• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

2008: Poticaji/Investicijska potpora za kapitalna ulaganja

A

Arijan

Guest
cipiripi1967 kaže:
pitanje : mislim kupiti jedan stroj ,troškovi su oko 4o.ooo kn -da li imam pravo na neki povrat sredstava jer nisam u sistemu PDV-a a nešto se priča da sada i na OPG imamo neka prava slična.
ima li netko neka saznanja glede toga :oops:

Koliko je meni poznato OPG ima pravo na subvenciju za kapitalna ulaganja, s tim što je po "Pravilniku o provedbi modela kapitalnih ulaganja u poljoprivredi i ribarstvu" od 30. travnja 2008. objavljeno u NN 66/08 od 6. lipnja 2008, minimalan iznos kredita (ili računa za gotovinsko plaćanje) upravo 40.000 kuna. Pa ako su ti troškovi "oko" 40 somova, trebao bi provjeriti da budu malo preko, po meni...

Inače, da, subvencija od 40% se računa na iznos bez PDV-a, pa uz mrvu matematike ispada da je za stroj ukupne cijene od 40.000 - iznos bez PDV-a zapravo 32.800 kuna, na što subvencija iznosi 13.120 kuna, a PDV 7.216 kuna...

Po tome, uz uračunat PDV i povrat sredstava, taj stroj bi te na kraju koštao nekih 27.000 kuna.
 
D

DADAC

Guest
Ja jedino neznam tko će trčat po poljima i pronalazit vlasnike!!!!
Oko mene nema veće parcele od rali kilometrima!!!!
A vlasnici pomrli između 1920 i 1945. Pa nek naplate tu nekaj ako znaju kome. :scratch
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
To je kod vas tako al kod nas nije.Kod nas se svako ko može bori za zemlju a zemlja je neobrađena.
 
D

DADAC

Guest
pojasni kak se bore za zemlju a neobrađuju je. kog se vraga onda bore za nju! kod mene je problem kaj niko neće delat na zemlji. za primjer prije 30 godina kažu stari panji da je u našem selu bilo blaga koliko i ljudi, čak i više, a gle sad, u tri sela nula krava, dva konja, i nešto svinja i stoke sitnog zuba.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ima jedan čovjek (niej jedini) ima nekog večikog dajca, ko TD rx-120, 170, ima tanjuraču veliku, ka duzme kombaj od suradnje otkine heder, njive su u korovu, od čega li on živi da mi je znat. A bore se ljudi koji svoju zemlju obrađuju.
 
D

DADAC

Guest
najvjerojatnije bere poticaj i smije se kak je država blesava!!!
kad bi moral kao ja živit od 5 hektara zemlje nebi mu baš korovi rasli.
a takav i nezna zemlju poštovat nažalost... :cry:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nezna poštovat zemlju, malo-malo čujem da ima nekih problema sa murjom itd....
 
M

Mister x

Guest
Ma daj meni je kontrola došla čim sam prijavio poticaj za sadnju.

Di če njega nač jel posijao il nije dolje u slavoniji. u krajnoj liniji može pokazat na susjedovo haha


Najprije mu se mora najaviti inspektor a on če je fino izbjegavati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh