• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Općenito su Universali postali preskupi. Super je to traktor, ali po meni ne vrijedi te novce. Tako da ove cijene u oglasu su sve samo ne jeftino ;) :)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Slazem se, ali nije to problem universala, to ti je problem svih traktora. Pogledaj si sam male fergusone ili zetora. On je super stroj samo da ima hermeticku kabinu...ja sam imao dva i moram reci da mu nemam zamjerke, a radili su oko 250 rh godisnje s ozbiljnim prikljucima...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ohh da, Zetor spada u tu istu kategoriju precijenjenih traktora, čak bi rekao i više od universala.

Da općenito se digla cijena traktora unazat godinu dana. Imao sam u planu kupiti nešto između 70-80ks, ali izgleda da ću to odgodit za neko vrijeme
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Nemoj odgadjati jer sigurno nece pasti. Rekao bih nikad, samo ce rasti. Ne znaam koji je budzet ali do 20 se da naci lijepi stroj
 

Žganec

Novi član
Tu od
5 Stu 2023
Poruka
1
Pozdrav! Ja sam novi na forumu i hvala na primanju u njega. Molio bi ako netko zna, pa da mi da informaciju. Naime, kupio sam traktor Universal 533 DT (voćarsko-vinogradarski). No, imam problem kod iskapčanja prednjeg pogona. Smatram da gume na njemu nisu uparene (na njemu su sada prednje 240/70 R16 i zadnje 320/70 R28), pa u vožnji ne mogu iskopčati prednji pogon koji i dosta zuji. Da bi iskopčao prednji pogon moram se vratiti do 2 metra unazad. Ako slučajno netko ima iskustva s time ili da ima katalog od tog traktora gdje imaju podaci za gume i prednji pogon. U planu imam traktor povisiti i proširiti, pa bi svaka informacija i iskustvo dobro došlo. Hvala.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Tak se i na njemu iskljucuje prednji pogodn, moras malo nazad pa ga iskljucis, ili ak je sve poderano, onda ga mozes iskljuciti bilo kak...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
U vožnji daš gas pa pustiš da se rastereti i onda se da isključiti, kum je na 643 mijenjao prednje gume i sad se puno lakše isključuje prednji pogon, kad budem kod njega mogu pogledati koje su.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,775
Ljudi, čitate bolje: njegov je voćarski, ima drugačiji most i gume ;)
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Pozdrav! Ja sam novi na forumu i hvala na primanju u njega. Molio bi ako netko zna, pa da mi da informaciju. Naime, kupio sam traktor Universal 533 DT (voćarsko-vinogradarski). No, imam problem kod iskapčanja prednjeg pogona. Smatram da gume na njemu nisu uparene (na njemu su sada prednje 240/70 R16 i zadnje 320/70 R28), pa u vožnji ne mogu iskopčati prednji pogon koji i dosta zuji. Da bi iskopčao prednji pogon moram se vratiti do 2 metra unazad. Ako slučajno netko ima iskustva s time ili da ima katalog od tog traktora gdje imaju podaci za gume i prednji pogon. U planu imam traktor povisiti i proširiti, pa bi svaka informacija i iskustvo dobro došlo. Hvala.
I kod mojog se jako čuje kad upalim prednju vuču, ali ima original dimenzije guma... Kod isklapanja prednje vuče mora se peljati unazad metar ili dva da se zupčaniki sproste :) sve normalno
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
Kad se pomiče ova ručica da li ona direktno usporava spuštanje ili ona djeluje samo kad je ona ručka iza povučena prema gore? Nisam to nikad probavao mijenjati do neki dan ali nisam baš skužio neku razliku, morao bi izmjeriti vrijeme dizanja i spuštanja da vidim razliku.
 

Prilozi

  • IMG_20231119_210238.jpg
    IMG_20231119_210238.jpg
    13.6 KB · Pregleda: 14

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
125
Mislim da ona upravlja osjeljivošću glavne ručke. Tako je barem bilo na mojem univerzalu…neka me neko ispravi ako sam u krivu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
Baš me zanima kako bude se ponašao sa takvim gumama, ja sam odustao jer su mi mnogi se žalili da su im kao pucale dulje poluosovine sa standardnim gumama. Si vidio kod koga da ima takve na dt i kakva su im iskustva?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Puna slovenija je tih širokih kotača. Utb, štore, torpedo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
Znam da ih ima puno koji imaju centralni kardan takve kotače , ima i kum to na 643, ali velim na DT ih baš i nisam vidio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,775
Znam za jednoga plavoga, s manje od 2t sati...ali mu je cijena žestoka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh