• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

445 dt blok i glava motora

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Zna li netko na koliko kila se steze glava motora na 445dt 86g. A na koliko store 504? Zmrznul univerzal pa su mjehurici u ulju. Postoje li cepovi na bloku protiv zmrzavanja? Hvala
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Zna li netko na koliko kila se steze glava motora na 445dt 86g. A na koliko store 504? Zmrznul univerzal pa su mjehurici u ulju. Postoje li cepovi na bloku protiv zmrzavanja? Hvala

na univerzalu 445 imaš tri okrugla čepa na bloku sa desne strane iznad anlasera i jedan sa zadnje strane, taj zadnji je zeznuto mijenjati jer moraš skinut rezervoar i pregradni lim iza motora. Imaš sreće ak su samo čepovi, meni je prije dvadeset godina pukel blok motora
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
na univerzalu 445 imaš tri okrugla čepa na bloku sa desne strane iznad anlasera i jedan sa zadnje strane, taj zadnji je zeznuto mijenjati jer moraš skinut rezervoar i pregradni lim iza motora. Imaš sreće ak su samo čepovi, meni je prije dvadeset godina pukel blok motora

a gdje ti je tocno puknil blok?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
a gdje ti je tocno puknil blok?

s desne strane iznad čepova a ispod dihtunga. Probao majstor variti, ali je jako tanka stjenka i još k tome šupljikava tak da sam samo zapunil s tekučim metalom
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Očito na tom mjestu voli pucat jer je i meni pred desetak godina tu puknuo. Čovjek ga je zavario i nema nikakvih problema.
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Očito na tom mjestu voli pucat jer je i meni pred desetak godina tu puknuo. Čovjek ga je zavario i nema nikakvih problema.

Meni je isla voda kap Po kap van s lijeve strane Kod filtera Kod samog spoja Ali vise nejde. A sad mi se cini da ide mozda u ulje. Ili je mozda ulje navuklo vlagu, sistem hladenja je bil prazan jedno vrijeme!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Kolega mi ima problema sa U445, sumnja da je pukla glava, koja je cijena glave motora za isti ukoliko se nebi mogla variti, gdj je nabavti.
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Kolega mi ima problema sa U445, sumnja da je pukla glava, koja je cijena glave motora za isti ukoliko se nebi mogla variti, gdj je nabavti.
Trgovina u Sesvetama Universal. Glava se da
variti ali se nesmije nipošto brusiti. Ako se brusi, onda treba i brusiti blok da budu u ravnini. Trgovina i servis u križevcima to sve rade.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kak misliš nesme se brusit i treba i blok brusit da budu u ravnini?
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Kak misliš nesme se brusit i treba i blok brusit da budu u ravnini?

Veliki pritisak je izmedu njih, i to se radi na takvim traktoriuma. Tast je brusil glavu na store 504 i sad svakih par godina mjenja brtvu glave. S time da svaki put opet brusi glavu.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Veliki pritisak je izmedu njih, i to se radi na takvim traktoriuma. Tast je brusil glavu na store 504 i sad svakih par godina mjenja brtvu glave. S time da svaki put opet brusi glavu.

Štore 504 ima motor IMR DM 33, znači, nema veze s onim na univerzalu 445. A kako bi se glava varila a ne brusila? To što ti gori brtva ne znači da je zbog izbrušene glave, možda je neravni blok, ali ima tu i drugih stvari, zbog kojih se to može dogoditi..
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Štore 504 ima motor IMR DM 33, znači, nema veze s onim na univerzalu 445. A kako bi se glava varila a ne brusila? To što ti gori brtva ne znači da je zbog izbrušene glave, možda je neravni blok, ali ima tu i drugih stvari, zbog kojih se to može dogoditi..

Mislim da ima neravni blok, samo zasto je blok neravni odnosno kak je doslo do toga? sad je to vfc 3 puta kak imaju taj traktor.u 8 god. Kaj bi moglo biti jos osim toga? Mislim da se glava ne treba brusiti ak var ne smeta, ak je pukla sa strane
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Mislim da ima neravni blok, samo zasto je blok neravni odnosno kak je doslo do toga? sad je to vfc 3 puta kak imaju taj traktor.u 8 god. Kaj bi moglo biti jos osim toga? Mislim da se glava ne treba brusiti ak var ne smeta, ak je pukla sa strane

Glava, ili blok postanu neravni usljed pregrijavanja motora, no to se više s glavom događa jer je više toplinski opterečena. To što vam gori brtva može biti od loše kvalitete brtve, treba pratiti temperaturu motora u radu dal se ne pregrijava (stanje hladnjaka i termostata)., Uvjek na istom mjestu propuše? provjerite i visinu košuljica cilindra kad je glava skinuta, nekad mogu biti preduboko u odnosu na blok. Kolega nije napisao gdje je glava na 445 pukla, vjerojatno između ventila, tako da je to teško variti, i samo pravi servisi se s tim bave, a nekad se i ne isplati.
 
Na vrh