• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adapter Geringhoff PCA 400

B

bojan

Guest
Dali mi neko može pomoći da nađem dijelove za navedeni adapter u Hrvatskoj ( ležajeve, noževe, itd.)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mislim da je firma Novocommerce iz Osijeka imala zastupstvo za Geringhoff adaptere, probaj tamo pitati.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ima ti Debeljak u Ježevu, on naručuje sve rezervne djelove direkt iz tvornice, ja sam kod njega naručio djelove, imam PCA 603
 
B

bojan

Guest
daniel2356 kaže:
ima ti Debeljak u Ježevu, on naručuje sve rezervne djelove direkt iz tvornice, ja sam kod njega naručio djelove, imam PCA 603

Hvala za adresu.
Moses mi reci na sta da obratim paznju?Ove godine sam ga kupio,ima sam stari model sa tarupom
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
moraš pogledati prednje noževe tj prve na raketi (ima ih 2), po potrebi ih zamijentit, a polumjesece nabrusiti da ti siječe(ako su loši obavezno nove, inače ti bude naguraval kukuruz i čupal sa korjenom, a nebude ga pustil u raketu)oko 400 kn/kom (mislim), te kad budeš stavljal nove kontra noževe, paziti da imaju odgovarajuču distancu, da ne stružu po plastikama, a noževi u plastikama na raketama ako su ti jako istrošeni, najbolje da ih odma zamijeniš jer ti nebude vukao kukuruz kroz kontra noževe, te najbolje bi bilo složiti da se vrti na 750 okr/min rakete, onda najbolje radi, osim u suncokretu kad se treba vrtitit sporije jer inače prerano otrgne batine pa sve gutne kombajn. imaš noževa za kupiti i u Virju, i u Lonjici kod Dugog sela, ali kod Debeljaka su orginal Geringhoff sa vidijom presvučeni pa se tak jako ne troše.
a kontra noževe moraš stegnuti jako i zakontrirati sa samoosiguravajučim maticama, ali svejedno ti se budu otšarafljivali, i to moraš svaki dan kontrolirati.
 
B

bojan

Guest
daniel2356 kaže:
moraš pogledati prednje noževe tj prve na raketi (ima ih 2), po potrebi ih zamijentit, a polumjesece nabrusiti da ti siječe(ako su loši obavezno nove, inače ti bude naguraval kukuruz i čupal sa korjenom, a nebude ga pustil u raketu)oko 400 kn/kom (mislim), te kad budeš stavljal nove kontra noževe, paziti da imaju odgovarajuču distancu, da ne stružu po plastikama, a noževi u plastikama na raketama ako su ti jako istrošeni, najbolje da ih odma zamijeniš jer ti nebude vukao kukuruz kroz kontra noževe, te najbolje bi bilo složiti da se vrti na 750 okr/min rakete, onda najbolje radi, osim u suncokretu kad se treba vrtitit sporije jer inače prerano otrgne batine pa sve gutne kombajn. imaš noževa za kupiti i u Virju, i u Lonjici kod Dugog sela, ali kod Debeljaka su orginal Geringhoff sa vidijom presvučeni pa se tak jako ne troše.
a kontra noževe moraš stegnuti jako i zakontrirati sa samoosiguravajučim maticama, ali svejedno ti se budu otšarafljivali, i to moraš svaki dan kontrolirati.

Hvala za savjet!
Nisam radio sa njim,tako da svaki savjet mi dobro dodje.Koliki bi trebao biti zazor izmedju nozeva na raketi i lima,i kako mogu izmjeriti br/okr.ja imam deutz fahr 2680
 
B

bojan

Guest
daniel2356 kaže:
imam ja naljepnicu na svojemu koliko treba biti zazor, pa ču staviti sliku da vidiš. a za okretaje, moraš nači nekoga ko ima brojač koji se prisloni na osovinu i mjeri. ja sam zbog toga napravio novi pogonski lančanik na njemu.
evo ti link di sam ja svojega rastavljal pa sklapal
http://poljoprivredni-forum.com/meh...-reparacija-adaptera-kukuruz-tema3201/#p95067

Pregledao sam slike,i mene je slicna sudbina zadesila.Ja imam problem sto kod mene u blizini niko nema takav adapter,niti mi moze ko pomoci,tako da sam ti mozda malo dosadan sa pitanjima... :D
Nakon sto sam procitao tvoje savjete,mnoge stvari su mi jasnije.Moj adapter je bio na john deere,tako da sam prepravljao kopcanje,nemam orginalne usi tako da mi nije najbolje legao na grlo...Do pogona nisam jos stigao ali dobro da si mi rekao za br/okr.Sad radim oko baterija,promjenio sam par lezajeva, varim i mijenjam limove koji su popucali i potroseni.Jesi li imao problem sa limom koji drzi U nozice?Kod mene je s pocetka potrosen...Na jednoj raketi mi je ostecena plastika...Razmak izmedju redova je 75 i neki mi tvrde da ipak mogu tako kositi,baterije su povezane duplim zglobom...Jasnije ce ti biti kad pogledas slike...
Hvala ti jos jednom!





 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
čim je povezano duplim zglobom, nema tu skračivanja, ali na 75 možeš vršiti to je 10 cm sa svake strane, zanemarivo, a lim ako je negdi poderan probaj ga malo pojačati sa drugim limom ako možeš. noževi na plastičnim raketama ti nisu jako poderani, možeš ići sa njim još par godina, kad dođu do plastike, onda su zreli za mijenjanje.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
gdi bi mogao nabaviti rotofrezu za adapter 4 reda geringhof???
Bojim se da nigdje, prije možda od ĐĐ 1620 da probaš pripasati frezu, sistem kao na Bourgoinu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma pripasao bi ja frezu i od orosa ili kojeg drugog adptera samo da mogu nač za 4 reda rotofrezu. nije bitno od kojeg je bila adptera
 

Najnoviji postovi

Na vrh