• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

aditivi u gorivu

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ja sam petrolej kupovao i Kauflandu, oko 25 kn/ l. Na 20 lit. plavog sam stavljao litru petroleja i prošle god. na onim niskim temp. od - 15 ili čak i niže kad je bilo prek noći nije se ništa smrzavalo i traktor je normalno radio.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Dečki sad ga malo pretjerujete do 5% je sasvim dosta sve ostalo može biti štetno a i skuplje u svakom pogledu.Do 5%sasvim dovoljno da traktor sigurno radi.Pozdrav
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
taj petrolej je negdje na pola između nafte i benzina(po gustoci i zapaljivosti)?
jel sam u pravu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Dečki sad ga malo pretjerujete do 5% je sasvim dosta sve ostalo može biti štetno a i skuplje u svakom pogledu.Do 5%sasvim dovoljno da traktor sigurno radi.Pozdrav

Pa litra petroleja na 20 lit. goriva i je 5% ak se ne varam
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja sam imal prije golfa dvojku i vozil sam isključivo na ložu po zimi se nekad znal stvarati parafin na filteru u rezervaru uvjek sam stavljal na 40 litri litru petroleja u Sisku je bila jedna benziska gdje je petrolej točen na pumpi ko gorivo cijena je bila bagatela mislim negdje dvije kune litra i od onda nisam imal problema sa gorivom petrolej je bolji jer nije toliko zapaljiv ko benzin prićam o samoj ekspanziji u motoru...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj petrolej je negdje na pola između nafte i benzina(po gustoci i zapaljivosti)?
jel sam u pravu?
priblizne frakcije su benzin 95, benzin 130 za poljo avione ,kerozin,petrolej, pa nafta.petrolej je daleko najbolji samo ako ga ima jer nesmeta motoru a najbolje rezultate daje protiv izdvajanja parafina. ali nisam rekao da neko naspe sad cist petrolej nego kao odredjen procenat
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Ja sam imal prije golfa dvojku i vozil sam isključivo na ložu po zimi se nekad znal stvarati parafin na filteru u rezervaru uvjek sam stavljal na 40 litri litru petroleja u Sisku je bila jedna benziska gdje je petrolej točen na pumpi ko gorivo cijena je bila bagatela mislim negdje dvije kune litra i od onda nisam imal problema sa gorivom petrolej je bolji jer nije toliko zapaljiv ko benzin prićam o samoj ekspanziji u motoru...

da li ima i danas tog petroleja za kupit na toj pumpi?
sisak mi je blizu, koja je to pumpa?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Na žalost ne to je ona benzinska kod mosta preko Odre sad je obnovljena prije dok je bila stara na jednoj pumpi se točil petrolej bilo bi dobro da ima ali na žalost više nema..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
nikad nisam nikakav aditiv protiv smrzavanja točil u auto ili traktor i nije bilo problema pale i idu bez brige jednom mi se na benzincu na -20 smrzel filter gotiva onda sam kresnul 539 i nije se smrznul tak da jedino znam natočit u auto aditiv za čiščenje injektora prije tehničkog
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Čuj mi koji vozimo na crvenu naftu(ložu):cry:imamo takvih problema loža ti je puna parafina ja sam ove godine kad je bilo -7 u rezervaru imal parafina za jednu sviječu pa ak ne staviš kakav adetiv slabo pali upali ali se muči dobro je ako netrebaš traktor ali kad treba sila boga ne moli..
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ni ja svoje nisam učil na naftu a za plavu nemam knjižicu tak da im je ružica do milja loža glavno i jedino kaj pijeju i kaj budu pili do daljnjeg dok me ne čope drotovi
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Na žalost ne to je ona benzinska kod mosta preko Odre sad je obnovljena prije dok je bila stara na jednoj pumpi se točil petrolej bilo bi dobro da ima ali na žalost više nema..

aha.
a da li je gdje drugdje moguće kupiti petrolej po tim cijenama ili barem sličnima ?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Po onim cijenama sigurno više ne a gdje bi ga bilo za kupit treba se malo raspitati neznam klika je sad cijena petroleja ali da je 10kn bilo bi dobro jer preko zime netrebam više od litre ili dvije za sebe malo ču se preispitati...
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
sused mi je pred jedno godinu ili dvije govoril da ga ima negde u varaždinu on ga je tam nabavljal za motokultivator bum ga pital de točno i dal je to još aktualno pa vam javim
 

Gorki

Član
Tu od
7 Lip 2019
Poruka
78
Ne igrajte se sa benzinom imate aditive za minuse.
Sirotinja uvjek kupuje dva puta
 
Na vrh