zbog toga nije dovoljno pumpala preko bregaste, a ručno je.
Izbaci jedan dihtung ispod nje ;)

Ok ,,

jučer kupljena membrana i sve to skupa skompletirano. Odma sam ubil Boga u njemu. Deutz Fahr diskovna KM22-ojka i dvije rali uljane repice i drača dobrih 1m visine na oranici :finga:. Zasad dela.

Muhaničar il sam ja nekaj zahe kad sam radil generalku ili ja tih dihtinga nemam :shock:..na kaj to misliš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Onda kaj kod tebe brtvi između bloka i pumpe, silikon? Ili ta pumpa ima O-ring :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Inače tih brtvi ima po debljini ili su u nekim slučajevima ubačene dvije ili više komada, a kad se malo podere capica ili bregasta dobi utor, može i bez nje ;)
Može se i capica malo nadovariti ............... ma kombinacija je par. ali kod tebe je ionak problem riješen.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Inače tih brtvi ima po debljini ili su u nekim slučajevima ubačene dvije ili više komada, a kad se malo podere capica ili bregasta dobi utor, može i bez nje ;)
Može se i capica malo nadovariti ............... ma kombinacija je par. ali kod tebe je ionak problem riješen.

A to je to.. iskreno nisam znao no dobro nadam se da će jedno vrijeme sad fercerat :partyman:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako su ventili na ac pumpi dobri radice godinama.Taj dihtung ispod ac -+pumpe je nebitan jer tolerancija je ++++++-----ogromna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To je više manje istina, ali kad se malo podere jedno i drugo, pa još osovina ispod onih limača dobi lufta ..................
Ma zakej ja to tebi uopče pripovedam kad znaš i sam o čemu pripovedam :scratch
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
To je više manje istina, ali kad se malo podere jedno i drugo, pa još osovina ispod onih limača dobi lufta ..................
Ma zakej ja to tebi uopče pripovedam kad znaš i sam o čemu pripovedam :scratch

Pa pripovedaš mu jer ja nisam znal o čemu pripovedaš kada nemam tak :rolleyess:. Inače moram se još njekak uvjeriti da je AC-ejka od 539 ista, pa da si jednu naručim jer košta mizernih 159kuna nova 8) tak da svršim i s tim. Inače počel mi u zadnje vrijem fajn i dimit. Ulje ne troši (već sam se pobojal najgoreg) tak da moram izgleda preštelat ventile :oops:, a ondač da u kompletu to potegnem..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Prosi Puknutog da usporedi. On ima obadva, a možda i skinute pumpe pri ruki pa da ih snimi
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Decki iste su jer je to rakovica motor samo ova za 159 kn ne znam kak dugo bu isla i najvjerojatnije ima krivo spigan nos ili kak god vec to zovete i malo ju je teze navuc al kad sjedne onda se da prisrafiti
 
Na vrh