• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
3 par je nagibni rotor. Šta bi to bilo i koja mu je funkcija da ima ta dva dodatna lajtunga?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nagibni rotor? Iskreno, ne znam. Možda bi moglo biti nekaj poput varijabilne komore, tak da spusti jedan valjak ili pritvori zadnju stranicu da postepeno komprimira balu u početku?
Problem je da nema uputa, da čovjek prije vidi kaj kupuje.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
3 par je nagibni rotor. Šta bi to bilo i koja mu je funkcija da ima ta dva dodatna lajtunga?
Možda Kad ju zaštopaš da lskše izvadiš masu ili samo podigneš rotor ona prožvače dalje, Rođak mi je pričal da njegov kolega ima Mchale koja kolko sam skužil ima vrata ispod rotora koja spustiš za brzo odštopavanje
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Pričal mi je taj rođak da mu nije niš to pomoglo da su ju tak zaštopali da je nakraju motorka trebala :)
 
  • Haha
Reactions: ZJ

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Škoditi nemože,a ak je jednom zaštopaš,sjetit ćeš se svih odozgo zašto nisi to uzeo..ali opet ako je razumna doplata,ako je ko pol balirke,bit će i bez toga dobro;)
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Proletos kupim rp 12 velgerovu i onako neiskusan u radu zaglavi..sat vremena sam čupkao travu...patnje brate..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da.. 430€ je taj nagibni rotor kako ga slovenac zove. Zasad ide ponuda bez toga pa ćemo vidjeti ako prodje natječaj možda ubacimo i to.. Kod nas ne možeš ništa saznati preko trgovaca, slovenci su daleko bolji i cijenom i informacijama.. U katalogu se ne navodi drop floor kao dodatna oprema.

Radije bi 3 lajtunga da moram ugraditi samo jedan dodatni par na proximu.. A i nekako puno mi je 5 priključaka za kopčati na obične spojnice brze sam pobacao jer uvjek cure.

Može se to ručno spustiti za čistiti ako sam dobro skužio?
 

walter93

Novi član
Tu od
18 Velj 2024
Poruka
2
Pozdrav dragi forumaši.
Dali netko od vas ima DF mp125 balirku. Mi je kupili novu 2008g i od onda napravila oko 4000 bala (oko 250-300 godišnje). (nije kupljena u hr, nego uvoz iz DE, ali je glanc nova bila)
Do prije par godina je išla odlicno, ali u zadnje 2-3 god su pocele neke mušice.

1) Zadnje 2 godine u prosjeku 1x godisnje pukne onaj glavni pogonski lanac.
2) Kad je balirka prazna sve radi ok, ali kako se puni, rekao bi od 60% prema više cuje se neko "škljocanje" i kao da dolazi od strane di je lanac. Pokušali odgonetnuti di i šta ali ne mozemo.
3) Kad se dignu noževi i otvore se vrata, neke noževi se mogu malo mrdati s rukom, kad izvadim te nozeve van, izgledaju cijelo i nisu polupani ni nista. Ugl, kad pokušavam tako balirati, bas jako ruzno radi jer nozevi nisu fixirani.

Dali netko mozda ima neku ideju sta bi to moglo biti? Dali mozda netko ima uputstvo za tu balirku na HR jeziku? najvise bi mi trebao taj dio za noževe, kako se podesavaju (jer ima one poluge s kojima se podesava kako ce jako rezati, dali normalcut ili extracut i jos jednu polugu koja vjv omogucava da se vade noževi ili nesto takvo.)

Svaka pomoc/savijet je dobro dosao.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Kako lančanici izgledaju?istrošeni?lanac se nebi trebao izdužiti na tom broju bala,al nije nemoguće...ako na 60% napunjenosti komore se nešto počinje "glasati", treba odgonetnuti šta bi moglo biti...da li nekakav luft na kojem ležaju,osovini...nisam majstor,i sam se učim na svojoj 30 godina staroj...
 

walter93

Novi član
Tu od
18 Velj 2024
Poruka
2
pa imaju napinjaci koji se natežu i koji su redovno kontrolirani...sve mi se cini ok, nista nije istrošeno, svinuto itd....
a to glasanje, je tipa svaki 2-3 sekunde se cuje nesto, kao dok se lanac okrene puni krug.
 

Tonc007

Novi član
Tu od
14 Lip 2019
Poruka
1
Molim pomoć u odabiru balirke.
U dilemi između valjaka i remena. Imao sam df 3.20 oc na valjke.
Sad se dvoumim između welger rp 235 i welger rp 435/535.
Radim u prosjeku 600-700 bala. 200 bala sjenaže.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
pa imaju napinjaci koji se natežu i koji su redovno kontrolirani...sve mi se cini ok, nista nije istrošeno, svinuto itd....
a to glasanje, je tipa svaki 2-3 sekunde se cuje nesto, kao dok se lanac okrene puni krug.
lanac naj vjerovatnije, pogledaj ga dobro mora da fali koji roler na lancu i kad dodje na lancanik pod opterecenjem cuje se kao da nesto preskoci

prodaje li ko balirku deutz fahr mp 130 ili 135
ili vicon
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Stigla prinova, nadam se da ćemo biti zadovoljni kao sa starom. Full oprema, noževi, rotor, dupli zglob, elektronski nadzor bale, 500 gume. Masa cca 3t.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240318_142143.jpg
    Screenshot_20240318_142143.jpg
    26 KB · Pregleda: 61
  • Messenger_creation_f3f27935-11b0-455f-bbd5-0f74836d6f45.jpg
    Messenger_creation_f3f27935-11b0-455f-bbd5-0f74836d6f45.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 61

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Cestitam, to novo?
Kak je prijevoz?
Ja na puno strojeva sam odustao jer je prijevoz preskup, 1.5€ u jednom smjeru, i cesto to ispadne cca 500€....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Hvala, novo. Prijevoz na adresu njihov. Za cijenu fortuna agro.. Ili BB Intoceh slo 😁. Ponudili su mi dobar rabat i dovoz na adresu, pa kako smo odustali od mjere odlučili smo kupiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh