• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

"Poljoprivredni" priključak struje

Tralala

Novi član
Tu od
6 Ožu 2024
Poruka
6
Već mi je par ljudi reklo da se može dobiti "poljoprivredni" priključak struje, dakle za polj. zemljište, par Kw, za pumpu i sl.

Dakle, ne da se napravi klet/spremište za voće ili sl. pa da se na to dobije građevinska dozvola i onda struja.
Zemljište je upisano kao oranica, i može se graditi do 20m2, spremište za alat. Jel se onda na konto toga spremišta dobije i struja, ili kako to ide?

Gledao na internetu, nema ništa, zvao HEP, beskorisni.
Jel zna netko više o tome? Koja je procedura, uvjeti i sl.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
Mislim da trebaš građevinsku ili legalizirani objekt,tj.uporabnu dozvolu. Nema ni priključka vode za poljoprivredne namjene. Barem kod nas.
 

Tralala

Novi član
Tu od
6 Ožu 2024
Poruka
6
Pa vjerovatno se za to spremište za alat može dobiti lokacijska, s obzirom da koliko sam shvatio ne treba građevinska.

Moram viditi s HEP-om jel može lokacijska proći, kad im se predaje zahtjev za elektro-energetsku suglasnost.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne treba ti niš, ja imam kod plastenika ormar na stupu i vučem kabel...u zahtjevu smo im napisali da je za potrebe poljoprivredne proizvodnje...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Ćini mi se da je tak i za priključak vode
Pital svoje vodne usluge ja oču priključak vode na svom polju za navodnjavanje Kažu može,ali imaju neki uvjeti......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Dečki, pitanje je kad ste to zatražili i dobili.
Nekad nije trebalo niš, već samo platiti; danas moraš platiti više i još imeti fascikl raznih papira (koje treba još i više platiti...)
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
Kod nas postoje dvije vrste priključaka,hidrantski za vatrogasne namjene i za kučanstvo. Nikakvi poljoprivredni za navodnjavanje. Pitkom vodom se ne navodnjava. Meni je v goricama trebala uporabna dozvola za klijet da dobim vodu. Govorim o Varkomu Varaždin. Drugdje neznam. Da,i na istu klijet je prije 20 let bivši vlasnik dobil struju bez svega. Onda si mogel i na vrbu dobiti priključak. Danas niks
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja sam dobil stup (i platio) na njivu pred eno 6 let...jedino sam moral zmusat atest instalacije...to samo platiš nekome tko ima ovlaštenje od elektre i napiše zapisnik da je instalacija ispravna...
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Tako je. To se zove priključak na parcelu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tralala

Novi član
Tu od
6 Ožu 2024
Poruka
6
U uvjetima priključenja HEP ima članak 15. "Postupak priključenja jednostavne građevine". Znači spremište za alat je jednostavna građevina, vjerovatno se na to može podnjeti zahtjev. Moram danas to sve provjeriti.
Stup mi je doslovno 10m od parcele.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Ljudi, priključak dobijete na praznu njivu. Ljudi imaju kleti koje nisu legalizirana, napravi se priključak na parceli i potegne struja u klet. Delam bar jedne papire tjedno za to.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
Ljudi, priključak dobijete na praznu njivu. Ljudi imaju kleti koje nisu legalizirana, napravi se priključak na parceli i potegne struja u klet. Delam bar jedne papire tjedno za to.
Onda živimo v različitim državama. Nisam čak mogel ni postoječi priključak seliti na drugu katastarsku česticu. Za vodu sam moral imati uporabnu dozvolu za klet. I još me vrnula jer nije bil vudreni žig pravomočnosti . Za struju treba isto tak. Suglasnost na temelju građevinske koja vrijedi 3 godine i u tom roku moraš priključiti struju. Ili uporabna dozvola za postoječi legalizirani objekt
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,355
Moreš seliti po celom gruntu ali unutar iste čestice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja sam platio postavljanje jednog stupa, priključak i atest ravno 12 000 kuna pred pet ili šest let...
 

Najnoviji postovi

Na vrh