• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod mene je opet problem sa pritiskom ulja, kad se zagreje mašina opet ode ispod 0,2 pa skoro i na ( 0 )a dok jr hladan ode skroz desno, ja sam mjenjao uljnu pumpu, ležaje na radilici i spomenuo
sam onu piksnu na srednjem zubčaniku i nju sam mjenjao, neznam u čemu je kvaka, šta mislite da li će se šta dobiti ako se izvadi termostat pa da voda non stop kruži i nadam se da će tako motor se manje grijati i stvarati pritisak manji?

Kad si vec sto promjenio ne vidim razlog da gubi pritisak. Probaj jos,kad si vec zabelaio sa tim,da mu promjenis citavu instalaciju za mjerenje pritiska.
Njihova citava instalacija je katastrofa,zice nisu ni za rasvjete na biciklu a kamo li za sta drugo. Kod mene svjetla radila sat vremena kada sam slucajno dodirnuo zicu imao sam osjecaj da se topi,ne normalno se grije.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
I za taj sam problem čuo sa instalaciom, mada sad za sada mi radi sve, sva svjetla, migavci, pozicija, baš sve, a neznaš slučano koliko ti je metara otišlo kabla za instalaciju :tractor:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Nisam jos mijenjao instalaciju,cekam da pocne crkavati pa onda,a jos je pod garancijom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Još sam jedan savjet dobio od kolege sa PIK-a koji je rekao da to tako sa pritiskom ide kad se zagreje mašina ali kaže da to nedam ispred kuće da ide, te da on ima dva takva traktora i da je prezadovoljan sa njima, što znači da će i nas dobro da posluži, bar se nadam :(inlove)::(sweat):
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Bas sam u subotu tjerao traktor sa punom prikolicom balvana uz brdo i malo pratio ponasanje pritiska,ma ona kazaljka leta na sve strane pod istim gasom. Samo tjerati masinu ovaj njegov indikator laze naveliko. Trebalo bi da sluze dugo,koliko znam jos ga niko nije satrao ako je iole normalno koristio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Nego šta drug moj tjerati ga, normalno da se mora voditi računa na mašinu. Te balvane što si vozio kako sa kočnicama nizbrdo bili mogao ga zaustaviti, da i stim budem upoznat jer još nisam imao priliku da ga baš tolikim teretom opteretim i zaustavljam.:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Nemam nikakvih problema sa zaustavljanjem jer i prikolica koci. Nesto sam malo i balirao sa njim i zaustavlja se bez problema iako je balirka dosta teska (welger ap52). Traktor je dosta tezak pa i teze proklizava prilikom kocenja. A i kad se spustas niz brdo gotovo i da nema potrebe za kocenjem jer motor dobro drzi
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
znači ide i balirka na njega, a jesili imao priliku da sakupljaš sijeno sa njim, koja brzina ide za sakupljanje sijena i brzina kardana
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Naravno da ide balirka,samo za tvoj traktor bi trebala malo manja tip welger ap41 ili 42. Sakupljam sijeno u drugoj brzini,a sakupljac mi nije na kardanski pogon pa ne znam koja je najbolja brzina. Za baliranje koristim spori kardan (540).
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Naravno da ide balirka,samo za tvoj traktor bi trebala malo manja tip welger ap41 ili 42. Sakupljam sijeno u drugoj brzini,a sakupljac mi nije na kardanski pogon pa ne znam koja je najbolja brzina. Za baliranje koristim spori kardan (540).
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Neki dan navratim kod čovjeka koji ima DF 304, sa njim zarađuje za život, kod njega nema nikako ampule za pritisak, on navrnuo šaf nekakv, a a mpulu izbacio, kaže da je kontrolisao pritisak ulja sa drugim manometrom i da je sve ok i on smatra da je greška u ovom postojećom manometru.:(nod):
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
eto šućur dokle dogurasmo sa kinezima, sad dali sam se zeznuo ili ne vreme će pokazati:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ti si dobro prošo, kod mene u Stanarima ih ima više.:icon_axe: Uh vidim da se češkaš po glavi.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Neznam šta da ti kažem, sad za sad sam zadovoljan, jedno sam malo, bez razmišljanja i konsultacija i drugih provjera, odmah otišao na rasklapanje, a što se tiče same mašine niti troši ulje niti ga gdje rasipa al je stvarno "div", i stabilan, jer nisam znao za boljeg, :(wait):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Neznam šta da ti kažem, sad za sad sam zadovoljan, jedno sam malo, bez razmišljanja i konsultacija i drugih provjera, odmah otišao na rasklapanje, a što se tiče same mašine niti troši ulje niti ga gdje rasipa al je stvarno "div", i stabilan, jer nisam znao za boljeg, :(wait):

kolega kako sad slusa traktor?
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Sad za sad sluša dobro idem s vremena na vreme sa njim malo do njive nešto prevezem, neki dan primjetim da mi lijevi slabije koči i grije se, otvorim i vidim da je semering popustio i namastio lamele, skinem sve i sad vraćanje ponovo, jedino da lamele nanitujem, ove su pretvrde, vjerovatno su spaljene prije, naći negdje mekši materijal.:icon_rolleyes:
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Pa vjeruj nema sad za sad, a mislio sam da je komplikovan za zamjenu-skidanje, vjeruj da je jednostavno, evo npr kod Fiata se mora više skidati truba, točak, da bi došlo do lamela-pakni za kočenje:(y):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Dosta jednostavno su to Kinezi sklepali,jedina stvar koja mi se ne svidja kod njih je rucica mjenjaca spore-brze, dosadno je prebacivati,narocito kod baliranja. Baliram 4 sporohodnom i 1 brzom ,pa ima dosta prebacivanja.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
ja sam svoju ručicu za spore-brze, presjekao i vario, malo je napravio visočiju tako da prste sačuvam a i meni ne odgovara što je rikverc spori prespor, a rikverc brzi prebrz, da ima neki još između njih, to bi bilo super :(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh