• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

404 prdnula dihtunga glave - pitanja

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Tak se glava, a ni jedan drugi šaraf ne steže.
Steže il ne tak je. rezervna brtva je doma. ak bu opet trebalo sad smo već uigrani...
Inače kog god sam pital za savjet kad sam rekao da je opet probilo, svi su pitali na kolko je bila stegnuta i da je to garant jer ni bila dosta stegnuta...
inače glavu je stavljao majstor koji se time bavi, ne ja...


Jel to neki mini store il je gazda xxl?
Gazda je koji cm manje od 2m i 120kg....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Steže il ne tak je. rezervna brtva je doma. ak bu opet trebalo sad smo već uigrani...
Inače kog god sam pital za savjet kad sam rekao da je opet probilo, svi su pitali na kolko je bila stegnuta i da je to garant jer ni bila dosta stegnuta...
inače glavu je stavljao majstor koji se time bavi, ne ja...
Nije poanta sila stezanja, nego redosljed dodavanja kotačiča na kilo ključu, sad tek nije dovoljno stegnuta ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ne kužim

Provjera na kraju je da su svi na 12.5kg....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Ja mislim da bi se odma trebalo stegnut na kilažu koja je zadana.. Jer ovako se postepeno vijak razvlači i to nije to više..
Mi smo jednom u firmi stezali čeone nosače na kranu. Novi HV vijci su išli, M20. I stezali smo ih na 52 kile.
Dobro da kolega ima 120kg,pa kad se objesil na ključ taman je škljocnulo. 😅
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ne kužim

Provjera na kraju je da su svi na 12.5kg....
Je, ali ste stegnuli na 12, a nakon toga na 12,5. Tu razliku kilo ključ ne može razlikovati i on samo škljocne a da nije vijka ni pomaknul.

a mislim da bi se odma trebalo stegnut na kilažu koja je zadana.. Jer ovako se postepeno vijak razvlači i to nije to više..
Svaki vijak se razvlači, ovi kaj se stežu na stupnjeve su ili dugački ili imaju navoja viška koji služi kao opruga....
Tu glavu je trebalo stegnuti na 10 kg i onda ju završno stegnuti na 12,5
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
a too misliš. Krivo sam napisal, nije islo 10-11-12, vec postepeno do 10, na 10 markirani i stegnuti 12+ još malo poslije klika na osječaj. provjera na 12.5.
Inače ne sumnjam u majstora, tjedno bar 3 motora sastavi i to ne starudije ko ovo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
To je kaj drugo, onak kak si napisal se meni nije dopalo ;)
Ne sumnjam ni ja u meštra (y)
 
Na vrh