• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
6290 je dosta dobro pogođena serija MF,opčenito cjela 62 serija..
Mjenjač dynashift 4 brzine klasične+4 povera,motor perkins serije 1006,lako se može složit do 150ks

Kod nas je sličan traktor samo 8220:
IMG_20221027_180045.jpg


I prinova pod kraj godine MF 6470
IMG_20221208_123436.jpg
 

faro

Novi član
Tu od
31 Pro 2022
Poruka
3
Novi sam na forumu.kupio sam mf 690 i imam problem sa hidraulikom jako trese prilikom dizanja dali je pumpa ili što drugo
 

faro

Novi član
Tu od
31 Pro 2022
Poruka
3
Probao sam stavio novi filter i novo ulje.
Ima pored ručice za kipanje neki regulator brzine dizanja da nije on problem.pitam za sve opcije prije skidanja pumpe.
Hvala vam unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Drage volje bi ti pomogel ali po pitanju tog traktora to je moj domet.
Čak neznam ni koja ručka čemu služi
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Hidraulik je pomalo sličan kao na IMT 560/577 samo kaj ima dvije ručice,kuglica je dizanje/spuštanje a kockicom se regulira visina,i sila dizanja ima opcije za lake i teške terete..
Glavna pumpa je klipna,a pomočna za izvode hidraulike zupčasta..

E sad razlog zakaj trese,može biti da polugice nisu dobro poštelane pa ne otvara dobro ventile,ili ventil na pumpi zeza,pumpa kad oslabi onda sporije diže ili uopče ne digne teže terete,kad je dobra ona digne 1.5t-2t bez brige ako traktor ima pomočne cilindre..
Moguče i da je do pumpe ako su ulje i filter zamjenjeni...
 

faro

Novi član
Tu od
31 Pro 2022
Poruka
3
Ja imam MF-a serije 600, 690 84. god cista mehanika, nisu skupi dijelovi, euro kabina, okretan, uglavnom zadovoljan sam. Znam isto tako da su dobre serije 300 oni su malo mlađi i skuplji. Serije 3000 imaju problema sa elektronikom i getribama. Od fiata serije 90 su najbolje. Znaci gledaj 80-90, 90-90, 100-90, ovisi koliko snage hoces. Za fiata dijelovi isto nisu skupi, fiat je zivlji i brzi na gasu od MF-a. Uglavnom sve ti ovisi na sta se natrefis, nije toliko ni bitna marka bitno je da nije poderan i potrgan do kraja.
Poz.
Kupio sam mf 690 interesira me gdje se toči ulje u prednji centralni diferencijal.nasao sam kud se ispušta al ne mogu nači kuda se toči.hvala
 

mata193

Novi član
Tu od
10 Tra 2023
Poruka
1
Imam problem
Mf 6465 dyna 6
2006 god kada se ugrije pali kontrolku od zacepljenosti filtera hid.
Promjenio sva 3 filtera i novo ulje i opet pali.
Znaci samo kada je vruc i kada je veci gas.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Su filteri bili čisti kada su mijenjani?
Moguće da je do senzora,ili kočnica..ako nema "piljevine" u filteru,moguće da je do senzora.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Imam problem
Mf 6465 dyna 6
2006 god kada se ugrije pali kontrolku od zacepljenosti filtera hid.
Promjenio sva 3 filtera i novo ulje i opet pali.
Znaci samo kada je vruc i kada je veci gas.
Ste stavili orginal filtere? Mi baš neki dan u firmi mjenjali filter ulja getribe MF 3065 i stavili neki zamjenski,, pumpa uopće nije digala pritisak.. stavili orginal i radi.. a provjerite si indikator pritiska ulja možda on zeza..
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Trebao bih savjet u vezi lamele, skinuta je kardanska lamela nakon 20g i ima debljinu 8mm sad me zanima koju debljinu da nanitujem pošto ne mogu naći originalne da kupim već mi je jedini izbor da nitujem, hoće li biti malo 9mm ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je stara klizila onda bu premalo.
Koji traktor je u pitanju?
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Ako je stara klizila onda bu premalo.
Koji traktor je u pitanju?
Stara je klizila vjerovatno zbog ulja koje su semerinzi propustili, stavio sam 9mm i nove semeringe i evo nakon 3 mjeseca opet se desilo isto, opet klizi. Naručio sam originalne semeringe oko 110€ oba i čekam da dođu. Zbog toga i pitam koliko bi trebala biti otprilike debela ili ako je neko stavljao na isti traktor pa se sjeća, traktor je MF 155 58 KS. Ne vjerujem da je moguće da se podere za 3 mjeseca. Propustilo je ulje i vidim da je korpa masna, može li se ta lamela kako oprati ispeći ili nešto da da masnoća izađe iz nje ako već bude bilo ferode na njoj?
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stavi podloske npr 10 mm koje glume lamelu pa budeš vidio kaj se dešava s capicama..
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
S ovom od 9 mm sam dobio veoma mali hod između prvog i drugog stepena, vučnu lamelu nisam mijenjao. Kad bi stavio 9.5 ili 9.6 da li bi to šta promijenilo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To bi trebala biti lamela fi 250 10 Z. Mislim da bi ta lamela pasala sa 560, a kod 560 je debljina obloge 3,2 mm.
Ako je masna slabo je koristi od pranja.
Ovaj razmak između 1 i 2 stepena štelaš na vijcima i možeš ga tam podesiti da bude veči ili manji.
To je korpa 3 capice?
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
To bi trebala biti lamela fi 250 10 Z. Mislim da bi ta lamela pasala sa 560, a kod 560 je debljina obloge 3,2 mm.
Ako je masna slabo je koristi od pranja.
Ovaj razmak između 1 i 2 stepena štelaš na vijcima i možeš ga tam podesiti da bude veči ili manji.
To je korpa 3 capice?
Korpa 3 capice a lamela paše od 558 čini mi se, prošli put kad sam radio stavio sam od 558 i debljina joj je 8mm, također lamela koja je skinuta njegova original je bila 8mm...
S tom od 558 sam radio do januara a u januaru je stavljena ova nanitana od 9mm koja je eto izdržala do sad, izgleda da su semerinzi propustili uskoro nakon montaže jer čisto sumnjam da je se mogla potrošit u tako kratkom roku. Da li bi možda rješenje bilo nanitati keramičku blogu od 9mm umjesto ferode, tražim neko rješenje jer ionako čekam semeringe da stignu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako se ne varam lamela od 558 je 225 10 Z, a debljina obloge je ista 3.2 mm.
Ako je masno klizilo bu kak god da debelu oblogu staviš, jedino keramika, nju nist ne smeta masnoča. Može se samo dogoditi da nebu odvajalo ako bu predebela.
Mislim da je kod tebe problem samo ulje koje trebaš začepiti
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Znači definitivno tražim keramičku oblogu, ulje rješavam semerinzima, colovne mjere pa ih je teško naći ali našao sam nekako. Paprena je cijena ali opet je jeftinije od mijenjanja lamele svaka 3 mjeseca i nesigurnosti u poslu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Keramika se meni ne sviđa jer podere uz lamelu i (u tvom slučaju) ploče, a kad je na prvom stepenu i zamajac.
Na tvom mjestu ja bi stavil nove semeringe i još jednom riskiral sa klasičnom lamelom.
Mišljenja sam da ako nebu mastilo nebu ni klizilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh