• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dong feng pritisak ulja

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
A dali je moguće, ako ima zraka u sistemu, i ako se sam ne izrači, da i servo volan bude teži na motanju, kad se da malo gasa onda je lakši, ja sam kod sebe skidao i čistio filter onaj dole ispod traktora, štelao sam onaj ventil i opet mi je potežak, ako je to to, mislim da ima zraka gdje se zrači. :tractor: :(bow):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Meni nisu mijenjali taj filter kad su radili servis samo su mi ga ostavili i uredno naplatili 40 KM. Isto je ulje u hidraulici i volanu tako da je moguce. Posaljem ti ja broj servisera iz ITC-a Zenica za par dana dok odem na selo pa ga pitaj kako se to ozracuje.
 

riciboy

Novi član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
4
Ja bih Vas zamolio da mi objasnite kako da ispustimo taj vazduh ili regulisemo ventil za blokadu. Kazem, dize plugove ali sa turazom i treba mu vremena. Servo je bez problema.
 
Posljednje uređivanje:

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
servo bi trebao sam da izbaci zrak a ja mislim i hidraulika sama isto tako al otvori bocu i vidi dali ti ulje pjenusa dok dizes hidrauliku i spustas a tako isto i kada motas volanom ako ima zraka pjenusat ce ulje u boci a ako nema prilikom motanja ili dizanja hidraulike i spustanja smanjivat ili povecavat ce se nivo ulja u boci
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
jest al oni nemaju nikakve boce za ulje, ono je sve iz mjenjača i za servo i za hidrauliku, a to se sipa i kontroliše nivo ulja na sredini traktora između nogu kad se sjedne na traktor
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
ne znam kako je na tvom al je na mom tu samo za mjenjac i zadnju osovinu a ja naprijed imam bocu za hidrauliku i servo prije hladnjaka
 

riciboy

Novi član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
4
Obojca ste u pravu. Dole pod sedista, izmegju nogu, odmah iza menjaca je poklopac sa oznakama brzina i merac ulja. Primetili smo da se ulje zapenilo, a na meracu primecuju se sitni mehurici. A isto tako ima i bocu ispred hladnjaka, ali na nju uopste nismo obratili paznju, i koja je njena funkcija. Ako stvarno imamo vazduha u sistemu hidraulike, kazete da ce ga sistem sam izbaciti. Ocigledno se to ne desava. Kako bi mi probali da ga izbacimo (zauvek :biggrin: )?
A i onaj ventil za blokadu, gde se on nalazi i kako se regulise?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
To ti je zatvoreni sistem i kad povuce zrak tesko da ce ga sam izbaciti isto kao i kod kocnica na autu. Probaj kad upalis traktor da na nekom spoju cijevi malo popustis saraf i vidis hoce li izbacivati zrak.
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
to ti je mjerac za zadnji diferencijal i mjenjac taj ispod sjedista i tu mora da bude malo pjenusavo ulje a de vidi kakkva je situacija na boci kod hladnjaka
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ovo sto smo gore pisali o ulju i hidraulici stvari ovako stoje. Boca koja je naprrijed kod hladnjaka je samo za volan. Hidraulika koristi ulje iz mjenjaca i ono ide preko filtera.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Jeste koji traktori imaju bocu gore kod hladnjaka, kod mene nema te boce uopšte i koristi ulje iz mjenjača za sve, znači i servo i hidraulika
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Napravio sam servo, i radi super, nije ništa bilo posebno a što je najbitnije nisam potrošio ni feninga na popravku, samo podbacio par podloški i to je to: :(clap):
 

cosa

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
19
daj da cujemo taj problem a sta je sa pritiskom ulja jesi to sta rijesio
 

Najnoviji postovi

Na vrh