• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ad blue

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Pozdrav!
Imam priliku kupit po pristupacnoj cijeni otopinu dušika od 33%(AD BLUE).Dakle radi se otopini uree.
Dal sa tom otopinom mogu i u kom omjeru vršit folijarnu prihranu putem lista i koje sve kulture mogu zahvatit tom primjenom?
Lp
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
prevelika je to koncentracija za folijarnu prihranu,treba to 6 puta razrijediti
 

bozo

Novi član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
4
sorry ak ispadnem sad glup al kaj se AD BLUE koristi za tak nekaj????? mi ga mecemo u kamione IVECO-ve....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i ja mislim da je Ad Blue za smanjenje emisije plinova u motorima, za folijarnu prihranu nisam siguran... jer ako je to čista dušična otopina, onda si svatko to može doma složiti, što nisam siguran... noviji traktori i kamioni to koriste, a sumnjam da si otapaju ureu u vodi i ulijevaju u spremnike... Ad Blue je po defaultu 32,5 % otopina uree visoke čistoće i 67,5 % deionizirane vode (recimo da je to cool naziv za destiliranu vodu), al uglavnom sumnjam da je taj proces jeftiniji od mješanja uree sa obilčnom vodom iz pipe u špricu i s tim špricanje za prihranu...
Imam priliku kupit po pristupacnoj cijeni otopinu dušika od 33%(AD BLUE).Dakle radi se otopini uree.

kolega, napiši o kojoj se cijeni radi pa se lako izračuna dal' se to isplati ili ne?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pa mislim a misliti je drek znati da ju treba samo razrijediti sa vodom,da dobiš koncentraciju pogodnu za folijarnu prihranu,e sad nevjerujem baš da je tu nutra samo urea i destilirana voda več se dodaje još nekaj kaj bi moglo štetiti biljkama više nego koristiti
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
sused pročitaj post iznad :) po defaultu je samo urea i destilirana voda, al nekak sam i sam skeptičan po tom pitanju, onda bi svi to doma delali za kamione i traktore, a ne kupovali :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
evo, našel sma još neke podatke da ima nutra i elemenata poput kalija, željeza, magnezija i sličnih,al u jako malim količinama, nekih 0,5 g/kg, znači ništ strašno...
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
evo, našel sma još neke podatke da ima nutra i elemenata poput kalija, željeza, magnezija i sličnih,al u jako malim količinama, nekih 0,5 g/kg, znači ništ strašno...


0,5mg/kg

Jako čista otopina i to je izgleda sva razlika ,nečistoće djeluju na katalizator i zbog toga se nemre doma napraviti za upotrebu u motorima ,za biljke nema veze .
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Tubotopinu mogu dobiti bespatno 1000l za probu, a ovak je cijena 1,6kn/l
Da, koristi se za kamione i traktore za smanjene misije ispusnih plinova.
I kaj smo zaključili je stetno za biljeke ilu ne?
Omjer koj ste zracunali?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
isto kao i da radiš s običnom urea-om??? samo što si ovdje već dobio otopinu. bitno da je besplatno...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Samo kaj neznam kak to rjediti.

pročitaš o folijarnoj prihrani ureom koje su koncentracije dopuštene za koju kulturu i tak razrijediš s običnom vodom, nećeš valjda destiliranu kupovati...
ako imaš 1000 litara 33-postotne otopine uree, a trebaš recimo 6-postotnu za kukuruz, na 1000 litara ad-blua dodaješ 4.583 l vode... i moliš Boga da nisam krivo zračunal :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh