• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AGENCIJA ZA POLJOPRIVREDNO ZEMLJIŠTE

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
samo kao pojasnjenje. Radi se o dva, istovremeno donesena, zakona. Jedan je o golfu di se, medju inim umotvorinama, kaze da investitor u golf moze kupiti od lokalne zajednice do 30% zemljista bez javnog natjecaja i da 20% zemlje moze uz pomoc drzave "izvlastiti" od vlasnika te zakona o polj. zemljistu gdje se (drasticno) povecavaju naknade za prenamjenu polj. zemljista u gradjevinsko, osim ako se ne radi o golf terenima (gdje se uzgred budi receno rade bungalovi, tj. kuce i hoteli)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
danas kuterovac kaže da agencija treba počet sa radom 1.1.2010. ako sam ga ja dobro shvatio.no mene muči jedan drugi problem,pa mi ne možemo prodati ni ovo što sada proizvedemo a kako li ćemo prodati kad (i ako) aktiviramo sve neobrađeno zemljište.Pankretić kaže prvo sve obraditi a onda ćemo vidjeti što sa prekomjernim uvozom :?: ma nemoj, dok će oni gledat :shock: ode mi u ......
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
breza kaže:
.... pa mi ne možemo prodati ni ovo što sada proizvedemo a kako li ćemo prodati kad (i ako) aktiviramo sve neobrađeno zemljište....

Cuj, brojke pokazuju da Hrvatska proizvodi manje hrane nego je njoj samoj potrebno. Strateski cilj svake drzave (ama bas svake, od Zanzibara do Amerike) je da proizvede necega vise nego sto je njoj potrebno, a da visak izveze (nebitno o cemu i kojoj grani industrije je rijec, robi ili usluzi. O hrani da i ne govorimo. Ratovi su se kroz povijest najcesce i vodili zbog hrane).
To sto se i ovo malo ne moze prodati je, rekao bih jedna druga tema.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
slažem se ja s tobom da je to druga tema tj. uvoznički lobi itd. ali je vrag u tome što to sve ima uzročno-posljedičnu vezu u kojo na žalost mi uvijek gubimo i to sve dok se ne stvori kritična masa obespravljenih ali odlučnih ljudi koji če imat muda preuzet sudbinu u svoje ruke.oprostite ako sam suviše skrenuo u političke vode
 

Najnoviji postovi

Na vrh