• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Meni je taman ovaj brzi rikverc,samo da je spori malo brzi onda bi bilo idealno. Doduse spori rijetko koristim. Od marta cu i ja poceti da prepravljam sto mi ne odgovara. Tada mi istice garancija.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
hoće li ti biti oproblem da svoje ideje podijeliš sa mnom, naslikaš i prikažeš da bih mogao i ja ideje pretvoriti u djelo :(wait):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ako bude kakvih prepravki slikat cu pa cu da postavim, a moze i u privatne poruke.
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
sve isti problemi sa kinezom rikverc spor i brz a i mjenjac od spori i brzi obavezno prepraviti drugi traktor
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
ne znam sto vam taj rikverc predstavlja toliki problem. dok se malo kolega naviknes na traktor bit ce ti idealan. i mene je na pocetku bio malo brz poslije IMT539.
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
Nije meni brz nego za traktor je bolje mislim kada ores u kratko il slicno kada ima pregiba osjeti se kako se lomi traktor pa zbog toga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
nemoj ga bas stediti na gasu i on ide bez problema kud god hoces u rikverc,a da uopste ne mijenja zvuk.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
hajde "cosa" daj one slike od tvoje mašine što si preuredio ručicu od sporih-brzih brzina :wink:
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
dok prebacim na kom

interesuje me kada dam kontak imam plava lampica koja gori i kada je traktor upaljen interesuje me od cega je sta znaci DONG FENG 404 2013god
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Gori i kod mene,a kad odem na selo bas cu da vidim u onim njegovim papirima sta mu predastavlja ta lampica.
Ne fercera ti ovaj link,postavi slike kao "privitak".
 
Posljednje uređivanje:

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
ja sam gledao po papirima nista nisam mogao naci a ovaj je forum toliko los za slike da mi se ne da zezati vise oko toga
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
zna mi ko pojasniti za snagu na dong feng na svim papirima pise da je 29,4kw a na plocici od motora 31kw
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod mene u svim papirima sto sam dobio za registraciju pise 30,88 kw. Vjerovatno si dobio papire od onog zaobljenog sa plasticnim blatobranima,on je 40 ks.
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
Al nigdje na prospektu nema da je 31kw ko god da ga prodaje pa me to muci
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ma te prospekte okaci macku o rep. Sto sam dobio prospekt pise ide 6L ulja, a ono ide 9L.Kod mene je na plocici 31kw i u papirima za registraciju pise 30,88 kw,a u istom tom prospektu se vodi kao 40ks, to je ustvari 29.4 kw
To vjerovatno stavljaju snagu na osnovu broja 404-40 ks, 384- 38 ks, 354- 35 ks,304-30 ks, a stvarno imaju po dvije ks vise.
 
Posljednje uređivanje:

riciboy

Novi član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
4
Zdravo svima, u firmi imamo Dong Feng 404 koji je poceo nesto bojkotirati bas pred sezonu. Ako mozete pomoci ili sugerirati da resimo problem. Hidraulika tesko dize plugove. Treba dati gasa, vecu turazu , sacekati neko vreme a onda pocne dizati polako i sa seckanjem. Promenili smo pola ulja i filtera i opet isto. Dali mozemo nesto sami proveriti i preduzeti?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ako ima izvod za kipu probaj nešto teško dizati da isprobaš pumpu. Ako to radi dobro onda poklopac hidraulike dolje i pogledati na cilindru od hidraulika šta se eventualno desilo.
 

riciboy

Novi član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
4
Da, probali smo i kipanje ali i to ne radi.
Hidraulika nece da podigne ni plug, ni frezu, i ako to nekeko krene onda je to sa mnogo gasa (turaze). Nismo majstori i ne znamo gde bi mogli nesto pipnuti, ukoliko na pr. ima vazduha u sistemu, ili je neki element zaglavljen, ili je neki zapusen. Sta bi mi mogli nesto uraditi da to popravimo, koji straf da proverimo? Nadao sam se da ce neki prijatelj sa foruma koji poznaje ove traktore da nam pomogne. Ne bi hteli tako nasumice sve zavrnje oslobadjati i pritezati da bi videli dali ce se nesto desiti. Slike bi nam pomogle, no u svakom slucaju, hvala na svakom odgovoru.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ako ste mijenjali filter od hidraulike onda vam ima zraka u sistemu. Mozda je neko cackao oko ventila za blokadu polozaja pa on ne da da dize. Ne bih rekao da je piumpa vrisnula.
 

Najnoviji postovi

Na vrh