• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi zakon o sječi šuma

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Sretno ,za taj novac bi osobno angažirao i osobnog odvjetnika ,na postotak od dobivenog...-takav grize ko BULL TERIJER...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Evo još malo veselja s moje strane. S obzirom da privatnici budu radili u privatnim šumama od sljedeće godine, odlučio sam se prijaviti preko zavoda za subvenciju samozapošljavanja u šumarstvu i otvaranje doo-a. Sve uredno predao, plan i program, zapošljavanje još dvojice plus ja. I tako dođe meni rješenje da sam odbijen a razlog je citiram "potpore za sufinanciranje zapošljavanja ne mogu se dobiti za djelatnosti koje su primarno poljoprivredne naravi". A znam da su ljudi dobivalni novce za šumarske obrte. Ne bi bilo ništa čudno kad takvu odluku nije donio novinar, a taj vjerojatno nikad nije vidio ni motike ni sjekire. A idiot od mog "savjetnika" to nije znao. A sve sam mu detaljno objasnio.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Mozes li malo pojasnit ovo oko zavoda. I koji su uvijeti za takav biznis? Hvala unaprijed
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Eto skoro sam privatizirao temu, ali danas stigao vrhunac vrhunaca hrvatskog krivosuđa. Ujutro bacim pogled na poštu onako površno, rješenje ministarstva poljoprivrede o upisniku u šumoposjednike i rješenje suda. Rekoh to je od komunalca kad ono pljas.
7500 kuna uplatnica za utvrđivanje međe i vještačenje panjeva šumske krađe iz studenog 2002. godine. Ako ne uplatimo proces se obustavlja. Živjela hrvatska.
A postoji elaborat utvrđivanja naše međe, no sutkinja/predsjednica suda to ne želi prihvatiti. Užas živi koji ološ radi u pravosuđu, a sve u cilju da se ova dvojica govana oslobode krivnje. Užas.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Kolega, poznato mi je kaj prolaziš jer smo se i mi po sudu navlačili radi krađe hrasta i morem ti reći da odvjetnik čini čuda u takvim slučajevima. Priča je preduga malo za ispričat ali je bilo godinama po sudu povuci-potrgni ali smo uspjeli izvuči cca 60% pravde.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Da nažalost, jedino kod nas mafija ima svoju državu :mad::
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Kakva je to PRAVDA ako je na 60% ? To je valjda kompromis , pravda nikako
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Re: Novi zakon o sjeći šuma

pravdu dijeli Bog, sud dijeli pravičnost
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

morem ti reći da odvjetnik čini čuda u takvim slučajevima.

Naša odvjetnica se u ovom slučaju može postaviti na glavu i ništa ne može napraviti. Ovo je sutkinja napravila u dosluhu s okrivljenima. Drugi odvjetnik ju je oprao pred svima i ovo je čista osveta. Tipična malograđanština. Ja sam sa sela, ali ova je iz još veće zabiti. Iz opanaka u cipele i popila je svu pamet svijeta. Zamisli da poznaješ čovjeka 30 i kusur godina i odjednom ti počne govoriti "VI" kad se sretnete na cesti.
To je kao da uhvatim provalnika u kući i onda na sudu moram dokazivati da je to moja kuća. Ja moram dokazivati da je moje, a oni ne moraju dokazati da su rušili u šumi tog lugara.
Ova dva govna ne moraju prstom mrdnuti. Sve radi sutkinja za njih. A starog konja bivši odvjetnici tuže jer im nije platio zastupanje i pisanje žalbi.
Još je veći smijeh da troje maloljetne djece koja su naslijedila jednu šumu moraju platiti ovo ili ode sve u krasni. A njima je šteta sada s kamatama skoro 180 000 kuna.
A najgore što mi nitko ne želi dati broj sudskog vještaka za šumarstvo koji će raditi vještačenje.
Ali dobro je to što će i sutkinja i sva banda morati doći do te šume pješice. Taj drvokradica je uništio nasip kojim se nekako moglo doći do šume, ali sada im slijedi skoro 4 km pješice. A ja ću ih čekati, sunce im ...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Evo ga, danas održano drugo ročište zbog prošlogodišnje krađe. U kratko, nitko ništa ne zna. Niti međe, niti je sjekao, niti je kupio šumu. Naslijedio je šumu ali nije proveo, a sve što je naslijedio je proveo. Onda je širina čestice od šest metara postalo 11,5, ovaj je dao šumu za dug od 3300 kuna. Ovaj je dobio kubik za 24 kune.
Ako netko zna nekoga i želi prodati bukvu, grab i jasen po 24 kune za kubik neka mi javi.
A taj što je kao bio dužan, na pitanje državnog odvjetnika zašto je za dug od 3300 kuna dao drveta vrijednog dvadeset puta više šuti kao zaliven, a jedan od pomagača/radnika koji rade za koricu kruha je umirovljeni branitelj.
Živjela hrvatska. Ološ se iskotio u ratu. Samo ološ.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Meni su konkretno najveći problem odnosno nelojalna konkurencija ti ratni vojni invalidi koji scvakodnevno rade po cijeli dan u šumi
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Hmmm.... ima kod nas "invalida" koji su iz firmi u invalidsku penziju otišli zbog problema s kičmom.
Sad u šumi diže debeli komad bukve i više nema problema s kičmom. :icon_axe:

Ozdravio čovjek..... i nije ga sramota što svi znaju kako je "zaradio" penziju. Što je najgore, krade po tuđim šumama.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Bez obzira što u novom zakonu piše da poslove u šumi mogu obavljati licencirani izvođači, ti im možeš staviti soli na rep.
DO nam je rekao da nema pomoći. Sustavno se radi na dekriminalizaciji kriminala.

Hmmm.... ima kod nas "invalida" koji su iz firmi u invalidsku penziju otišli zbog problema s kičmom.

A ima i onih koji su otišli iz firmi kao invalidi i onda se zaposlili u hš-u i po cijele dane ništa ne rade, i s obzirom na količinu nerada primaju bogovske plaće.
Zato i je ophodnja hrasta lužnjaka sa 140 godina pala na 120 i bukve sa 120 na 100 godina. Treba to sve nahraniti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Meni su konkretno najveći problem odnosno nelojalna konkurencija ti ratni vojni invalidi koji scvakodnevno rade po cijeli dan u šumi

Na koji su ti način nelojalna konkurencija ti imaš obrt oni ne ili imaju bolje traktore pa ti naprave kolosjeke daj pojasni.Kod mene su npr aktivni policajci u strukturi zastupljeni 50 % njihove labudice (karete čeze) netrebaju biti regane a moja treba oni ne trebaju papire za drvo a ja trebam kome da se žalim? Ima svakakvih invalida nije da sam njihov advokat ali oni koji imaju pristojne mirovine sigurno ne raubaju grbaču po cijeli dan u šumi. Stoga nemoj generalizirati, ako sumnjaš da netko ima lažnu mirovinu prijavi ga ali trebaš imati dokaz za to, jer po novom zakonu to ide tako upravo da se izbjegne da netko iz čistog jala zlobe prijavi nekoga. Pročitaj par postova gore pa ćeš vidjeti kako funkcionira naše pravosuđe. Već sam rekao par puta da kod mene više nema linija za samoizradu, privatnik (obrtnik ) licitira stojeće drvo cijeli odjel i sve je njegovo do najsitnije grančice koju melje za pelete tako da je prošlo vrijeme jeftinog grijanja na drva i šlus.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: Novi zakon o sjeći šuma

ako sumnjaš da netko ima lažnu mirovinu prijavi ga ali trebaš imati dokaz za to, jer po novom zakonu to ide tako upravo da se izbjegne da netko iz čistog jala zlobe prijavi nekoga.

Ne treba li država da nabavi dokaz (naravno ako ga ima) , zašto bi obični građanin nabavljao dokaze i glumio šerloka holmsa
Ako ja tebe prijavim za nešto jer sam zloban i nadležni organi utvrde da nema osnove , zašto bi ti time bio oštećen ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Hrvoje, pošto je metar hrasta, bukve, grabra pri tebi? A koliko je na crno?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Re: Novi zakon o sjeći šuma

ako sumnjaš da netko ima lažnu mirovinu prijavi ga ali trebaš imati dokaz za to, jer po novom zakonu to ide tako upravo da se izbjegne da netko iz čistog jala zlobe prijavi nekoga.

Citirat ću isti dio kao i Savoris. Ja imam dokaz da djelatnik šumarije ima lažnu medicinsku dokumentaciju. Video dokaz. Neoboriv. Čak se vide tetovaže na desnom ramenu. Ponavljam bio sam na policiji i rekli su mi da ne mogu napraviti ništa nego ga mora prijaviti poslodavac, odnosno HŠ. Boli k.... upravitelja i njegovog šefa, i šefa uprave kad će kalauz to sve zaštititi. Plus što mene krimos može tužiti zbog ilegalnog praćenja. Tako da ti je neoboriv dokaz nula.
Pročitaj danas u jutarnjem kako se uredski inženjeri bune protiv odlaska na teren. Koliko ih takvih ima to je strašno. Neradnici.

Hrvoje, pošto je metar hrasta, bukve, grabra pri tebi? A koliko je na crno?

Evo recimo kod mene cjepanica bukva, grab 250 - 300 kuna. Hrast 220(ima oblice) - 250 čista cjepanica. Piljeno na 25 ili za centralno 330-350 kuna metar.
Tip prodaje palete, ali moram priznati da su drva složena kao cigle, uredno, bez rupa, visoka 680 kuna, mala 450(?). Vozio je u Zadar gdje je prodavao za 800 kuna veliku paletu piljenih na kratko.
Jedan privatnik je prodavao grab/bukva miješano na stovarištu u privatnoj šumi 220 kuna metar. Vidio sam čovjeka koji je tovario i žalio se kako mu je prodao tanka drva. Sve je stavljao unutra. Tanku granjevinu i cjepanice.
A ima i onih koji prodaju i po 180 kuna sve. Onda drugi dan čujemo kako je u državnoj šumi posječeno desetak stabala. Pa su nekome ukrali par jasena i tako.
Uglavnom trže se drva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Re: Novi zakon o sjeći šuma

Ma trebam jedno dvadesetak metri...a zadni sam put platil 10t kn za 46m.
 

Najnoviji postovi

Na vrh