• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
172
Ja imam sjeme sve proslogodisnje ove godine ni necu kupovat sjeme
Tako da valja
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,962
Zamijeni remen i ležajeve na turbini i buka se prepolovi..
Ak već jesi, onda preporučam antifone 🤣
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Pioneer, malo P64LE25, više P64LE113.
Norma cca 71000 biljaka/ha, međuredni 70cm, u redu 23,5cm.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Bit će ove godine tako sad jer sam pretanjurao ha pšenice pa da se rasporedi da ne idem sad kupovati, a i ove godine mi je suncokret na zemljama što baš i nisu za iznošenje nekog prinosa, ali računam da će bolje uspjeti nego kukuruz da stavim.
I još da dodam da mi je iznio na tom sklopu lani preko 3.5t/ha na okej zemlji a suša je u tom dijelu bila katastrofalna.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ali da bi dan bio zanimljiv, potrudio se secer...

Opao lanac sa mjenjača jer se otpustio graničnik, naravno, lanac se upetljao i kao rezultat imamo obje kandžaste spojke slomljene, kako sam invalid rada pa nisam kupio ranije, a danas niđe nema, a nitko ni od kolega nema, ha šta drugo nego onaj paket nikalnih elektroda staviti u uporabu.

IMG_20230423_175109.jpg

Samo da izdura do sutra da uzmem nove 🤞
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
I ja po prvi puta u zivotu posijao suncokret...
LE113 na razmak od 20 cm uz dodatak 250 kg/h 151515.

Nadam se da bude i spricanje uspjelo pa nakon kultivacije kako mu Bog da.
 

DarioVK

Član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
31
Kod mene sjetva završena , cekamo da ponikne da vidimo rezultate , SY Bacardi na razmak nesto 21 nesto 22 , totalom poprskano danas , za zastitu sam uzeo Listego, sa cime prskati uskolisne, jer navodno Listego ne djeluje na sirak i ostalo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh