• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi zakon o sječi šuma

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ok. Ak su kupili šumu, dobro, ak su u dogovoru s hrvatskim vodama opet dobro makar čisto sumnjam. Ali ***** mu zakon, pa ne rušiju s sekirama nek z motornim pilama i 100% znam da nemaju položen ispit! Ak vredi za mene vredi i za njih.

Eh zemljače..veliš.. nikom ništ..pa kak i bude ako budu svi kao ti sve znali i jezili se u sebi a nevupaju to prijaviti :icon_pray:

Kome prijatelj? Pandure to ne jebe ni pol posto. Prijavili su ih ribočuvari, ovi su se malo primirili i opet sve po starom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: Novi zakon o sjeći šuma

za taj ispit kod nas nitko ne pita evo ja uzeo pred Božić nekih 300m drva u šumariji
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Da li je ikoga itko i tko pital za polozen ispit za Motornu pilu ??
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Re: Novi zakon o sjeći šuma

- hehehehehe, nikada nitko a većina pričaja o njemu i spominje ga, možeš imati 100 ispita ako nisi na ti s lugarom ili ako zabrane samoizradu, ali opet postoji čiščenja i slične rabote
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Novi zakon o sjeći šuma

E pa zato i pitam @Alfada Jadarko !!!!!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Kod mene u šumariji kolega izrađuje linije graba i hrasta cjelu jesen i zimu, nema ni vozačku položenu, a kamoli ispit za motorku :)
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Novi zakon o sjeći šuma

No i kaj onda na kraju s tim ispitima? Jel to treba ili ne?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Novi zakon o sjeći šuma

@jurek, ja jos uvijek nisam dobil odgovor na svoje pitanje par postova prije !!
Jos cekam da mi netko odgovori, al za sada . . . nikaj jos . . . a rado bi i procital u kojem clanku i kojeg zakona to pise !!??
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Ja ti ne znam. Samo svi oko mene viču "buš naj....!" Ja nisam nikoga pital, s strahom idem u svoju šumu, a kaj bum. Moram
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Ja ti ne znam. Samo svi oko mene viču "buš naj....!" Ja nisam nikoga pital, s strahom idem u svoju šumu, a kaj bum. Moram

Zašto bi sa strahom išao u vlastitu šumu?
Problem je što se kod nas donese zakon, a onda se idiotizmi u zakonu popravljaju razno raznim pravilnicima koji su puni još većih gluposti i bitno je da ih znaju samo oni koji su ih smislili.
Imao sam prilike to pročitati, ali nažalost u "kontroliranim uvjetima". Sve je to usklađivanje s tzv. "pozitivnim europskim propisima" kojima irci nama govore kako se brinuti o šumama, a onda najveće drvokradice postaju ugledni šumarski stručnjaci. velikogorički je sada završio mjesec dana u pritvoru jer za njega je uvijek moralo biti najbolje robe. koju uzgred rečeno nikad nije platio.
to je onda rađeno po zakonu o šumama, ali kako si ga je netko protumačio.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Novi zakon o sjeći šuma

@jurek . . . Nisam nigdje videl taj zakon niti taj clanak di pise da treba tecaj za pilu ... Ja sam 99,9 % siguran da ti ne treba taj papir ako ides u sumu po drva, bez obzira jel tvoja, il rusis usluzno !!
Ako negdje nekaj i pise u slovu zakona, onda to treba dobro procitati od pocetka do kraja, a ne samo clanak, ako uopce postoji ??!! Ako nekome i treba taj papir, onda treba nekome tko se bavi s drvarenjem, al u nekoj takvoj firmi, il sumariji, a sigurno ne nama koji si godisnje porusimo drva za osobnu upotrebu !! Cisto sumnjam da ce se itko javiti i reci - mene su policija, il lugar, il ... ne znam tko, trazio papir da sam polozil za motorku !!
Odi slobodno u sumu i rusi bez straha kaj se tog papira tice !! To je moje razmisljanje i uvjeren sam da ne grijesim !!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Ma tu bude pojeo netko gov*o,jer šumarijama nije previše isplativo da privatnik radi drvo,jer on puno onog sitnog,baca na hrpe i ostavlja imam primjera vidjeti što jedan Bjelovarski privatnik radi po šumama,od nereda po privatnim zemljama,do uvaljivanja žnj klase dugometrice,a što se tiće ovog Velikogoričkog šumara u zatvoru nije on jedini,ove neke pilane iz Međimurja i Varaždina to su isto igraći velikog kalibra ,mjenjaju se imena firmi i vlasnika konstantno,kada smo kod velikih trgovaca,tko je vlasnik Bravela
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Ljudi dragi .... ajde,Molim vas da procitate ovaj spis iz linka !! Mozda je to vec netko stavio ovdje ?! Ako je, neka mi admin oprosti i obrise .... Kad procitate sto tu pise ..... Ne znam kaj da velim, osim kretenizam nad kretenizmom !!!!! u onom dijelu gdje pise za sto treba, a za sto ne treba Uvjerenje ..... Pa vi birajte hocete li, ili ne i kome u sumu sa, ili bez papira !!?
Ja nosim samo jedan papir u sumu ..... pretpostavlljate i koji ....

