• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agria 2800D i 1900D

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Pozdrav,
Imam Agriu 2800D, što je poprilično rjetka mašina. Ima 9k, oko 400 kubika, šest brzina. Prenosni odnos točka i izlazne osovine se može mjenjati sa 1:7 na 1:14. Našao sam njenu knjigu u pdf-u, al na njemačkom. Pali na kurblu uz polugu za dekompresiju, i po minusu, mada ima ugrađen veliki alnaser, ali nije potreban.
Ne mogu da joj nađem filter za ulje. Po knjizi treba da se nalazi ispod motora, ali kad se odvrne kućište na kojem pište MANN unutra prazno, sad ne znam je to tako treba?
Drugi problem je da nađem kosilicu za ovu mašinu ili da je neko napravi praviti.
Evo slika
sd1hk5cl5y0sf7j7wlks.jpg

l3m6ak384qvdzmyyw5ez.jpg

49hi12in4onxycv8wzam.jpg

45bh3sxox9xg4bof4wk.jpg

63yrbzonbv7iw4ic3cto.jpg
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
kad ispustim ulje, i odsarafim poklopac za filter, unutra samo uska rupa. Sad ne znam je li tu dodje nesto ili se ta rupa cisti, nisam pametan. Nemam nekog iskustva sa tim robusnim dizelima, mozda to treba da je tako
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kosu za nju ovde neces naci,ako ima ko da ti dotera,moze se naci polovna u nemackoj.Moze se preraditi kacenje na nekoj drugoj kosi,tako da moze da se kaci na ovaj motokultivator.Imas li jos nesto od prikljucaka za njega osim prikolice,
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Kosu za nju ovde neces naci,ako ima ko da ti dotera,moze se naci polovna u nemackoj.Moze se preraditi kacenje na nekoj drugoj kosi,tako da moze da se kaci na ovaj motokultivator.Imas li jos nesto od prikljucaka za njega osim prikolice,

Imam frezu i plug. I jedno i drugo se muče po majevičkoj zemlji. Jedan čova mi objasnio kako se ore pa sada ide lakše al dok ne nabavim lance ili metalne točkove teško. Freza nema sanke za štelovanje dubine pa mora dosta na ruke...
Gdje se to kupuje u Njemačkoj, gledao sa na ebay.de, nisam našao?
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Ušao sam joj u dubinu duše. Našao sam sve knjige o motoru i o mjenjaču. Ako nekome trebaju neki podaci neka se javi ovdje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh