• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

"Poljoprivredni" priključak struje

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,356
Ajd probaj to tražiti u Varaždinu. Ja bum platil priključak ak mi riješiš trajni priključak na poljoprivradnu parcelu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,356
Ma,zet mi oče raditi poligon za timbilding. Ja sam mu dal parcelu-građevinsku. Namjeraval je priključiti struju na kontejner. Nema ništa bez građevinske dozvole. Tak da ne govorim na pamet
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Kolegi je bilo, u konačnici, jeftinije kupiti agregat!
nije baš tak, dok sam navodnjavao tomosicama, znalo je otići i po desetak litara mješavine na dan...sad je mjesečna rata ispod 10 eura...a komfor je veliki plus, stisneš tipku na pumpi i bok...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Tko zna, zna, ja to nisam znao, pa sam za gorice / klijet kupio iza prvog i drugi benzinski agregat... Drugi je još živ i ispravan 🙃.
Sada več cca 2 godine imamo HEP jednofazni, dvotarifni priključak struje.
Za priključak na javnu mrežu, struju, sam morao angažirati "privatnika", koji me dobro poznaje i pitao me, pa kaj bum ja tebe o struji učil ili kontroliral.
Uglavnom morao sam uz njegovu prijavnicu priložiti dokaz o vlasništvu, građevinsku, odnosno uporabnu dozvolu za objekt / klijet itd. Iza toga sam par mjeseci čekao dolazak ekipe koja je povukla kabel sa betonskog stupa na moju klijet podzemno, puno metara, što nema rezona, jer bi zračnog kabla bilo cca 4m. Zid za ormarić i brojilo su više rušili nego štemali, sve oko sebe devastirali, čak i otkopani da im bude vidljiv odvod od sudopera.
I onda sam opet čekao i čekao, dok nisam popizdio da mi priključe i puste struju, elektrina ekipa.
Iskreno, prvi put čujem da netko uspije dobiti struju na poljoprivredno zemljište, bez objekta. Nisam ljubomoran, niti zavidan, ja sam taj svoj križni put prošao i živim dalje danas za sutra. Evidentno je da ne vrijede ista pravila u svim elektrama.
🥂
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,903
Ne znam kako je sad, ali prije si mogao dobiti brojilo na građevinsko zemljište, ako misliš graditi kuću.
Bilo je skupo i vremenski ograničeno!
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Glejte, nemrem znati kak je kod Vas, ali bi sve Elektre trebale jednak delati. Evo u prilogu suglasnost za parcelu. IMG-20240219-WA0011.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,657
Za mogućnost kupnje "poljoprivrednog priključka" treba mailom kontaktirati distribucijsko područje ODS-a kojem teren pripada, priložiti ZK uložak i izvod iz katastra za predmetnu česticu, popuniti obrazac PM-1.2.1. zahtjeva za EE suglasnost
(popuniti točka I: ostalo, točka II b): ostalo, c): 13,8kW (recimo, limitatori 20A), d): 0,4 kV, e): poduzetništvo (vjerojatno, ako je OPg u pitanju).
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Glejte, nemrem znati kak je kod Vas, ali bi sve Elektre trebale jednak delati. Evo u prilogu suglasnost za parcelu. View attachment 70995
Pa piše da se suglasnost daje za nekakvu Građevinu.
Isto tako piše da u blizini nema distribucijske mreže, ako ja to dobro "razmem , moraju ju do tu dopeljati, tek napraviti. OK, nemam ništa protiv.
Za usporedbu ja u goricama ispred klijeti imam betonski stup i mrežu na kojih 10m, a iza klijeti betonski stup i mrežu na cca 4m. Nema veze, ja sam svoje riješio.
Samo mi je šašavo čitati tolike HR različitosti, tu stajem...
 

Tralala

Novi član
Tu od
6 Ožu 2024
Poruka
6
Baš me zanima odgovor

Rečeno mi je da se može dobiti priključak za jednostavnu građevinu, sukladno pravilniku o priključenju i pravilniku o građevinama.

Mora se platiti geodeta, onda arhitekt piše projekt za "vrtnu sjenicu"(rekao mi je ja to pišem vi stavite šta hoćete), onda se s tim radi zahtjev u HEP-a.

To je teorija/propisi, e sad jel će to proći, vidit ćemo.
Meni je jedan poznanik iz hepa to rekao, da se može, da on zna da to rade. Mislim da je čovijek monter. Tako sam i krenio iztraživati.
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Mislim da ovisi i o PUP-u, kod nas piše da na poljoprivreno zemljište ( određene kvadrature ) , može ići jednostavna građevina do 20 m2, obučena u kamen, visine sljemenjaka do max 2.4 m( ili 2,6 m ). Bez priključka na vodui i struju.
E sad neznam kakva je situacija za plastenike i pumpe vode ( svrstavaju li se oni u jednostavne građevine )
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,356
Glejte, nemrem znati kak je kod Vas, ali bi sve Elektre trebale jednak delati. Evo u prilogu suglasnost za parcelu. View attachment 70995
Kaj si sad s tim pokazal? Suglasnost koju moraš priložiti za građevinsku dozvolu. Ako u roku 3 godine nema objekta,nema priključka. Suglasnost zastarijeva. Tu nigdje ne piše da bu dobil struju na vrbu

Mora se platiti geodeta, onda arhitekt piše projekt za "vrtnu sjenicu"(
...i predaje zahtjev za građevinsku. I opet smo na početku priče
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Kaj si sad s tim pokazal? Suglasnost koju moraš priložiti za građevinsku dozvolu. Ako u roku 3 godine nema objekta,nema priključka. Suglasnost zastarijeva. Tu nigdje ne piše da bu dobil struju na vrbu
Ma nije bitno, ispričavam se ke sam htel pomoći.
 

Tralala

Novi član
Tu od
6 Ožu 2024
Poruka
6
...i predaje zahtjev za građevinsku. I opet smo na početku priče

Ne, radi se komplet projekt kao i da trebaš građevinu, ali za jednostavnu građevinu se ne izdaje građevinska dozvola.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,657
Kontaktiraj mailom HEP ODS svojeg distributivnog područja (ili otidi osobno na šlater područne Elektre) i sve budeš saznal: jel može, jel izvedivo, koliki su troškovi itd.

Može se tražiti priključak s ormarićem na stupu za ne-građevinsku parcelu, na kojoj nema objekta. To nije privremeni priključak za gradilište (koji se daje na 6 mjeseci). Pročitaj napisano u poruci broj 34.

Nemoj gubiti vrijeme ovdje na raspravu, jer mogućnosti ne ovise o našim odgovorima i mišljenjima.
 

Tralala

Novi član
Tu od
6 Ožu 2024
Poruka
6
Na jednostavnu građevinu bez građevinske nema priključka

Dobro, ti se drži svog, traži građevinsku, najbolje dvije da tražiš, za svaki slučaj;)


Screenshot_1.jpg hep.jpg

Kontaktiraj mailom HEP ODS svojeg distributivnog područja (ili otidi osobno na šlater područne Elektre) i sve budeš saznal: jel može, jel izvedivo, koliki su troškovi itd.

Jesam,ne govorim ovo sve napamet. I HEP i arhitekta su mi isto rekli. Može se dobiti priključak na jednostavnu građevinu, bez građevinske.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Već mi je par ljudi reklo da se može dobiti "poljoprivredni" priključak struje, dakle za polj. zemljište, par Kw, za pumpu i sl.

Dakle, ne da se napravi klet/spremište za voće ili sl. pa da se na to dobije građevinska dozvola i onda struja.
Zemljište je upisano kao oranica, i može se graditi do 20m2, spremište za alat. Jel se onda na konto toga spremišta dobije i struja, ili kako to ide?

Gledao na internetu, nema ništa, zvao HEP, beskorisni.
Jel zna netko više o tome? Koja je procedura, uvjeti i sl.
Ovako si započeo ovu "raspravu". Dopusti nama nekima da imamo malo drukčija stečena iskustva od tvojih trenutnih želja.
Možda neke druge elektre struju dovedu i usred polja, nekome na bilo što, šator, ali u našem kraju to ja nisam vidio, a da bi na uredno legaliziranu klijet spojio struju imao sam križni put. @Deda Marek isto živi malo doma, puno više u krčmi i stječe koje kakva iskustva pa onda te zamara, oprosti deda što te spominjem.

Kolega ako možeš spoji si struju i uživaj, ja sam ti prva podrška.
 
Na vrh