• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Ne razumijem se u rolo balirke, pitam iz pomoći za rođaka.
Vrijedi li ovaj Claas 85 120x180 ove novce? Ovo je priključak 30-ak godina star, ako se ne varam.
Stoji u oglasu već barem pola godine.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
A zasto ne bi vrijedila, realno 5 hiljada eura nisu neki novci za balariku. Ali tko ce manipulirati s tim balama. To su bale po 500 kg samo suho. Ak nema 100 ks s prednim utovarivacem, to je muka isusova. Bolje gledati 120x120 a ako ima viska moze prodati. To je standard bala, a ove su ogromne...
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Upravo zbog toga mi je i rekao da se nije prodala toliko dugo, jer su bale ogromne, preteške i teške za manipulaciju. A u ličko-senjskoj i nema potrebe za takvim ogromnim balirkama, oni koji imaju ogromne potrebe za sijenom iovaku imaju poticaje od po milijun koječega tako da su oni pokupovali sve novo.
Ima traktor 80ks sa jakim MX utovarivačem, pa se zato važe oko ove balirke.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Nemoj gledati tko ima kakve poticaje to ti ne vodi nikud. Ima novi koliko hoces... do koliko para trazi balirku i koliko bala radi godisnje?
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Do sada je radio oko 1500-2000 komada kockastih za svoje potrebe. Od ove godine je povećao hektare i dobio dosta zemlje na plodouživanje tako da će imati viška iz sezone u sezonu, a recimo ispalo bi 150-200 svojih rolo bala viška (na 100+ za svoje potrebe), dakle 300+ rolo bala (ako su 120x120) + uslužno košenje/baliranje/transport.
Stvar je u tome da kockasto baliranje zbog godina i neimanja pomoći više ne može izvoditi kao prije, a mašineriju za rolanje ima tako da mu je rolo balirka ispravan izbor.
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Znam, ja sam mu pomagao zadnjih par godina, sve je to preko mojih leđa prošlo na utovaru i istovaru...hehe
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Može preporuka za novu rolo balirku? Zasad mi je neki izbor Df fixmaster..

Razmišljamo o Krone bellimi ili fortimi. Mchale je na glasu kao jako dobra, ali koliko je minimalno ks potrebno za nju?

Noževi mi ne trebaju, ako ih balirka bude i imala, neće se koristiti traktor je 90ks.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,264
Po meni krone fortima 1250mc.
Kad bi uzimao. Mchale bi jedino uzeo kombinaciju. Ali i jedna i druga su preskupe...zalosno je da je balirka skuplja nego traktor. Zbog te cijene trazio bi rabljenu ali u super stanju. Novu ne bi kupio ni da dobim na lotu
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,868
Krone comprima f155xc ak se ne varam 57k + pdv...
Nisam pitao za druge jer mi je pao mrak na oči.
Kuću u kojoj živim sam platio 50k eura..
Kolega je uzeo u bkl-u maschio extreme 365 za 38.5k + pdv...zadovoljan je..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Fortima je jeftinija oko 40...rabljenih ima vec za 20....
Isto to gledam, nisam još zvao. Naravno preko fondova bi išlo. 40+pdv?

Preskupo u svakom slučaju, ali kad bi mijenjao onda bi uzeo bolju klasu balirke ako imam priliku.

Df mi se jako svidjela fixna komora, gabaritno nije velika i znam da može traktor raditi s njom jer su tjerali tu na farmi s 85ks jd, a radili su par hiljada bala u sezoni.

Za mchale mislim da mi je traktor slab za rad u brdu+ zelena masa...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ma da. Fortima je sigurno skuplja od df. Prednost je što se lagano tjera. I svidja mi se što ima jedan valjak dolje pa bala ne preskače preko valjka kad se kipa van.

Moja sipma izgleda daleko ozbiljnije od te bellime.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Znam njih četvoricu koji imaju nove McHale s noževima i traktore od Zetora proxime 85 do New Hollanda t5.115 bez ikakvih problema u prosjeku svaki radi oko 700-800 bala što suho sto sjenama. Jedan kolega kupio novu Krone i nakon 300 bala se razletio ležaj na kardanskoj osovini a nakon 1200 crko kompjuter sve u dvije god.ove McHale bez ikakvih problema već 4-5 god
 

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
Pozdrav, imam rolo balirku Claas Variant 180...uglavnom imam probleme vezane uz struju, ne javlja kad je bala gotova i ne počinje automatski sa vezanjem...pa ako netko slučajno zna nekakvog majstora da mi preporuči da to riješim do sezone, hvala....
 
Na vrh