• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zupčanici

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav svima, imam neki skupljač sijena (kružni) i izlizali su mi se zubovi na zupčanicima, pa ako tko zna netkog 'ko kvalitetno radi zupčanike (po mjeri) nek mi javi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je jako nezahvalan preporuka i teško da buš ju dobio .
Imaš dosta "poslovnih" tražilica pa njuškaj .
Jedna od njih je wlw .
evo primjera , imam dva takva u blizini .
Jedan od drugog 300 m.
Razlika u cijeni sigurno 2- 2.5 x .
Od jednog i drugog se istim autom vozi na termičku obradu u treču firmu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam za df 83 dal radit zupčanike u Bjelovaru izdržali jednu sezonu vratil veliki stari dal napraviti mali za silu radi oko 3 godine ali jauče mislim preraditi na remen jer dosta kod mene ljudima odlaze zupčanici a orginal za df dođu oko 2000 kn .
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pozdrav svima, imam neki skupljač sijena (kružni) i izlizali su mi se zubovi na zupčanicima, pa ako tko zna netkog 'ko kvalitetno radi zupčanike (po mjeri) nek mi javi.

nama je radio Hittner spiralne za getribu od silokombajna i radi vec sestu godinu bez problema.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izgleda da kod njega promjenjiva kvaliteta jedni kažu ok jedni da ni je dobro ?
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Ja sam za df 83 dal radit zupčanike u Bjelovaru izdržali jednu sezonu vratil veliki stari dal napraviti mali za silu radi oko 3 godine ali jauče mislim preraditi na remen jer dosta kod mene ljudima odlaze zupčanici a orginal za df dođu oko 2000 kn .

Kako se može preradit na remen, i jeste li vi radili koji zupčanik u hitneru, ili ste samo čuli da ima nezadovoljnih njima?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kako se može preradit na remen, i jeste li vi radili koji zupčanik u hitneru, ili ste samo čuli da ima nezadovoljnih njima?

Ja sam jedan od nezadovoljnih . Preraditi na remen govorim o DF staviti klinastu remenicu isnad ruka napred malu kutnu getribu i na nju remenicu i mislim da je bolje od zupčanika .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Ak se već prerađuje onda je bolje na lanac. To bu vječno u usporedbi s remenom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Al i bucno a i teze je nabavit lancanike nego remenice a i cjena lanca i lancanika je puno veca nego remena i remenica.
Ako bude klinasti remen uzmi nazubljeni,manje se grije i puno duze traje.:icon_exclaim:
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Ja sam jedan od nezadovoljnih . Preraditi na remen govorim o DF staviti klinastu remenicu isnad ruka napred malu kutnu getribu i na nju remenicu i mislim da je bolje od zupčanika .

Ok, a jel znadete možda gdje se može nabavit kutna getriba, i koja bi joj bila cijena?

I još nešto kolika razlika mora biti između remenice na getribi, i remenice iznad ruku?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na DF 83 pogonski zupčanik ima 10 a pogonjeni 83 zupca ako kutna getriba (ja ju mislim iskoristiti od starog pauka prigrnjača) smanjuje okretaje razliku smanjiš remenicama i to bi moralo raditi kolega ZJ je predložio lanac ja mislim da bi tad trebalo stavljat vodilice budući da se vrti horizontalno pa bi htio ispadati .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Ne nužno. Lanc na takvoj aplikaciji je vječan.
Prikolica za gnoj marke Krüger, kakvu i sami imamo, ima lančani pogon okomitih valjaka. Nema nikakvih klizača ispod lanca, iako nebi škodili.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ok je lanac ali za lančanik trebam sve rastavljati za remenicu ne i trebam samo pola remenice puno jednostavnije napravit a ako negdje zapne remen će preklizit (naravno ako ikad to uspijem složiti).
 

Najnoviji postovi

Na vrh