• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zreli stajnjak ili peletirani stajnjak

Fokus01

Član
Tu od
21 Ožu 2016
Poruka
45
Pozdrav,,,
Imamo dio zemljišta nekih1000m2 koji ću kroz koji dan preorati i na proljeće posaditi vrt/bašću tamo....
Čime je bolje pognojiti prije oranja; zrelim konjskim gnojem ili peletiranim gnojem?
Što se tiče novca,izađe me na isto ( od prilike 1,5-2t stajnjaka ili 250-300 kg peleta koliko "kao" zamjenjuje količinu stajnjaka)
Hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ako je baš zreo konjski gnoj, ja glasam za njega...međutim treba paziti da se ne zadobaviš nekih neugodnih korova, a bitno je i što misliš uzgajati u vrtu, jer sve biljke ne podnose gnojidbu stajnjakom...
ja bi pola vrta na kojem budu paradajzi, paprike, krastavci i njima srodne biljke pognojio obilno stajnjakom, a drugu polovinu gdje bude lisnato povrće i korjenasto povrće odrapio mineralnim gnojivom...(zbog toga što treba paziti na nitrite i nitrate kod lisnatog povrća, i zbog toga što stajski gnoj kod mrkve, cikle, peršina uzrokuje račvanje korjena, te krastavost na krumpiru...
ako kaj nije jasno, stojim na raspolaganju... ;)
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav,,,
Imamo dio zemljišta nekih1000m2 koji ću kroz koji dan preorati i na proljeće posaditi vrt/bašću tamo....
Čime je bolje pognojiti prije oranja; zrelim konjskim gnojem ili peletiranim gnojem?
Što se tiče novca,izađe me na isto ( od prilike 1,5-2t stajnjaka ili 250-300 kg peleta koliko "kao" zamjenjuje količinu stajnjaka)
Hvala
kao prvo pokosi travu i iznesi travu. uglavnom trava na vrtu je glavni neprijatelj. ja sve okapam motikom, čupkam ili frezom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh