• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agregat

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Imam pumpu za navodnjavanje MIO koju pokreće elektromotor monofazni 1,5 kw.....sad me zanima koliko kw bi trebao agregat da može pokrenuti i tjerati taj motor:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
gledaj da bude minimalno 2x jači od motora pumpe ...samo pazi da te kinezi ne nasade , jer nerijetko prodaju trofazni agregat od npr 4.5 kw a to je uobičano 1.5 po fazi ..

naročito ako startaš pod opterečenjem , a pumpa je takva ..
zašto ne razmisliš o motornoj pumpi ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Treba mi prijedlog za agregat. Pokrio bi neku vikendicu pa mi treba za par mjesalica betona i busilicu.
Koliko kw mi treba i koji se isplati kupit? Nesto tipa einhell, enderss ili ove no-name sto po facebooku prodaju?
Nesto skuplje mi se ne kupuje kad ga necu puno koristit, a posudjivao nebi tuđe.
I sam sam gledao nešta da bi kupio, ovo jeftino to neznaš kolko će trajat, pri tome mislim sve ovo do 2000 kuna, a ako češ nešta bolje nema ispod 5 000 kuna. Nisam pametan.
Možda ako ti treba samo za vikendicu da kupiš neki rabljeni za 500 kuna, pa onda ako se i pokvari otplatio se na vikendici.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
gledaj da bude minimalno 2x jači od motora pumpe ...samo pazi da te kinezi ne nasade , jer nerijetko prodaju trofazni agregat od npr 4.5 kw a to je uobičano 1.5 po fazi ..

naročito ako startaš pod opterečenjem , a pumpa je takva ..
zašto ne razmisliš o motornoj pumpi ?

Agregat bi koristio za još neke sitnice. Ovaj onda ne bi odgovarao? Je li i tu kineski motor?
https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/agregat-struju-oglas-20868656

gledao sam i ovaj
https://www.njuskalo.hr/elektromoto...u-orginal-honda-gx-200-endress-oglas-25075908

ili
https://www.njuskalo.hr/elektromoto...rd-3500w-max-fg4050p-230v-50hz-oglas-24899167
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
za mene je jedino prvi link agregat , zašto?- zato jer to nema pobude , elektronike , điđe miđe ,prstene , četkice itf ...malo je bljek radi tog remena , ali bože moj danas i skuteri imaju
neki jebeni remen
što je prednost sustava s remenom ..pa to kaj ga možeš prebaciti na neki drugi motor , remenicu je uvjek lakše pripasati nego deklo , dosjed kajlu itd..razmeš?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Da, samo kaj ima nestabilni napon, osjetljiv je na vrstu tereta itd. Dobar za rasvjetu, ali ne za pogonasinkronih motora.
Zato se asinkroni agregati gotovo više i ne nude.

Po meni, onaj s GX Hondom je najbolji izbor iako nije sigurno da bude mogel pokrenuti pumpu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Možda ako ti treba samo za vikendicu da kupiš neki rabljeni za 500 kuna, pa onda ako se i pokvari otplatio se na vikendici.

A ako rabljeni ne izdrzi ni vikendicu [emoji16]

A ovaj ford s linka? Jel bi vrtio mjesalicu i busilicu? Novo je novo pa i neku garanciju ima.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Honda bi trebalo da može to tjerati bez problema. Na jednom salašu stariji hondin agregat sa g200 motorom pogoni dvije muzilice po 600W, pumpu za vodu 550W i 2-3 sijalice koje dođu oko 150-200W.
To je na sve granici za agregat, ali godinama gura bez kvarova, oko tri-četiri sata svaki dan.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Newholland, da ipak je novo, novo, ali ja bi onda kupio u lokalnoj trgovini, ako se pokvari u garanciji jednostavnije je dostavit. Makar ako je i malo skuplje.
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
poštovanje i pozdrav svima
nabavio sam agregat einhell ste 2500, polovni, radi pumpanja vode iz bunara, pumpa radi ali ne izbacuje vodu, dok na manjem einhel 850 pumpa izbacuje vodu, pumpa je ona ruska 280 w, i dali agregat ima neku polugu za dodavanje gasa, hvala
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Da li si mjerio napon na izlazu na ovom većem. On ima čini mi se na sebi voltmetar. Gas dodaje sebi automatski ovino od opterećenja.
 

josipjug

Član
Tu od
8 Stu 2016
Poruka
43
nisam mjerio snagu na izlazu, ali sam priključio bušilicu od 800 w i brusilicu od 500 w na istu utičnicu,i kad sam istovremeno opteretio agregat se ugasio. znači ima automatski gas.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Jeli to ona elektro magnetna pumpa ? Takozvani ''mališa''.
 

Najnoviji postovi

Na vrh