• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

539 promjena manzetni

  • Temu pokrenuo lorenco
  • Datum prvog posta
L

lorenco

Guest
dakle popucale su mi prednje obje manzetne dal tko zna kak da ih zamjenim odšarafio onaj saraf i dalje ni mrc :prayer::prayer:

dakle faca u trgovini mi je kazao odšarafiš ispod šaraf i opizdiš čekićem i to je to poobao ali jok i ond sam sreo susjeda starog švercera a on veli:supris::supris::supris: neee kakav čekič tam su ti neki krizevi ne izbijaj ništa dakle kak dalje usput pomoču kojih trikova da odšarafim kuglu sa mjenjača za zamjenim zaštitnu gumu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Naravno da čekičem ali to nije po praivlima struke .
Ali ne lupati po vijku nego okomito na os vijka i to u smjeru osi krajnika .
Kako vjerojatno nisi skužio daj nađi sliku da ti nacrtam ili pozovi nekoga da ti pokaže ili pozovi mene
29qazo8.gif
 
L

lorenco

Guest
Naravno da čekičem ali to nije po praivlima struke .
Ali ne lupati po vijku nego okomito na os vijka i to u smjeru osi krajnika .
Kako vjerojatno nisi skužio daj nađi sliku da ti nacrtam ili pozovi nekoga da ti pokaže ili pozovi mene
29qazo8.gif

Da našao bih ti sliku ali u kompijuter se kuzim još manje nego u imt uglavnom na onu ruku od točka do manzete staviuo sam drauf i lagano udarao ispod po vijku dakako na vijak sam stavio drvo da ne zeznem navoj neide vjerovatno se zapeklo :scratch:scratch
 
L

lorenco

Guest
moze mi netko reci kako promjeniti manzetne odsarafi sam dolnji šaraf ali krajnik ili kak se vec zove ne izlazi van nebih bas htjeo previse lupati cekice da nesta jos ne zeznem
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
Da ne otvorim novu temu, kako se mijenja semering PV na 539?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da našao bih ti sliku ali u kompijuter se kuzim još manje nego u imt uglavnom na onu ruku od točka do manzete staviuo sam drauf i lagano udarao ispod po vijku dakako na vijak sam stavio drvo da ne zeznem navoj neide vjerovatno se zapeklo :scratch:scratch
To neče iči preko drva nikako ..osima ako nije bila stegnuta ...
Možeš i tako da polugom napneš pa čekičem po vijku( ali preko matice ) .
Ako i kojeg razbiješ moraš mjenjati koplet kuglu ..jeftinije ti je meni platit pivu :mrgreen:.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
PV je? ......:madmana:

Private vehicle, Protiv vazdusna , u prijevodu protuzracna
a moze biti svasta obrana, raketa, napad itd.
Dok je kod njega Prednja vuca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Private vehicle, Protiv vazdusna , u prijevodu protuzracna
a moze biti svasta obrana, raketa, napad itd.
Dok je kod njega Prednja vuca.
pa on nema prednje vleče :madmana::mrgreen:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,288
A šta i ne piše tako na traktomjeru(okretomjeru)?? 540 o/minPV na 1500o/min motora. Očito da ga niko ne gleda. Valjda je priključno ili pogonsko vratilo(priključak kardana), ako je sad kome nejasno :madmana:. Valjda je propustilo brtvilo i malo suzi samo kad se kardan ne vrti, i to par kapi, nije zbog ulja ali je zbog urednosti vidjeti beton pokapan uljem...po katalogu sam vidio da nije to neki standardni semering....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
NIje tebi niti radi betona nego želiš u klub picajzlastih ...:zubo:

Treba ispustiti ulje , na zadnjem čepu..ili kantu ispod vratila pak kaj iscuri iscuri .
Ja sam ti radil na -7 pa nije izašlo niti 10 kapi( valja je vode unutra ) .
Skineš one kerefeke oko lanaca i pločicu /osigurač protiv okretanja) .
Nju drže 2 illi 4 vijak na odvijač.
PV je sad spremna za izvlačenje .
To je najlakše tako da na PV postaviš kardan i preko njega navališ pajserima .
E da , prije toga trkneš u mjesto marija na krasu( ne smijem reklamirati firmu , pozdravi ljude tamo jako ih poštujem ..pozravi i barboj ) i uzmeš semering .
Kako je semering u svom kučištu a kučište između sebe sama i kučišta difa brtvi o-ringom... usput traži i njega .
Dok je PV vani ne mrdaj ručicu za uključivanje da ne bi ispao zupčanik iz vilice , ( mada mislim da ne može) , još je bolje staviti u položaj uključeno( prema gore) .
Kad PV izvadiš van sve ti bude jasno kaj i kako dalje..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pošto nemaš original alata za skidanje kugli onda uzmi dva čekića. Jednim udaraš a drugim upireš polugu tako da nema vibracije.Znači udara se na onaj dio poluge u koji ulazi kugla.Nakon par dobrih udaraca mora iskočiti iz konusa.

