• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

aditivi u gorivu

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
pozdrav svima, zanima me vaše mišljenje o aditivima u gorivu, dakle radi se o sredstvima koja čiste sistem, dizne, raspršivače. u traktor sam uvijek sipao eurodizel, nikad plavi, iako je traktor star 30 godina :supz:
znam da se bez obzira na to u sistemu nakupi taloga zbog "čistoće" našega goriva :!: pa me znaima što vi mislite o tome, smeta li motoru? :weedman:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
U pravilu nebi trebalo smetati,samo preporuka je da koristiš neki malo s boljim imenom.....wutrh ili liqui molly
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
starijim traktorima bolje paše običan diesel ili plavi diesel, sa tim aditivima sumnjam da ćeš nešto dobit. Obično ako traktor počne nepravilno radit onda bosch pumpa i dizne idu dolje i nose se majstoru na repariranje. Neće ništa škodit ako to staviš u njega, mada nisam nikad čuo da je to netko stavljao u traktor.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ursus35 ako staviš malo mješavine u naftu,
nafta je biti rijeđa, motor će više trošiti i bolje primati gas,
a ulje iz mješavine će podmazati unutarnje elemte VT pumpe i dizna...
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Tako je g.zbalija,a još k tome bolje je sagorijevanje i nema čađavog dima-samo nesmije se pretjerivat. pozdrav
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
kad je vanjska temperatura ipod -10 celzijevaca slobodno i preko 10 % benzina
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
moj vladimirac dobije na 40 litara plavca još 10 litri benzina i ne buni se cijelu zimu...
jedino kad dođe toplije vrijeme, a ja nisam naravno potrošil sve, e onda ide ko raketa...sojuz...:weedman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Petrolej je puno bolji od benzina samo neznam gdje toga ima za kupiti nekad je bilo i puno je efikasniji
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
petrolej je skup, i nema ga baš...
ovi kaj imaju bčs-ke kosilice trokiraju kakti da zvučni zid probijaju jer voze na benzin...:rolfer:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pre su i kod nas sipali petrolej ,ali sad ga nigde nema. u vojsci smo sipali benzin u sve kamione .pravilo je 5-10% i malo motornog ulja .neki su preterivali da se dokaze pa izgoreli klipovi ili napukli.radio sam u servisu tad i od majstora saznao da se to koristilo samo za ruska vozila i to do 30% na velikim hladnocama. posto je nestalo d1 zimske nafte preslo se nasta imas .nebih nikom preporucio preko 10% benzina. ja u mog dizela sam sipao eurodizel zimi i malo ulja i nisam imao problema.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Nije previše 10%,
ja u golfa na -19 sam proši mjesec tankiral 40 litre evroditela i 4 litre 95-tice,
i išel ko raketa, samo je cajger jako bježao prema crvenome
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Nije previše 10%,
ja u golfa na -19 sam proši mjesec tankiral 40 litre evroditela i 4 litre 95-tice,
i išel ko raketa, samo je cajger jako bježao prema crvenome

u autu se nemoj zafrkavat s benzinom u nafti, ja sam to radio starom renolu 21 pa je znao prošvikati, samo je jako dimil i delal je kao benzinac...jednostavno to ne funkcionira na višim obrtajima motora, izgleda da ga pre rano pali...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ne u golfa sam sipao eurodizel sa malo ulja. sam eurodizel je redji pa ga malo vise trosi ali ide dosta bolje.u traktor smo ranije sipali benzina do 10% sa malo ulja ali nikad vecu kolicinu .obicno je skoro prazan rezervar pa mu napravimo malo vise nego treba.nije dobro kad otopli a ostane to gorivo
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
čim se temperatura digne na -10 više ništa benge nutra,
benzine ne smje ići unikojem slučaju u PD ili CR sustave ubrizgavanja,
jer nafta prevestveno služi za podmazivanje pokretnih dijelova sustava za stlačivanje
goriva prije ubrizgavanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh