• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. 4

    Zetor

    Ako misliš na ukapčalici kod mjenjača na izlaznom vratilu onda mora skoro sve van, a na diferencijalu ulaznom vratilu možeš i staviti neku kantu pa kolko izađe to vratiš.
  2. 4

    Eberhardt plugovi

    Hvala! Da puno bolje nego kad su bile 3 brazde, a i za male parcele je lakše. Sad treba dosta toga opet raskopat, farbanje,naljepnice i slaganje da to bude kak treba. Ležaji na crtalima i kopirnom kotaču zamijenjeni stim da je osovine na crtalima trebalo nadovarit i potokarit. Komplet nosači...
  3. 4

    Eberhardt plugovi

    Proxima 6441 po knjizi ima 62 ks???? Evo nakon dugo vremena probali smo konačno plug. Štelali smo ga podosta dugo, ali uspjeli smo ga dobiti ajde de, starom se nije više dalo. Lemeš su poderani, a i plazovi tako da bude navarivanja i slično jer je novo preskupo za kolko ja to koristim. Inače...
  4. 4

    Husqvarna motorka

    Ja ne praznim ništa čak suprotno natočim do vrha i flakserice pogotovo stoje cijelu zimu i nikakvih problema. Mislim da je najveći problem u kojekakvim karnisterima koji nisu za to. Koristim samo karnistere od ulja i original stihl karnistere mješavina zna biti nekoliko mjeseci stara i sve...
  5. 4

    Zetor

    Ja ih uvijek repariram, još ako imaš mast posebno za dot gumice traje i duže od novog, a i lakše i brže ga je reparirat nego cijelog zamijenit. Ako propada znači da je gumica na vrhu koja zatvara gotova.
  6. 4

    Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

    Čak sigurno zamjena za 261. https://www.stihl.de/de/p/kettensaegen-motorsaegen-benzin-kettensaege-ms-300-1031003
  7. 4

    Rotobrane / Rotodrljače

    Stariji modeli tih rotodrljača nisu imali čep za točit mast gdje su radna tijela. Uglavnom očito su zamislili da kad počne curiti da treba na popravak longlife ajmo reći . U reduktor ide hipenol sae 90 to čak piše na naljepnici ako ju ima, a dolje mi se čini da mast gostoće 00.
  8. 4

    Šumarski traktori i vitla

    A u pm pa ovo je ko u Pakistanu, ne mislim ništa loše već upravo suprotno jer oni iz ničega naprave nešto. A kako to napraviti da se strane zamjene ????
  9. 4

    Malčeri

    Evo balansirali ovaj tjedan tehnos mu 220 od prijatelja, zamjenil čekiće sa osovinama osovine su bile ubijene totalno moj je toga podrobil barem 5 puta više i još to nisam vidio. Bome je bilo i patnje sa balansiranjem.
  10. 4

    Zetor

    Ja sam na svojem sada bivšem 4340 imao isto tak blok nagrizen od hrđe, stavili smo nove gumice, namazali sve sa diht masom naravno tanko da ne ode u ulje i antifriz čak su i stubline ostale stare i vozi već 16 godina i 3000 rh. Mada ovo kad se blok odveze na strojnu obradu je po ps.
  11. 4

    Zetor 5011

    Eto i sad to kao majstor nekom naplati, prvo defektažu i onda popravak novog dijela, a sve dalje sve gore.
  12. 4

    Zetor

    Evo uspio sam nabaviti set Gumica za haldex ventil prednjih kočnica 43 eura sa dostavom !!!! Ima unutra Gumica kojih treba, ali i kojih netreba čak se dobi i mast za pneumatski dio i gumice i mast za hidraulični dio.
  13. 4

    Zetor

    Ili pomično mjerilo, dubinomjer i onda izmjeriti kolko i kam.
  14. 4

    Mehanička radionica za pile

    S obzirom da sam i sam mehaničar znam jako dobro kako to ide.
  15. 4

    Mehanička radionica za pile

    Zbilja su ljudi kreteni. Za to ga treba oderat da se usere i još da čitavo vrijeme gleda koja je to muka za popravit možda bi drugi put slušal malo bolje.
  16. 4

    Husqvarna motorka

    Uvijek je tim pilama u klasi 60 ccm falilo snage one jesu okretne, brze, ali falilo je soka i to je ono kaj sam pisal da je ta 564 čudo. Mislim da je stihl pogriješil kad nije išao na injection u toj klasi, ali vrijeme će pokazati. Puno manje ćeš i koristiti 550 ?
  17. 4

    Husqvarna motorka

    Čestitam na kupnji pile! Vidio sam video na facebooku kava, proba itd. Uglavnom dobro je ispalo. S obzirom da imam pilu sličnih karakteristika (400) samo drugog proizvođača, i za nju su svi rekli da je predobra, a i čitam kaj ljudi za nju pišu po vani najviše sjeverna Amerika onda ova 564 mora...
  18. 4

    Zetor

    Dali je tko skidao pumpu visokog pritiska (bosch) na zetor proximi, ako je kakav je postupak ili je isto ko na npr. 4340???
  19. 4

    Zetor

    Meni ga je šogor skinuo negdje sa interneta i onda sam ga dao isprintat istina na engleskom, ali nije problem uvijek postoji gogle prevoditelj. Samo koja je godina nisu isti? Kaj se tiče ulja u nju ide preko 60 litara najbolje transhidrol jd50 ili ulje sličnih specifikacija. Inače po uputama...
  20. 4

    Zetor

    Tolko o tome kako je sve prohodno.
  21. 4

    Oštrenje lanca

    Možeš, ali ako ga negdje malo zezneš na početku piljenja ništa bez brušenja. Meni je iskreno najbolje kad ga ručno nabrusim nekad je dovoljno svaki zub malo 2 put potegnuti i odma je razlika.
  22. 4

    Oštrenje lanca

    Tako i ja kad osjetim da nejde staje se i na brušenje nekad 2 čak i 3 rezervara ide bez brušenja , a nekad i 3 puta brusim na jednom rezervoaru. Sa tupim lancem prvo mučim sebe, onda pilu i na kraju lanac koji nije jeftin, ali je preskup da ga uništim jer je tup i kad se jednom tako naučiš više...
  23. 4

    Zetor

    Da baš tak i je 4320 nije imao sinhrone ,onda 4340 je imao sinhronizirane 4 brzine, pa smo ugradili na isti reverzer i sad korak dalje bi bil da ima sinhroniziran reverzer ???? Sljedeće power shutle????
  24. 4

    Zetor

    Pa u pravilu bi moglo jedino kroz pumpu hidraulike. Zašto? Pa bojim se da je tako, ali pošto ovaj zadovoljava sve moje potrebe i baš je dosta jači (stim da ću ga dat još pojačat) i brži po cesti od 4340 mislim da se nešto ozbiljno mora dogoditi u poljoprivredi da bi ga mijenjal.
  25. 4

    Zetor

    Natočiti antifriz, i motor zavrtit puni gas neko vrijeme i ako je gore sve prohodno mora dignut antifriz gore.
Na vrh