page0086.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pošto nemaš original alata za skidanje kugli onda uzmi dva čekića. Jednim udaraš a drugim upireš polugu tako da nema vibracije.Znači udara se na onaj dio poluge u koji ulazi kugla.Nakon par dobrih udaraca mora iskočiti iz konusa.

page0086.jpg
Vidiš ti kaj je pravi bosanac :supz:, taj uzme 2 čekiča :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Vidiš ti kaj je pravi bosanac :supz:, taj uzme 2 čekiča :mrgreen:

Na ovom forumu izgleda čovek ni za pivu nemre zaslužiti i sad buš lepo opet na šečernoj vodici :rolfer:a ja namerno nisam htel ništ komentirati ,,,,,,,,,,
Ako slučakno nejde na Lisnikov način (mada sumnjam jer dva su ipak dva) dovoljno bu i pajser odozdo, a jedan čekić odozgo, ali ne kvrcalo nego čekić



Uploaded with ImageShack.us
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
evo jos jedan bosanceros s pedigreom :gitarist:
ja bih ipak jednim cekicem ali okomito na strelice koje je ucrtao @lisnik ......odnosno uzduz ose poluge kao sto je rekao @puknuti, smotas u jednu stranu do kraja, ako budes napinjao pajserom onda uhvati maticu krug-dva :mrgreen:
ako nisi ljubitelj cekicanja onda nesto ovako, mada ni s ovim ne ide svaki put bez cekica :mrgreen:
VS3803.jpg

ili kupi ili napravi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
još najviše volim ovakve alate ( i najlakše ih je napraviti) ..ali naprave najviše štete , a Bože dragi , kugla barem nije skupa :mrgreen:.
pitmanarm26an6.jpg
 
L

lorenco

Guest
Na ovom forumu izgleda čovek ni za pivu nemre zaslužiti i sad buš lepo opet na šečernoj vodici :rolfer:a ja namerno nisam htel ništ komentirati ,,,,,,,,,,
Ako slučakno nejde na Lisnikov način (mada sumnjam jer dva su ipak dva) dovoljno bu i pajser odozdo, a jedan čekić odozgo, ali ne kvrcalo nego čekić



Uploaded with ImageShack.us

Zahvaljujem svima dajem se na posao i dakako kad budem poslom u Samoboru zovem Puknutog na gemist a jen gemiš je kak i niš :gitarist: ostalo znate nadam se da je Puknuti dobro bazdaren:)
 
L

lorenco

Guest
još najviše volim ovakve alate ( i najlakše ih je napraviti) ..ali naprave najviše štete , a Bože dragi , kugla barem nije skupa :mrgreen:.
pitmanarm26an6.jpg

Posluzio sam se tvojim sistemom samo šta sam najprije odrezao ili izbacio staru manzetnu zatim sa malim plinskim brenerom šta ide na kartušu zagrijao ono oko zgloba gdje je šaraf i ispane ko od šale malo napneš vilicom i kvrc laganim cekicem i toje to dakle bitan je mali brener da ne otopi okolne kablove ili slicno dakle zahvaljujem svima šta su mi svojim savjetima pomogli hvala:heart:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Posluzio sam se tvojim sistemom samo šta sam najprije odrezao ili izbacio staru manzetnu zatim sa malim plinskim brenerom šta ide na kartušu zagrijao ono oko zgloba gdje je šaraf i ispane ko od šale malo napneš vilicom i kvrc laganim cekicem i toje to dakle bitan je mali brener da ne otopi okolne kablove ili slicno dakle zahvaljujem svima šta su mi svojim savjetima pomogli hvala:heart:
Zači opet Puknutom gembač :twisted:
A mi ostali smo ti hteli ušparati plin, pa bi Puknuti dobil dva
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
moze mi netko reci kako promjeniti manzetne odsarafi sam dolnji šaraf ali krajnik ili kak se vec zove ne izlazi van nebih bas htjeo previse lupati cekice da nesta jos ne zeznem

Nisam ni znao da se te gumice na krajicima mogu mjenjati :scratch
Ja sam mjenjao kompletno krajnike sponi.Stare su bile dosta istrošene.Problema sa skidanjem nije bilo.Komad 50 kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh