• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agregati za struju-traktorski

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo kako tema i veli interesira me vaša mišljenja o agregatima, točnije pogonjenih traktorom. Vidim da imaju regulaciju preko četkica ili elektronsku, imaju 1500okr/min i 3000okr/min. Koji se preporučaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Problem je da nemaju stabilnu frekvenciju, jer regulator na traktoru nije dovoljno brz i točan.
Prevelika potrošnja goriva, za snagu koja se dobije.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
za sta ce ti traktorski kardan? on se vecinom koristi za muzu krava koje borave napolju...

al i za druge stvari,za sta god ti je potrebna struja mora traktor da laufa...
ne kazem da je to lose lijepo je sve imati...

a 3000okr/min pa nadalje su dobri,sano su i poskupi novi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
To bi trebalo davati snagu od oko 20 kVA na 400V (ako daje 35A, no slabo se vide slova).
Uzbuda je 2...16V, dakle moglo bi se riješiti jačim automobilskim reglerom uz "pripasivanje" napona uzbude transformatorom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
To je i moja pretpostavka ali za mene ima tu još mnogo nepoznanica.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
meni je prijetelj koji je elektricar u brodogradilistu rekao...da postoji kupit generator, koji se spaja umjesto alternatora i koji moze istosmjernom punit akumulator, a po potrebi mozes imat i izmjenicnu i to snage 2/3Kw...to je isto zgodna kombinacija
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Po nekoj pretpostavki trebalo bi mu dati uzbudu od 12v(14) i na cca 3000ok trebao bi davati 400v i 50hz ali ako ti napon na tim okretajima bude malo viši ili niži mislim da će se promjenom okretaja i frekvencija mjenjati pa će biti potrebno korigirati sa uzbudom. To bi trebao biti generator od hladnjače?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uzbuda je proporcijalna opterečenju generatorskog djela generatora ..možda i nije savršeno proporcijalna ...da me ne bi liovili za riječ
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ne samo o opterećenju, već i o vrsti opterećenja (radno, induktivno ili kapacitivno).
 

Najnoviji postovi

Na vrh