• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rezultati pretrage

  1. P

    Male motokopačice

    prebroji koji ima više rebara na usisnoj ili ispušnoj strani, nisam sad siguran na kojoj, to su cilindri sa barki i skijaških vučnica i idu u više okretaje te su jači nego oni sa poljoprivrednih strojeva, traženiji su za pripasavanje na apence.
  2. P

    Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

    Vidiš ja imam potpuno drukčija iskustva, ležaj kaljen na 60 hrc stijenka vanjskog prstena 20 mm, i isti ležaj na nekih 600-700 °C, velika brusilica kroz zagrijani skoro proleti, dok kroz nezagrijani treba dosta dok prereže
  3. P

    Pomoć pri zimskom startovanju hladnog motora

    @MUHA, pitaj nekog kovača šta je vruće turpijanje, pa nek ti kaže jel brže na vruće ili na hladno
  4. P

    Iskustva s alatom

    ma i to je isprobano, eno sad po ucionici lezi 20-ak vidia sajbi na svakoj 10 zubaca fali, fleks se pokazao najbrzi, da je to 100 rezova mjesecno ne bi bio problem, problem je preko 100 rezova dnevno, a to zahtjeva brz i kvalitetan stroj za koji ravnateljica nema sluha
  5. P

    Iskustva s alatom

    Takvu imam u skoli, sa njom rezemo aluminij za cnc puni profil 40x40 ili 50x20, precizna donekle je, ali isplativije brusilicom rezat, ova dok jednom prereze brusilica je vec pet komada odrezala, samo sto jedino ja smijem brusilicu uzet, ostali su toliko trapavi da bi se sa ugasenom brusilicom...
  6. P

    Motoprikolica

    Gledao sam snimke i slike rastavljenog mjenjača ovog modela, ima konusno tanjurasti par i kanđastu spojku na jednom kotaču, koliko sam vidio na susjedovom maestralu isto vuce samo jedan tocak dok se ne uspera, ako nisam u pravu neka me netko ispravi @MUHA, na muti su mi kotaci na standardnoj...
  7. P

    Kakve motorne pile preporučujete.....???

    Malo sam se raspitivao jer bi trebao zamjenu za partnerovku i u agronomu u bukovlju drze husqarne i rezervne dijelove, a posto vecina na forumu kaze da je husqarna bolja i jeftinija uzeo bi nju i sam ti ju preporucam, imam noviju 180 i tu su rebra za hlađenje kao flis papir naspram starijih
  8. P

    Motoprikolica

    Ja ganjam holdera sa neispravnim motorom, imam kolegu tokara koji mi odradi prirubnicu i prepravi kvacilo da ide svaki lombardinac na njega, iako sam vidio bungartza sa lombardincem gdje je u orginalu sachs stamo, ovaj me vuce da ga uzmem...
  9. P

    Motoprikolica

    Vozio sam hondu bez utega, a i vozim mutu bez utega, honda je igračka za skretanje naspram mute specijal, reko sam nikad vise motokultivator bez diferencijala, koliko god dobar bio
  10. P

    Motori

    ne treba ti ni cijela piramida, dovoljna su dva zupčanika jedan sa selektora i drugi sa piramide, ali ako imas još djelova sve se dogovorimo, navlačim tomos dijelove ko hrčak
  11. P

    Motori

    Na tomosovom mjenjaču se osovine i zupčanici pomoću tankih podloški (0,1 mm) distanciraju na aksijalni luft od 0,1 do 0,3 mm, a petu nadji pa cemo se dogovorit treba mi za jos jednog apenca sto uzimam
  12. P

    Motori

    Da čim sam ga dovezao ubacio petu, zamjenio ležajeve i semeringe, podšajbirao osovine i zupčanike, stavio novu kajlu mjenjača, sad je mekan ko duša za šaltanje.
  13. P

    Motori

    Brgud apenac je 1984to, kupio ga od nekog dide nikad masinu nije otvorio tvornicko stanje, ni grana u auspuhu nije bila kracena, zubcanik od 4te netaknut kao da u nju nije nikad ni ubacio.
  14. P

    Motori

    Evo šta ja ko obični smrtnik vozim, 300 e, al mi je stari reko ako hoćeš motor pare moraš sam zaradit, ne od onog što dobiješ, i uz školu i sve ostale obaveze nekako sam uspio skupit za apenca
  15. P

    Kalači drva

    Re: kalači drva Puknuti varaš se šta je sa rugerinijem dvoklipcom, te najjači goldonac tvornički ima nepunih 14 ks, nisam točno siguran koji je motor
  16. P

    SMIJEŠNE SLIKE

  17. P

    Priključci za motokultivatore

    Lagana vožnja, ionako kad su ovako okrenute ručke ima samo jednu brzinu naprijed i prvi rikverc i nigdje ne zanaša, ako nekog uhvatim da sutra snimi čišćenje bit će video, ova bijela gov** opet padaju
  18. P

    Priključci za motokultivatore

    ako stavim klizače odignu ralicu od tla a na asvaltu mi to ne valja zato što onda ostaje onaj sloj snijega koji se zaledi tako da bude još gore nego da nisam čistio, malo povijem čekičem sami čošak da nije oštar i to je to, vjerovatno ju nikad neću ni obojat, uvijek bude aj samo da isprobam pa...
  19. P

    VIC

    Bio mujo u lovu i ulovio vepra. Pita ga haso kako je uspio. Ma puco u njega 100 puta I kolko si ga puta pogodio? Nijednom, umro je od smijeha.
  20. P

    Priključci za motokultivatore

    Jučer mi tetka dala bocu od hidrofora pa sam malo doradio ralicu da je pod kutem i da je šira. Ovako je to nekad izgledalo: I ovako je to išlo, početak boca: Raspilana: Odlučio sam odraditi tako da mogu mjenjati staru usku za staze i novu široku za cestu,a kad ju teba okreniti da u...
  21. P

    Motoprikolica

    Moja pretpostavka osovine sa deblokadama
  22. P

    Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

    Ne znam tako mi je susjed reko, ne vidim zasto ljudi moraju lagat da su nesto vise platili nego sto jesu, bas cu ga opet pitat kad ga sretnem
  23. P

    Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

    Sa kabinom i hidrovolanom, radiom i jos dodatne opreme oko 100 000 kn, duplak je bio oko 120 000-130 000 kn ne sjecam se koliko je tocno rekao
  24. P

    Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

    moj susjed je prije par godina uzimao novog ferkana, i birao je između solaša i duplaka, ali bili su sa novim tipom haube, nakon 500 radnih sati već propustio ulje
  25. P

    Iskustva s alatom

    Imam ja takvih susjeda koji kupe alat sa 2 god garancije i svaki dan se koristi, kad crkne ode u trgovinu po drugu i nastavi radit tako dok ima garanciju
Na vrh