http://www.emedjimurje.hr/opcenito/za-sjecu-drva-u-svojoj-sumi-nisu-potrebni-nikakvi-papiri-ali…
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

primjera vidjeti što jedan Bjelovarski privatnik radi po šumama,od nereda po privatnim zemljama,do uvaljivanja žnj klase dugometrice,
,kada smo kod velikih trgovaca,tko je vlasnik Bravela

Znam i ja jednog, koji kupuje privatne šume, maže dolje sve što se može prodati i ne pita gdje je čije nego radi okolo štetu. povlašteni ugovori s HŠ-om, radi u HŠ-u... obrt na ženu, drugi na sina...
A koliko me sjećanje služi vlasnici bravela su Branko i Velimir Jendriš iz vrbovca. Imaju kamione negdje kod Rakovca(?).
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Dakle, danas je održano prvo ročište u vezi one krađe.
Što reći, ovaj konj nije napravio ništa. Dakle, on izjavljuje da nema nikakve imovine, a poslije kaže da ima 15 ha šume, 14 traktora, dva kamiona... Jedan kamion ima, a ostalo...
Lažov da ne može biti veći. Onda je još rekao da mu je moj stari rekao gdje rušiti i da on nije srušio niti jedno stablo.
Plus što je rekao da nije srušeno niti jedno stablo na česticama koje je on kupio odnosno dobio pod račun jer mu je taj bio dužan 8000 kuna a đubre ima mjesečna primanja 1000 kuna, nego je posjekao susjedne odnosno naše.
A sutkinji je pričao kako je on pošten, dobar, a ova mu je pročitala jedno desetak kaznenih djela, od pokušaja ubojstava, pljački, fizičkih napada. Onda je zašutio. Glumac i seronja.
DO je rekao da su već s njim imali posla, ali da je i problem u HŠ-u koji je trebao tamo gdje ima šumarije napraviti stovarište za ukradna drva. No nikad ništa.
A niti brat ovog ološa nije ništa bolji i s njim imaju sranja na kvadrat.
Sutkinja i DO su zagrizli, ali budemo vidjeli.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Novi zakon o sjeći šuma

BILO KAJ U DRŽAVI-da bi bilo kazneno djelo , kao takovo mora biti zakonom propisano.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Čitala mu je kaznena djela za koja je osuđen i koliko je za koje odležao u zatvoru.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Da al za ovo kaj se ga sad tereti je novi postupak .Ovo mu je otežavajuča okolnost i sigurno mu nikak nejde u prilog ,al se ponekad mora jako toga puno dokazat ,da si siguran da je on to napravil-videl si ga ,a teško mu dokazat .To takvi mamlazi dobro znaju i koriste.Konkretno evo po međimurju CIGANI po danu dojdu na njivu i skopaju krumpira -več znaju koliko treba da nije vrednosti više od 2000 kn.-ak im kaj napraviš ,teršelička pusiči.čičak memedi plakali budu onesvještavali se -v strasbur te buju tužili....ak zoveš policiju ,manja je vrijednost i ti si dužan istog tužiti za povrat imovine ......pitanje je jel buš kaj dokazal,,zato treba dobro se posavjetovati z više njih ima načina uvijek,,,ponavljam UVIJEK,bez obzira kakav zakon bil -manjkav ili nedorečen....
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Tak je. U ovoj državi samo ljenčine, lopavi i cigani dobro prolaze i profitiraju. Dok pšten čovek more kičmu potrgati pa jedva preživljava. Svi te .... na sve strane!:mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Nadu mi ulijeva jedna rečenica DO-a u kojoj je rekao da će dokazati na temelju predočenih dokaza da je okrivljenik svjesno i s namjerom počinio kazneno djelo za koje ga se tereti.
Nije kao debelo đubre DO iz Vrbovca koji je na prvom ročištu odustao od kaznenog progona. Smrad prokleti.

Jedini "problem" je bio što su njega prvog ispitivali i mi nismo znali što je rekao u sudnici. Dobili smo kopiju zapisnika od DO-a i znamo što ćemo sljedeće napraviti.
Plus što sada znamo imena i prezimena ološa s kojim je radio, ali nije naveo imena dvojice "radnika" jer da ih je naveo ne bi doživio suđenje.
Sljedeće ročište je već 1. 10.

Nevezano ili vezano uz ovo, računao sam da bismo od ove dvije krađe koje su nam počinjene s kamatama trebali dobiti 129 000 i malo plus kuna.
Naglasak je na ono trebali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh