• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Znam njih četvoricu koji imaju nove McHale s noževima i traktore od Zetora proxime 85 do New Hollanda t5.115 bez ikakvih problema u prosjeku svaki radi oko 700-800 bala što suho sto sjenama. Jedan kolega kupio novu Krone i nakon 300 bala se razletio ležaj na kardanskoj osovini a nakon 1200 crko kompjuter sve u dvije god.ove McHale bez ikakvih problema već 4-5 god
Znači mogu gledati i mchale, mislim na onu jeftiniju 5400 model. Ja noževe nebi koristio jer bi mi se bala urušavala kod ručnog hranjenja na hranidbenom stolu.

Smatram i da bala gubi oblik ako je masa sitno nasjeckana. O kojoj novoj krone se radi?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja mislim ako se bala dobro nabije da nema promjene oblika. Po meni noževi nisu loši, , lakše je poslje za hraniti kad je masa kraća nego kad je dugačka, ali ne sve noževe koristit jer bi onda vjerojatno bilo presitno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Kad se već kupuje,onda nek bude kak spada ..
Iako nikad neznaš kaj bude za 5-10 godina,bolje da ih imaš nego za 5 godina se lupaš po glavi zato što ih nisi kupio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Imam prilike vidjeti razne balirke u radu.. Galliani s noževima i normalno dok je masa dosta zelena bala se deformira. Bez noževa se lucerna bolje upreša i bale su kompaktnije. Ja dok dajem u štali samo idem u krug i odvijam, ne ruše se slojevi. Dok se otava urušava jer je jako sitna pa je to problem za ručno hranjenje.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Zetor proxima 85 + McHale s noževima i svom opremom već 3 god balota oko 200 bala sjenaže bale jednako okrugle kao i od sijena , i da radi po priličnim brdima ,zeko ima 600 kg uteg na prednjoj hidraulici😁.
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Ja bih preporučijo da uzmeš balirku na kaiše. Takva balirka stiska balu od početka do kraja i nemu urušavanja tokom oduzimanja. Možda minimalno.
Pričao je meni čovjek koji se bavi uslužno baliranjem i ima više balirka u vlasništvu, da je jednom bio na nekom prikazu strojeva. Uporedili su balirku na kaiše in na rotore. Ova sa rotorima je dosta prije napunila balu nego ona sa kaiševima.
A što se tiče noževa, ja si balu bez toga da je rezana ne mogu zamisliti. Pogotovo zadnjih par godina kada je uvjek loše vreme kada bi trebalo kositi prve odkose a trava je nenormalno visoka barem kod nas. Tako da kaiševi in noževi su top izbor.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Ne bi remene. Za suho ok, za zeleno nisu idealni. Ima tu kod mene df fixna i varijabilna nove balirke, ova s fixnom komorom to su bile bale da su imale zvijezdu cijelom širinom, sad sa varijabilnom bale su lijepe i sve to, ali nisu nabijene koliko su bile s fixnom. Jednom rukom je ja prevrnem..

Uglavnom na kraju krajeva na te sve cijene mislim da budemo odustali. Df fixmaster 230 bez noževa 37tis € bez pdv i to sa nešto rabata. Balirka ima gume 300 širine 15.3 dimenzije.. Moja poljakinja ima 400 gume koja je bila 4x jeftinija nova.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
241
Kod mene u selu ima farma od 500 junadi i imaju Krone Fortimu. Rade sa njom samo slamu,lijepe bale pravi ali svako malo bala raskupusana, podere mrezu, kazu nesmije pokisnut i.t.d. voze je sa traktorom od 90 ks. Ja bih je zaobisao prilikom kupovine.
Mchale je za mene vrh.
Jednom sam pitao komsiju koji zivi u Svedskoj i radi u firmi koja prodaje i servisira poljoprivredne masine: "Krone ili Mchale" ? Odgovor je bio: "Ako je Krone "Mercedes" , Mchale je "Rolls Royce"!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Jel McH ima metričke ili imperijalne (colne) dimenzije dijelova?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Koliko priključaka ima McHale? 5 komada?

Gledam i sipma fortis sa noževima pa mi se čini da ih je 5 komada i ne znam šta je za šta..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Jednostavno: 1 za podizanje hedera, 2 za otvaranje komore, 2 ako ima hidrauličnu nogu, npr…
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Neke imaju preko struje prebaci ventil i onda pališ/gasiš noževe sa onima crijevima kojima otvaraš/zatvaraš komoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh