• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agregat

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupil je ujak agregat Einhell 4kw jačina motora, izlazna snaga je 2,2kw max, odnosno 2kw, jednofazni.

Kaj mene najviše zanima je to da u uputama piše da se preporuča ulje 15w40 za taj motor (četverotaktni), al ja si nekak mislim da bi stavil neko finije ulje u njega, npr neko 10w40 ulje, kaj mislite o tome?

Njemu su pak rekli da slobodno nek stavi ovo ulje za kosilice sae30, ja isto neznam kaj bi rekel na to?!

Još ga nismo pustili u pogon, a trebali bi ovih dana pa da znam koje ulje najbolje u njega.


Ako ima još kakvih sitnica na koje treba pripaziti molim Vas da napišete da se ne dogodi nekakvo sranje.






 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Svetu vodu da mu natočiš ako mu je suđeno da ne izdrži....
Ja bi točil po preporukama uz rijeđe intervale izmjene.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Naši na poslu su napravili prek tisuću sati sa Super 5 uljem.
SAE 30 ima smisla ak ga nebuš rabil zimi.
Pogledaj kaj piše u uputama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koliko vrsti ulja- toliko razzloga za jedno ili drugo .
Osim po brojevima ulja se razlikuju po prizvođačima , boji kantice , vrsti pakiranja
ista ulja se jako razlikuju čak i od gazde do gazde .

A kad krene trošit ulje bude i trošno dobro , čak se mogu mješati različiti brojevi , prizvođači , boje kantice i vrste pakiranja
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Ja imam einhell pumpu za vodu i već nekoliko godina stavljam sae 30 ulje,ali koristim je samo ljeti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
Isti kinez motor kao moj, kod mene piše 15w30 ili sae 30.
Gdje je kupljen agregat, koliko garancija i cijena.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ti motori su ko na kosilicama i ne krepaju tek tako imam takvog huricana-isto sranje drugo pakovanje-star 10 leta još prvo ulje.Krepaju regulatori napona na generatoru i tu treba pazit šta i kako se priklapa,delovi skupi tak da se celi kpl generatori prodaju i po 30 eura.Baš koji tjedan unazad kupio jednog takvog ko nov ali ne da struje.Bio priključen na celu kuču kad nije bilo elektrike a nisu izključili automat i elektrika došla i ode on.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na par agregata sem sipal super 5 i nije bilo problema zadnji je 13 konja motor 8 kw i on super radi na super 5.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U uputama piše za ulje 15w40 (super 3,5 bi to bilo i neko slično te gradacije.)

Onda budem vjerojatno tak i stavil, imam super 5 doma i gotovo.


Dajte mi još napišite kak se pravilno s tim barata.

Zanima me ovaj prekidač "OVERLOAD", kaj ta funkcija znači i u kojem to položaju mora biti??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kaj si ti kupil gregat od foruma ili trgovca , prema zakonu paragraf taj i taj kaže da uz prizvod treba priložiti uputu za upotrebu na tečnom domačem lengviđu
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Evo recimo ja kad sam uzel prošle godine trimer od cca 1100 kn dobili sam sa njime upute na hrvatskom. Natočili su čak i malo goriva i upalili da se vidi da je ispravan. Dali su mi i savjet da delam malo jaču mješavinu da bi motor duže trajal.
Čudi me da netko nešto kupi novo u dućanu i ne dobije nikakvo uputstvo za isti uređaj.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Šanana, velim ti da su naši trošili u šusu po 30 litri benzina za noć. Ulje je bilo Super 5 u njima (još uvije je isto u nekima od 2013.). Mijenjali smo ga na 50...100h.
Overload ti je automatski prekidač, i mora biti u gornjem položaju kad je uklopljen. Ako je isklopljen, nema napona na izlazu.
Još nekaj: motor ima zaštitu od preniske razine ulja, pa kad neće zapaliti, prvo pogledaj ima li ulja u karteru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa imaš upute , na vrhu zaljepljeneu najlonu , čak i nešto kaj izgleda kao ključ za svječicu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ima upute, sve smo dobili s njim, ali mene zanima iskustvo iz prakse, uostalom u uputam su navedene neke osnvne stvari, a za detalje snađi se sam, iako je na hrvatskom.


Sve mi se čini ko da je nekima na forumu žao kad se postavi neka nova tema i traži se pomoć putem iskustva i saznanja drugih članova.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Upute znaju završiti u smeću i prije nego se stroj do kraja raspakira,bar se meni tako jednom desilo... :)
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali zar ulja 15W-40 i 10W-40 ne bi trebala biti iste viskoznosti na radnoj temperaturi, jedina razlika je na niskim temperaturama, ako bi stavljao "finije" ulje tipa 5W-30 mislim da nebi naškodilo eventualno bi ga motor više trošio. Moj savjet ti je da se ne zamaraš s tim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas mu sipam Super 5 ulje i palimo ga, pa kak bude nek bude.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,570
U uputama piše za ulje 15w40 (super 3,5 bi to bilo i neko slično te gradacije.)

Onda budem vjerojatno tak i stavil, imam super 5 doma i gotovo.


Dajte mi još napišite kak se pravilno s tim barata.

Zanima me ovaj prekidač "OVERLOAD", kaj ta funkcija znači i u kojem to položaju mora biti??
Taj prekidač "OVERLOAD" je automatski osigurač, meni izbaci dok na kružnoj električnoj pili dok pilim otpad u vinogradu, zacvikam i preopteretim pilu.

Ulja koja si naveo su zapravo sav dobra za taj i takav agregat.

Ja sad koristim drugi po redu, na prvome mi je izgorio stator generatora, a onda mi se razletio motor jer su mi ga pijani "meštri" krovopokrivači navili previše na fergazeru.
Nedavno mi se na tom "novome" agregatu nakon recimo 50 sati rada razletio kuglični ležaj na rotoru generatora pokraj kliznih prstenova za pobudu i napravio harikiri. Sredio sam ali pitanje je dokle sada to bude držalo.

Svi su ti agregati samo drugačija kutija, a unutra istovrsno kinesko velikoserijsko narodno veselje. To je moje osobno mišljenje i ne naturam ga nikome.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A gle, sve je to nama jasno, dokle bude, nek bude, nebude se nekaj previše vrtio, dok bude trebalo imamo ga.

Evo noćas je preživio 2 sijalice i dobru liniju u klijeti, imali smo neku feštu :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Treba mi prijedlog za agregat. Pokrio bi neku vikendicu pa mi treba za par mjesalica betona i busilicu.
Koliko kw mi treba i koji se isplati kupit? Nesto tipa einhell, enderss ili ove no-name sto po facebooku prodaju?
Nesto skuplje mi se ne kupuje kad ga necu puno koristit, a posudjivao nebi tuđe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh