• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kod mene sjetva završena , cekamo da ponikne da vidimo rezultate , SY Bacardi na razmak nesto 21 nesto 22 , totalom poprskano danas , za zastitu sam uzeo Listego, sa cime prskati uskolisne, jer navodno Listego ne djeluje na sirak i ostalo?

Imaš koju sliku od sjetve? Kakvom kombinacijom siješ?
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
173
Prskano listegom prije 10 dana 0.5l/ha, sto mu je?
 

Prilozi

  • IMG_3385.jpeg
    IMG_3385.jpeg
    150 KB · Pregleda: 43

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
173
Komplet njiva i vidjo sam to na jos par polja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Onda je neki zajeb, ako su sve biljke dobile po fenjeru. Mislio sam da možda nije ostalo nekog drugog sredstva pa da su uvratine ili ako je u oazama da nije plijesan koja se tako manifestira, suncokret ostaje zakržljan, a s naličja lista se pojavljuje bijela plijesan.

Ali ako nije dobro oprana prskalica, a prije je bila neka agresivna aktivna tvar tipa dikambe, tu je isto razlog...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Prskano listegom prije 10 dana 0.5l/ha, sto mu je?
E druže, moj bed, meni u glavi mjesto Imazamoksa bio Tribenuron-metil.

Ovo ti je "full normalna" pojava na Clearfield suncokretima, najmlađi listovi dobiju po fenjeeu malo, ali to se keoz 14 - 21 dan ni ne vidi.
 

DarioVK

Član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
31
Ekipa pitanje,na mjestima mi je Listego propustio ambroziju(kasno sam prskao nije se moglo u njivu zbog kiša,kupio sam Viballu,e sad kad je najbolje ici sa njom i koliko mora proci od zadnjeg tretmana posto sam isao prije 11 dana listegom punu dozu i panterom prije 3 dana, e sad strah me cekati da nebih skroz zatvorio redove da nece herbicid doci do ambrozije ako je list od suncokreta iznad nje? Sa kojom dozom Viballe ici?
 

Prilozi

  • IMG_20230601_090736.jpg
    IMG_20230601_090736.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 30
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Prošle godine su neki i s pola doze riješavali ambroziju bez greške.

Ideš kad god hoćeš, samo unaprijed da znaš da će se suncokret pokunjiti par dana. Možeš pustiti i da ambrozija preraste suncokret, nije uopće upitno.
 

DarioVK

Član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
31
Prošle godine su neki i s pola doze riješavali ambroziju bez greške.

Ideš kad god hoćeš, samo unaprijed da znaš da će se suncokret pokunjiti par dana. Možeš pustiti i da ambrozija preraste suncokret, nije uopće upitno.
Mogu ici sa 0,5l/HA ? Koliko sam vidio nije ona velika , nije ni jedna preko 10tak cm, hoce ju pola riješiti? Ne bih cekao , prosle god sam imao uzasne probleme sa njom u suncokretu....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kažem, neki jesu, ja sam išao 1L/ha i to je pjesma, ove godine ću odraditi pokus sa 0,5, 0,75 i standard preporuka.

Možeš čekati, ali i ne moraš, kažem, nema pravila oko visine, bitno je da odradiš prije butonizacije.
 

DarioVK

Član
Tu od
9 Sij 2023
Poruka
31
Hvala na odgovoru, proci cu gdje je kritično sa 1l po ha a gdje je nema puno ici cu sa 0.5 pa cemo vidjeti rezultate😀
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh