• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

549 paljenje problem

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
kao što sam naslov kaže 549 se samo ugasio na oko pola gasa. Nafte ima kod odzračivanja na pumpi na ona dva šarafića, međutim nema je na diznama. Nema nikakvog dima niti naznake da bi "primio"- samo vergla u prazno. Ima tek 1200 rs :(doh): može pomoć :(sweat):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Polij B. pumpu s kartom hladne vode. Pa tad probaj upaliti. Obično je glava pumpe u pitanju.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
hm, to mi se dogodilo pred dva dana, i kako je bio mrak odmah nismo previše prčkali oko toga, samo probali odzračiti. Sada je hladan, a simptomi su poput toga da povučeš polugu stop i onda pališ. Gledali smo i ispod poklopca na koji dolaze polugice i tamo izgleda da funkcionira sve ?:icon_confused: plastični filter jr čist..
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kad ode ta glava u pumpi, tako se ponaša, da hladan pali, A kad se ugrije, se ugasi, i ne možeš ga više upaliti dok se ne ohladi, ili hladnom vodom ohladiš pumpu. No možda tvoj traktor ima i neke druge simptome. Jesi li ga upalio nakon toga? Slobodno par puta na brzinu povuci i vrati polugu za gašenje
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Prvo pogledaj AC pumpu a tek onda BOSCH pumpu, znaju zaštekat oprugice u njoj.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
AC pumpa druka, jer kad se otpuste ona dva šarafiča na pvp šprica na sve strane, kad se vergla ne šprica na dizama niti na onom holenderu na pumpi gdje dolaze lajtunge
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Naravno da druka kad je pritiščeš rukom, ali kad stroj radi je drugo, i ja sam imao takav problem..gore je bila turska pumpa koja je suzila po motoru, ja kupio novu, tada radila neka firma iz Zagreba, i nakon par sati počeo se traktor gasit, i naravno odzračivanje bosch pumpe i opet radi dan dva. Svako je kvar vidio na bosch pumpi, kad ja uzmem onu staru tursku i metnem nazad..drugi traktor..zatim sam kupio Srpsku i odtada nemam nikakvih problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako i ručno nadruka naftu bi na lajtunge moral dobiti pri anlasanju.
Ako ventil u glavi nije zaštekal i ako je sve pokopćano bojim se da je pukla osovina glave na bošici.
Skini zadnji poklopac i vidi dali vrti peraje na distributor pumpi u anlasanju.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da se mene pita ja bi skinul pumpu i dize i odnesel k bošisti da to pogleda sve
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad si vec sve gledao skini i taj zadnji poklopac .Vidjeces jeli pukla hidro glava..
 

Najnoviji postovi

Na vrh